Günün Tıraşı (SOTD)
(27/10/2019, Saat: 16:21)kiwi21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yorumlariyla gecmis olsun dileklerini ileten, tecrube kazanmam adina yol gosteren tum komsularima tesekkurler.

Tapatalk'tan yazdigimdan dolayi herkesi tek tek alintilayip cevap yazamiyorum.

Yorumlardan anladigim kadariyla oncelikli olarak yuz ve sakal yapimi iyi belirlemem gerekiyor. Gerekirse pamukla sakallarimin cikis yonunu belirleyip sakin sakin ve hasarsiz tiras olmam hayal kirikligimi da duzeltecektir.

Yuzumun sol tarafinda yanak ve boyun kismi asagi dogru cikarken, sag yanak tarafindaki sakallar bi buyuk devirip yuzde cikmislar gibi Big Grin Kimi yukari dogru, kimi yana dogru, kimi de asagi dogru cikiyor. Zaten dunku fotograf da yuzumun sag tarafindan. Sol tarafi boyun kismindaki donere ragmrn hemen hemen hasarsiz diyebilirim.

Kartuslu makinelerle Pazar'dan Pazar'a tiras olan ben, bunca kesige ragmen sakallarim uzasa da tiras olsam diye bekliyorum. Gercekten geleneksel tiras bir tutkuymus. Bir de kendimi kesmeden tiras olabilsem daha da keyif alacagim.

Pazar tiraslarini olan tum komsularima sihhatler olsun.

08d654becc21e65be4c2f7ef7d82193a.jpg2e9b8401bfa6aaf22f5b2ff8763288b6.jpg
Komşum tıraş frekansı artınca bir de üstüne sinek kaydı arayışı bu sonuçları doğurur. Başlangıç olarak en az bir ay 5 10 tıraş sinek kaydı tıraş peşinde koşmayın. Yeni tıraş frekansına cildiniz bir uyum sağlasın. İlk ay köpükleri de abartın biraz. Fırça ile yüzde baskı yapmadan uzun uzun çalışın. Kesme kısmına gelince de sakalı temizlemek bitirmek için değil de jiletle tanışmak, makineyi denemek için kesin. Zaten tıraş sıklığı artınca mükemmel tıraş istemsizce bir kas hafızası oluşacaktır.
DSC-0071.jpg
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(27/10/2019, Saat: 16:21)kiwi21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yorumlariyla gecmis olsun dileklerini ileten, tecrube kazanmam adina yol gosteren tum komsularima tesekkurler.

Tapatalk'tan yazdigimdan dolayi herkesi tek tek alintilayip cevap yazamiyorum.

Yorumlardan anladigim kadariyla oncelikli olarak yuz ve sakal yapimi iyi belirlemem gerekiyor. Gerekirse pamukla sakallarimin cikis yonunu belirleyip sakin sakin ve hasarsiz tiras olmam hayal kirikligimi da duzeltecektir.

Yuzumun sol tarafinda yanak ve boyun kismi asagi dogru cikarken, sag yanak tarafindaki sakallar bi buyuk devirip yuzde cikmislar gibi Big Grin Kimi yukari dogru, kimi yana dogru, kimi de asagi dogru cikiyor. Zaten dunku fotograf da yuzumun sag tarafindan. Sol tarafi boyun kismindaki donere ragmrn hemen hemen hasarsiz diyebilirim.

Kartuslu makinelerle Pazar'dan Pazar'a tiras olan ben, bunca kesige ragmen sakallarim uzasa da tiras olsam diye bekliyorum. Gercekten geleneksel tiras bir tutkuymus. Bir de kendimi kesmeden tiras olabilsem daha da keyif alacagim.

Pazar tiraslarini olan tum komsularima sihhatler olsun.

08d654becc21e65be4c2f7ef7d82193a.jpg2e9b8401bfa6aaf22f5b2ff8763288b6.jpg

Sakallarinizin cikis yonu cok cesitli komsum. Bu baslangic icin bir dezavanjaj ancak zamanla alet kullanimini kavradikca ve yeni jiletleri tecrube ettikce cildinizin de alismasi ile birlikte guzel sonuclar almaya baslayacaginizi duusnuyorum. İyi tiraslar dilerim...
@kiwi21 komşum geçmiş olsun. Sakallı yüzünüzü görmemiz iyi oldu.Allah kolaylık versin diyorum sanki kıllar yüzünüze rastgele yönlerde dağıtılmış, yerleştirilmiş gibi. Benim sakal çıkışları karmaşık olmadigindan halime şükrettim komşum.Tavsiyeleri dinlerseniz rahat ederseniz geleneksel traş sizin için doğru adres.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yasayacak miyim soyleyin a dostlar Big Grin

Gercekten sakallarin hali icler acisi. Bu arada epey tavsiye alan Gillette'in mavisi disinda sari ve yesilini stoklarda goremedim.

Yesil Astra var. Mavi Astra ile arasinda cok karakter farki var mi?
(27/10/2019, Saat: 18:46)kiwi21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yasayacak miyim soyleyin a dostlar Big Grin

Gercekten sakallarin hali icler acisi. Bu arada epey tavsiye alan Gillette'in mavisi disinda sari ve yesilini stoklarda goremedim.

Komşum bu sakalın panzehiri r41, Smile takacaksın keskin jileti, bastırmadan ağır ağır tıraş olacaksın, r41 e boyun eğmeyecek sakal çıkışı ve sakal tanımıyorum. Kolay gelsin.
Kafa Tıraşı

Alet. : Mühle R41

Jilet. : Feather

Sabun : Tabac

Fırça : Yaqi Finest 2 band Badger

Bitiş : Osma Şap ve Proraso pre-shave Sandal Ağacı

Sakal Tıraşı

Alet : Feather Artist Club SS Kamisori

Jilet : Feather SE 50 mm Profosyonel Blade

Sabun : Cella

Fırça : Semouge Mistura Boar and Badger Taj

Bitiş : Osma Şap ve Sudocrem Nemlendirici Krem

Herkese Sıhhatler Olsun.
(27/10/2019, Saat: 18:46)kiwi21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yasayacak miyim soyleyin a dostlar Big Grin

Merhaba Komşum kabaca çizmeye çalıştım idare edin Smile aşağı yukarı okları takip etmeye çalışın. Kısa kesme hareketi ile ilk perdenizi çıkış yönüne doğru alın. İkinci Perdeyi de aynı şekilde alın. Alışana kadar bu şekil devam ederseniz ileride istediğiniz şekilde kesersiniz bence.

ded41bf9cd3d554bd538603a34d2cfe8.jpg

Komşum 1 aylık tedavi ancak gün aşırı ve sakal çıkış yönünde iki perde olacak şekilde dozajı da reçeten böyle bence nivea traş kremi denemediysen tavsiye ederim bana prorasolara göre daha iyi geliyor kayganlığı ve koruyuculuğu.
Senin yerinde olsam alışana kadar sakalları çıkış yönlerine göre ayrı ayrı gruplar ve köpüklerim oraları traş ederim. Her yeri köpüklersen yönleri ayırmak daha zor olur bence.
Jilet olarak gilette tecrübem çok yok ama mavi ve yeşil astra tavsiye ederim.derby ustaya göre daha keskin ve konforlular bence.
Mavi yeşile göre bir tık daha keskin ve konforlu geliyor bana.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(27/10/2019, Saat: 20:13)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Komşum kabaca çizmeye çalıştım idare edin Smile aşağı yukarı okları takip etmeye çalışın. Kısa kesme hareketi ile ilk perdenizi çıkış yönüne doğru alın. İkinci Perdeyi de aynı şekilde alın. Alışana kadar bu şekil devam ederseniz ileride istediğiniz şekilde kesersiniz bence.

ded41bf9cd3d554bd538603a34d2cfe8.jpg
Tesekkur ederim Big Grin Bunun bi ciktisini alip tiras olurken aynaya bantlayip baka baka yapmak en dogrusu olacak. Sakal sakal degil, matematik problemi Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,876 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,578 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,295 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,915 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,743 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,964 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,508 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,064 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: