Bitmek bilmeyen tahrişler
Öncelikle tüm forumdaki üstadlarima ve abilerime tahrişsiz güzel keyifli tıraşlar dilerim belli bir süredir nerdeyse tıraş olmaya basladigim tarihten itibaren sağ boyun kısmı hep sıkıntılı olmuştur.Foruma üye olduktan sonra baya okuduktan sonra gillette slim twist edinerek 2 perde sakal çıkış yönü ve çapraz kesim olmak üzere tıraş olmaya başladım fakat yüzümdeki sakal batmaları ve kızarıklık ile karşılaşıyorum sakal yapım kıvırcık ve sert fazla sık olduğu söylenemezSmile bu sebepden siz değerli abilerimin tavsiye ve tecrübelerinden faydalanmak istiyorum tıraş sıklığım 2 veya 3 günde 1 oluyorum.Kullandığım ürünler gillette slim twist,astra yesil jilet,nivea hassas tıraş kremi,sentetik fırça gillettenin balsamı fotoğraf yüklemeyi henüz çözemedim en kısa zamanda yükleyerek görsel olarak ifade etmek isterim şimdiden teşekkür ederim keyifli forumlar.
Komsum hosgeldin ve gecmis olsun Smile Oncelikle, bazi ciltler maalesef haftada 3-4 sinekkaydi tras kaldirmiyor (benimki dahil). Belki de daha az yakin traslarla tatmin olmak gerek. Ikincisi, Gillette Slim Twist, plastik sapli ve hafif bir makine. Acaba makineyi bastiriyor olabilir misin? Yeni baslayanlar genelde WS Classic gibi hafif (twiste yakindir) makinelerle basliyorlar, ama bunlarla yakin tras olmak zor oldugu icin, tecrubesizlikle bastiriyorlar. Ben bu yola bas koydum diyorsan, soyle daha agir standart bir makine (DE89 veya R89) ile, bastirmamaya ozen gostererek tras olmani tavsiye ediyorum. Elin alistikca tum makineler uc asagi bes yukari isin gorecektir.
Hocam merhabalar. Ben de acemi sayılabilecek yeni bir geltir üyesiyim. Uzunca bir süre makineyi bastırmamaya özen göstersem de tıraşlarımda çene ve boyun bölgesinde tahriş yaşadım. Sonrasında farkettim ki domuz kılı fırçayı çok bastırıyorum yüzüme ve bunu bırakıp hiç bastırmadan, tabiri caizse boya yapar gibi yüzüme sürdüğümde sıfır tahrişle tıraş olmayı başardım.
Benim tecrübem bu yönde oldu, belki size de faydası olur.
Tıraş ekipmanınızı beğendim komşum, hepsi gayet güzel ve başarılı ürünler. Batık, kızarıklık ve tahrişi önlemek için tıraş aletini bastırmamaya özen gösterin. Her ne kadar bastırmıyorum desensiz bile aslında istem dışı gereğinden fazla bastırıyorsunuzdur. Bir diğer tavsiyem ise köpüksüz alanda tekrar geçiş haraketleri yapmayın. Son olarakta köpüğün kıvamına dikkat edin. Cildinizi koruyan tek ürün tıraş sabunudur. Dolayısıyla hazırlanan köpük ne kadar iyi olursa cildiniz de bir o kadar jiletin etkilerinden korunacaktır.

Küçük bir önerim daha olacak Smile
Köpüğü fırçayla yüzünüze uygularken bir ara elinizle de köpüğü yüzünüze yedirmeye çalışın. Bu haraket tıraşınızın daha konforlu geçmesini sağlayacaktır.
@Cem.O44 kardesim aramıza hosgeldin. forumda acemilere yonelik bolumumuz var bos vakitlerinde bakmanı okumanı tavsiye ederim.
Ozet olarak faydasını gorebilecegin uygulamalar.

1- Bir sekilde bastırmıyorum diyorsun ama eski kartusludan gelen alıskanlıkla bastırıyorsun. Tıras aletini sapın ucundan nazikce tutmaya calıs, makina kendi agırlınla isini yapsın.
2- Kendi sakal cıkıs yonlerini iyi gor, sag ve asagı dogru cıkan sakallarda wtg demek yine sag ve asagı dogru cekis demektir.
3- Temiz ve en yakın tıras istegini engelle. Onceligin sorunsuz bir tıras gecirmek olsun. Tıras sonrası Aftershave surdunmu yanmasız, kanamasız sorunsuz duz bir tıras. O sakal ertesi gune yine uzayacak illa en yakını en purussuzu olsun isteginden vazgec.
4- Tıraslarını soguk su ile ol, senin durumunda faydasını gorebilirsin.
5- Bir sure cildini yormadan 2 perde tıras ol wtg ve xtg.
6- Tıras sonrası şap kullanmayı dene 2 dakka sonra durula.
7- Tabac cella gibi bulması kolay nispeten kaliteli bir sabun kullan faydasını goreceksin.

Aklıma hızlıca gelenler bunlar. Ozel degilsin, hepimiz yasadık, elin alıstıkca hallolucak hepsi, çok odaklanma ac muzigini zevkle ol tırasını.
Tişikkirlir Sipirmin.
Tahrişli bölgenin fotoğrafını çekip gönder bakalım.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
(06/11/2019, Saat: 04:08)Southwestern Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum hosgeldin ve gecmis olsun Smile Oncelikle, bazi ciltler maalesef haftada 3-4 sinekkaydi tras kaldirmiyor (benimki dahil). Belki de daha az yakin traslarla tatmin olmak gerek. Ikincisi, Gillette Slim Twist, plastik sapli ve hafif bir makine. Acaba makineyi bastiriyor olabilir misin? Yeni baslayanlar genelde WS Classic gibi hafif (twiste yakindir) makinelerle basliyorlar, ama bunlarla yakin tras olmak zor oldugu icin, tecrubesizlikle bastiriyorlar. Ben bu yola bas koydum diyorsan, soyle daha agir standart bir makine (DE89 veya R89) ile, bastirmamaya ozen gostererek tras olmani tavsiye ediyorum. Elin alistikca tum makineler uc asagi bes yukari isin gorecektir.

Teşekkür ederim komşum evet 1 aydır okuyorum tekniklere bakıyorum tabi bu süreçte jiletlerde deniyorum 3 bicaklilardan kalma baskı uygulama her ne kadar da olsa oluyor tabiki saha özen göstereceğim ??

(06/11/2019, Saat: 09:15)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş ekipmanınızı beğendim komşum, hepsi gayet güzel ve başarılı ürünler. Batık, kızarıklık ve tahrişi önlemek için tıraş aletini bastırmamaya özen gösterin. Her ne kadar bastırmıyorum desensiz bile aslında istem dışı gereğinden fazla bastırıyorsunuzdur. Bir diğer tavsiyem ise köpüksüz alanda tekrar geçiş haraketleri yapmayın. Son olarakta köpüğün kıvamına dikkat edin. Cildinizi koruyan tek ürün tıraş sabunudur. Dolayısıyla hazırlanan köpük ne kadar iyi olursa cildiniz de bir o kadar jiletin etkilerinden korunacaktır.

Küçük bir önerim daha olacak Smile
Köpüğü fırçayla yüzünüze uygularken bir ara elinizle de köpüğü yüzünüze yedirmeye çalışın. Bu haraket tıraşınızın daha konforlu geçmesini sağlayacaktır.

Önerinizi dikkate alacağım komşum yani eskiye göre biraz daha az sorun yaşıyorum 3 bıçaklı da ki gibi yanma hissi biraz daha azaldı ama bakalım daha yeniyiz hemen sonuç beklemiyorum teşekkür ediyorum Smile

(06/11/2019, Saat: 12:59)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Cem.O44 kardesim aramıza hosgeldin. forumda acemilere yonelik bolumumuz var bos vakitlerinde bakmanı okumanı tavsiye ederim.
Ozet olarak faydasını gorebilecegin uygulamalar.

1- Bir sekilde bastırmıyorum diyorsun ama eski kartusludan gelen alıskanlıkla bastırıyorsun. Tıras aletini sapın ucundan nazikce tutmaya calıs, makina kendi agırlınla isini yapsın.
2- Kendi sakal cıkıs yonlerini iyi gor, sag ve asagı dogru cıkan sakallarda wtg demek yine sag ve asagı dogru cekis demektir.
3- Temiz ve en yakın tıras istegini engelle. Onceligin sorunsuz bir tıras gecirmek olsun. Tıras sonrası Aftershave surdunmu yanmasız, kanamasız sorunsuz duz bir tıras. O sakal ertesi gune yine uzayacak illa en yakını en purussuzu olsun isteginden vazgec.
4- Tıraslarını soguk su ile ol, senin durumunda faydasını gorebilirsin.
5- Bir sure cildini yormadan 2 perde tıras ol wtg ve xtg.
6- Tıras sonrası şap kullanmayı dene 2 dakka sonra durula.
7- Tabac cella gibi bulması kolay nispeten kaliteli bir sabun kullan faydasını goreceksin.

Aklıma hızlıca gelenler bunlar. Ozel degilsin, hepimiz yasadık, elin alıstıkca hallolucak hepsi, çok odaklanma ac muzigini zevkle ol tırasını.

Hoş bulduk abi sizin ve diğer komsularimizin yorumlarını okuyarak güzel bi yol haritası çıkardım sayılır sadece biraz pratik gerekiyor armut piş ağzıma duş olmuyor tıraş konusuSmile ayrıca forumu bulmadan önce tıraş sadece bi tıraş gereklilikti şimdi ise her ne kadar batıklı kızarıklida olsa olmak için beklenen hobi hâline geldi ayrıca cildim hasas olduğu için şap kullanımı olumsuz etkiler mi bilmiyorum ama onuda deneyeceğim tesekkur ediyorum keyifli forumlar.

(06/11/2019, Saat: 13:28)Berberbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tahrişli bölgenin fotoğrafını çekip gönder bakalım.

Youtube.com/Berberbey

En kısa zamanda bilgisayardan girip fotoğraf yükleyeceğim yardımlarınızı bekliyorum keyifli forumlar teşekkür ederim Smile
Hoşgeldin komşum. Hepimiz yaşadık bu sorunları. Ama bir bakmışsın hergün tıraş olmak için can atıyor olacaksın.
Üstadlar yazmış zaten çoğu şeyi. Ama o tıraş kremini önce bir değiştir. Biraz kaliteli birşey al. Koruyuculuğu yüksek bir ürün. Satış ilanları kısmında denemelik ürünler var alıp deneyebilirsin. Bir de jilet tıraş aleti kombinasyonu değiştirirsen çok faydasını görürsün. Şu an yaptığın aynı jilet aynı makine ve aynı tıraş köpüğü ile farklı sonuçlar almayı beklemek. Hata edersin sonunda fırlatır atarsın geleneksel tıraş olayını bir kenara.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(06/11/2019, Saat: 17:17)Serkan1221 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldin komşum. Hepimiz yaşadık bu sorunları. Ama bir bakmışsın hergün tıraş olmak için can atıyor olacaksın.
Üstadlar yazmış zaten çoğu şeyi. Ama o tıraş kremini önce bir değiştir. Biraz kaliteli birşey al. Koruyuculuğu yüksek bir ürün. Satış ilanları kısmında denemelik ürünler var alıp deneyebilirsin. Bir de jilet tıraş aleti kombinasyonu değiştirirsen çok faydasını görürsün. Şu an yaptığın aynı jilet aynı makine ve aynı tıraş köpüğü ile farklı sonuçlar  almayı beklemek. Hata edersin sonunda fırlatır atarsın geleneksel tıraş olayını bir kenara.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hoşbuldum komsum Cella veya proraso sandal temin etmeyi düşünüyorum şuanda impa ticaretten aldığım farklı jiletler geldi bugünde slimle voskhod jileti deneyeceğim birde fotoğraf yükleme işini beceremedim yardımcı olur musunuz keyifli forumlar.
Telefonuma Tapatalk uygulamasını indirerek çözdüm komşum o sorunu ben
(06/11/2019, Saat: 17:41)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşbuldum komsum Cella veya proraso sandal temin etmeyi düşünüyorum şuanda impa ticaretten aldığım farklı jiletler geldi bugünde slimle  voskhod jileti deneyeceğim birde fotoğraf yükleme işini beceremedim yardımcı olur musunuz keyifli forumlar.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: