JAGUAR
En guzeli en dogrusu zaten kullanarak bu islemi yapmak kardes.
İnsanlar sureci hızlandırmak vs. icin turlu denemeler oneriler yapıyor ama, en azından sadece kıllara ve uçlarına odaklanın, sapı işin içine dahil eden tekniklerden kacının dostlar.
Tişikkirlir Sipirmin.
(27/01/2020, Saat: 15:06)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @forevermore07

Baba bunlar yerli fırcalar, epoksi falan hak getire, harcla knotu yapıstırıyorlar. Zaten cogu verniksiz korumasız ahsap. O aklına tukurdugum bir yabancı buzdolabı videosu yayınladı kendince, dunyada bizim kadar uygulayan yoktur. Aman diyim bizim bu basit fırcalarda denemeyin oyle yontemleri, 2 kılı breakin yapacaz diye fırca cop olmasın.

Sana demiyorum genele yazıyorum,
Bir yabancının kendince yaptıgı buzdolabı videosu kabul gordu bu forumda, Saltuk kardesimin ne guzel konusu vardı ustune ben hidrojen peroksit olayını yazdım vs. bizimkileri ureticiler dahi kullandıgı halde ilgi çekmedi.
En son youtube kanalı acıp Buffalo Bob diye bilgileri paylasacam, Rocca kafası aynıdır, fırca boyle breakin yapılır falan diye belki ciddiye alan, izleyen okuyan cıkar. Smile

Değerli komşum harç olayını biliyorum, bahsi geçen yöntemleri de bu forumda öğrenmiştim tavsiye edenler oldu, işe yarar diye bir umut yaptık Smile ama genel olarak 771’de başarılı olamadım zaten. Bence kıllarından kaynaklı beceremedim zira banat ve nom domuz kılı fırçalar da uygun fiyatlı ürünler olmasın rağmen sadece yüzümde kullanmaya devam ettiğim süreçte pamuk gibi oldular. Yeni gelen arkadaşları bir kaç kez köpürtür ondan sonra kullanarak başlatırım mesaiye. Vernik yoksa yaparım zira ucuz ürünler de olsa biraz ömrünü uzatır ve daha şık görünür diye düşünüyorum. Uğraşmayı severim. Olduğu kadar artık
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
O tarz yerli fırcalara vernik aslında dusundugunuz gibi iyi birsey degil, cunku knot oturtulmadan ki hali verniksiz. Knot dibi verniksiz oldugu icin oradan suyu rutubeti emiyor, ustune dısarıdan vernik yaparsan, bu sefer ahsap nemi dısarı rahat atamıyor anlatabiliyormuyum. Onları oyle kullanın, ama ileride guzel bir SOC alınca, domuz kılları arasında da kalite farkı oldugunu birebir gozlemleyeceksiniz.

Saygılar dostlar.
Tişikkirlir Sipirmin.
(27/01/2020, Saat: 15:47)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O tarz yerli fırcalara vernik aslında dusundugunuz gibi iyi birsey degil, cunku knot oturtulmadan ki hali verniksiz. Knot dibi verniksiz oldugu icin oradan suyu rutubeti emiyor, ustune dısarıdan vernik yaparsan, bu sefer ahsap nemi dısarı rahat atamıyor anlatabiliyormuyum. Onları oyle kullanın, ama ileride guzel bir SOC alınca, domuz kılları arasında da kalite farkı oldugunu birebir gozlemleyeceksiniz.

Saygılar dostlar.

Tamamdır komşum anlaşıldı ben o açıdan düşünmemiştim, akışına bırakayım o zaman Smile Teşekkürler
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
(27/01/2020, Saat: 15:06)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @forevermore07

Baba bunlar yerli fırcalar, epoksi falan hak getire, harcla knotu yapıstırıyorlar. Zaten cogu verniksiz korumasız ahsap. O aklına tukurdugum bir yabancı buzdolabı videosu yayınladı kendince, dunyada bizim kadar uygulayan yoktur. Aman diyim bizim bu basit fırcalarda denemeyin oyle yontemleri, 2 kılı breakin yapacaz diye fırca cop olmasın.

Sana demiyorum genele yazıyorum,
Bir yabancının kendince yaptıgı buzdolabı videosu kabul gordu bu forumda, Saltuk kardesimin ne guzel konusu vardı ustune ben hidrojen peroksit olayını yazdım vs. bizimkileri ureticiler dahi kullandıgı halde ilgi çekmedi.
En son youtube kanalı acıp Buffalo Bob diye bilgileri paylasacam, Rocca kafası aynıdır, fırca boyle breakin yapılır falan diye belki ciddiye alan, izleyen okuyan cıkar. Smile

daily shaver superman olsun mu Smile ben izlerim Big Grin
@mustbe
Sistt guzel olur. Bir tanede printerdan ozel jilet paketi bastırıcan, ustunde Kriptonite Blade yazan, diyecen kusura bakmayın sadece bunu kullanabiliyorum diye Smile
Tişikkirlir Sipirmin.
(27/01/2020, Saat: 21:07)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mustbe
Sistt guzel olur. Bir tanede printerdan ozel jilet paketi bastırıcan, ustunde Kriptonite Blade yazan, diyecen kusura bakmayın sadece bunu kullanabiliyorum diye Smile

Olur mu olur abi Smile
Bugün OMEGA 10049, 10048 muadili plastik saplı modellerini inceledim. 25-30 TL fiyatı vardı. Sapların biraz tesviye eksikleri göze çarpsa da ( hafif çapaklar ) bence gayet olmuş. Ucuz fiyatıyla bence tercih edilebilir bir fırça.
(16/05/2017, Saat: 14:47)new38 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jaguar tıraş fırçası modellerinin ölçümlerini buraya yazalım.Lazım olur.
236-26 mm knot 50mm loft
338-30 mm knot 60mm loft
1056-33mm knot 70mm loft
1071-34mm knot 75mm loft
Ölçümlerde hata olabilir.( sadece fikir vermesi açısından)
Çok geride kaldığı için bu mesajı alıntılamak istedim satın almayı düşünen komşulara fikir vermesi açısından
Elinde jaguar 117/24 fırça hakkında bilgi verebilecek kimse var mı acaba? Boyut konusunda mümkünse. 1071 yada 1056'ya göre kıl uzunluğu/yoğunluğu nasıldır? Şimdiden teşekkürler.
Tıraş oluyorum, o halde varım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jaguar 1071 Niko 78 55,095 08/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: speedline
  Jaguar 771 professional Gens_darmes 45 23,256 24/04/2023, Saat: 11:41
Son Yorum: Mecanica
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,208 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Information Nom Tıraş Fırçası - LASSE 41 LE vs. Jaguar 236 karşılaştırma yazark 5 3,350 01/06/2021, Saat: 16:31
Son Yorum: Schumi
Exclamation Yeni Jaguar 1071 Mix ekindgn 10 5,530 02/03/2021, Saat: 02:24
Son Yorum: shabby
  jaguar fırça? mriza1 8 21,247 12/11/2012, Saat: 01:37
Son Yorum: kumuca
Information Yeni aldığım jaguar fırçalar zorba58 26 44,766 24/04/2012, Saat: 20:07
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: