Günün Tıraşı (SOTD)
(12/08/2012, Saat: 19:28)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11/08/2012, Saat: 22:41)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette Aristocrat No16
FS Chubby
Astra
Cella

Aristocratin elde uyandirdigi his cok guzel tiras aninda da devam etti bu. Chubby ile cellayi ilk kez bulusturdum guzel ikili oldular astra ile aristocrat guzel tiras ettiler beni. Cevrede ne kadar tiras ile alakali urun varsa hepsini kaldirdim ve artik sadece bu aletler var bundan sonra her gunun tirasi bu olacak Smile

iyi gunlerde kullanin hocam
hayirli olsun

open comb silver aristocratla kıyaslarsaniz nasil buldunuz

Sagolun hocam

Open comb olanda cok guzel ancak taraklari suratinizda hissediyorsunuz bunda oyle bir durum yok tek fark bu. Gumus ile tekrar tiras olayim bugunlerde daha saglikli yazabilirim ama rodyum daha iyi tiras etti daha fazla tecrubemden mi bilemem yada yeni alet paikolojisi mi bilemiyorum Smile ama aristocratlar arasinda suan rodyum 1-0 onde Smile
hava nasil sicak. zaten kalkali cok olmadi ama susuzluk nasil yakiyor.
kayisimi cikarip dolaba astim. yuzumu yikayip FS 26mm finesti islattim.
prorosonun ustunde bir kac tur cevirip yuzumde kopurttum.
singing usturami alip kayista cing cing diye kayislarken yuzum sogumaya baslamisti.
cok guzel bir perde tiras oldum ama hala sicaktan yaniyordum.
ustune iki perde daha sirf prorosonun serinligi icin WTG ye devam ettim.
fircada hala kopuk vardi onu da yuzume surup serinligi esliginde usturami kurulayip
kayislayip toparlanmaya basladim. isim bitince epey serinlemistim yuzumu yikayip
aftershaveimi surup tiras faslimi bitirdim.
oh be dunya varmis....
FS Finest Badger Chubby 26mm Kont

Geo F Trumper Spanish Leather Krem

5 Bıçaklı Kartuş

Paşabahçe İğde Kolonyası

Chubby gerçekten güzel bir fırça ama krem ve sabun düşmanı Smile

Malzemeyi bol kullanmak lazım, köpüğün çoğunu içinde tutuyor.

FS Silvertip almak isteyenler hiç boşuna para harcamasın, doğrudan bunu alsın. Hemen hemen aynı yumuşaklıkta ve chubby ile tıraş çok daha keyifli.

Silvertip isteyenler daha üst sınıf ürünlere baksınlar bence.

GFT benim en beğendiğim krem, sabun markası ve Spanish Leather'da hem koku hem de performans itibariyle çok tatmin edici.

Yeni nesil 5 bıçaklı, 3 bıçaklılardan ve bir önceki 5 bıçaklıdan kat kat iyi.

Paşabahçe İğde ise kadayıfın üzerindeki gerçek Afyon kaymağı

lbf4g.jpg
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(14/08/2012, Saat: 15:20)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: FS Finest Badger Chubby 26mm Kont

Geo F Trumper Spanish Leather Krem

5 Bıçaklı Kartuş

Paşabahçe İğde Kolonyası

Chubby gerçekten güzel bir fırça ama krem ve sabun düşmanı Smile

Malzemeyi bol kullanmak lazım, köpüğün çoğunu içinde tutuyor.

FS Silvertip almak isteyenler hiç boşuna para harcamasın, doğrudan bunu alsın. Hemen hemen aynı yumuşaklıkta ve chubby ile tıraş çok daha keyifli.

Silvertip isteyenler daha üst sınıf ürünlere baksınlar bence.

GFT benim en beğendiğim krem, sabun markası ve Spanish Leather'da hem koku hem de performans itibariyle çok tatmin edici.

Yeni nesil 5 bıçaklı, 3 bıçaklılardan ve bir önceki 5 bıçaklıdan kat kat iyi.

Paşabahçe İğde ise kadayıfın üzerindeki gerçek Afyon kaymağı

lbf4g.jpg

Mancho komşum fırçan yeni olduğundan bu şekilde davranıp, köpüğü yemesi doğaldır. Belirli bir süreden sonra efendileşecektir. Ufak bir tüyo, fırçayı yüzüne sürerken, sapı yukarıya, kılların ucu aşağıya doğru duracak şekilde yüzüne sürersen, içindeki köpüğü yüzüne daha iyi aktaracaktır. Sert sabunlarda da bunun tam tersi şeklinde sabunu yukarıda tutup, kılları da yukarı bakarken şekilde beslerseniz, fırça daha kolay ve daha bol yüklenecektir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
herhalde silvertip finesttan cok da fazla yumusak degil. silvertip avantaji yorumlara bakarsam pek yok gibi. aksini dusunen varsa yazsin ki bilelimSmile
yabanci bir roportajda geleneksele baslamak icin mevcut cok bicakli tiras ekipmaniniza kaliteli bir firca ekleseniz yeterli cok fark hissedeceksiniz diyordu. sanirim mancho da okumus o roportajiSmile
(14/08/2012, Saat: 15:28)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mancho komşum fırçan yeni olduğundan bu şekilde davranıp, köpüğü yemesi doğaldır. Belirli bir süreden sonra efendileşecektir. Ufak bir tüyo, fırçayı yüzüne sürerken, sapı yukarıya, kılların ucu aşağıya doğru duracak şekilde yüzüne sürersen, içindeki köpüğü yüzüne daha iyi aktaracaktır. Sert sabunlarda da bunun tam tersi şeklinde sabunu yukarıda tutup, kılları da yukarı bakarken şekilde beslerseniz, fırça daha kolay ve daha bol yüklenecektir.

Bir de öyle deneyeyim, teşekkürler.Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(14/08/2012, Saat: 15:31)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: herhalde silvertip finesttan cok da fazla yumusak degil. silvertip avantaji yorumlara bakarsam pek yok gibi. aksini dusunen varsa yazsin ki bilelimSmile
yabanci bir roportajda geleneksele baslamak icin mevcut cok bicakli tiras ekipmaniniza kaliteli bir firca ekleseniz yeterli cok fark hissedeceksiniz diyordu. sanirim mancho da okumus o roportajiSmile

Okumadım ama kim söylediyse çok doğru söylemiş.Cool

DE ile tıraştan pek çok kartuşlu kullanıcısının memnun kalacağını sanmıyorum.Dodgy
Goethe
Sevgili mancho paşabahçe iğdenin kokusunu biraz açar mısın? Bildiğimiz iğde kokusunu ne kadar veriyor?
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(14/08/2012, Saat: 16:17)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili mancho paşabahçe iğdenin kokusunu biraz açar mısın? Bildiğimiz iğde kokusunu ne kadar veriyor?

Ben sürdükten sonra kendimi direk ağaç gibi hissediyorum ve kuşların tepeme tünemesinden korkuyorum Tongue

Şaka bir yana, koku gerçeğe çok yakın. Paşabahçe mağazalarında denemeniz için açık birer örneği oluyor genelde, bir denemenizi hararetle tavsiye ederim sevgili Zorba58 dostum.
Goethe
FS Finest 23mm
Proraso Sabun
EJ Chatsworth
Gilette 7 o'clock super platinum (2)
Proraso Aftershave Splash

Serin serin güzel oldu Smile
EJ Chatsworth & Merkur & TOBS Krem & Speick Balm..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,610 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,435 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,299 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,778 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,222 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,027 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: