Wilkinson Sword fırça
(03/07/2019, Saat: 13:46)cerdinc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keşke forumu okusaymışım. Markette görüp aldım, markalı kalitelidir diye. Daha ilk tıraşta kılları dökülmeye başladı. İade etmeyi düşündüm ama fişini atmışım...
Bana promosyon gelmişti sabun yanında. Bu yorumlar yüzünden hiç açıp kullanmadım bile şimdiye kadar.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
İlginçtir, Gayrettepe'de gittiğim berber bu fırçadan kullanıyor 3 tane birden. Fırçalar artık kullanılmaktan pamuk gibi olmuş ama çok eksilmiş kılları. Neden tercih ettiniz diye sorduğumda toptancı bunu getirdi diye cevap verdiler. Geltir, razorus, impa falan dedim ama ıh ıh tepki gelmedi Sad
"A Samurai always wears two swords."
(03/07/2019, Saat: 15:21)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlginçtir, Gayrettepe'de gittiğim berber bu fırçadan kullanıyor 3 tane birden. Fırçalar artık kullanılmaktan pamuk gibi olmuş ama çok eksilmiş kılları. Neden tercih ettiniz diye sorduğumda toptancı bunu getirdi diye cevap verdiler. Geltir, razorus, impa falan dedim ama ıh ıh tepki gelmedi Sad

Türkiye'de mesleğini seven, mesleğine yatırım yapan insanlara rastlamak zor.
Wilkinson firca bugune kadar aldigim en kotu fircaydi diyebilirim. Buyuk bir marka ancak firca konusunda bu kalite beni sasirtti dogrusu. Belki bana boyle bir urun denk geldi bilmiyorum ama fircanin 1 yillik kullanim sonucunda geldigi noktayi asagida paylasiyorum.

LvRQJ0.jpg
(01/09/2019, Saat: 19:45)Dumanus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wilkinson firca bugune kadar aldigim en kotu fircaydi diyebilirim. Buyuk bir marka ancak firca konusunda bu kalite beni sasirtti dogrusu. Belki bana boyle bir urun denk geldi bilmiyorum ama fircanin 1 yillik kullanim sonucunda geldigi noktayi asagida paylasiyorum.

LvRQJ0.jpg

@dumanus Komşum. Her ne kadar buyük bir marka olsa da kartuslu aletlerini ön plana çıkarmak ve geleneksel tıraşı bitirmek adına üretiyor bu ürünleri. Wilkinsonun sadece stick sabunu lanolin iceriginden dolayi bir miktar seviliyor. Onun dışında aletide fırçasida kase sabunu da 5 para etmez. Bir ara ben de wilkinson urunlerini ozellikle aletini sık ve severek kullandim. Ama wilkinson urunleri belki baslangicta bir kac ay kullanilir
(01/09/2019, Saat: 21:38)yenikomsu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dumanus Komşum. Her ne kadar buyük bir marka olsa da kartuslu aletlerini ön plana çıkarmak ve geleneksel tıraşı bitirmek adına üretiyor bu ürünleri. Wilkinsonun sadece stick sabunu lanolin iceriginden dolayi bir miktar seviliyor. Onun dışında aletide fırçasida kase sabunu da 5 para etmez. Bir ara ben de wilkinson urunlerini ozellikle aletini sık ve severek kullandim. Ama wilkinson urunleri belki baslangicta bir kac ay kullanilir

O kadar da abartmayın.

20 TL civarına yanında 5 jilet ile birlikte jileti kusursuz tutan ayar vs gerektirmeyen başka makine yok.Jiletin parasını düşseniz daha da ucuz.

Fırça konusunda tek seçenek var.Aynı şekilde makine de tek.Yeni bir makine daha çıkardılar sanırım ama buralara gelmez.

Sabun konusunda yazdıgınız gibi çubuk şeklinde olanı begeniliyor.

Kötü yönleri yok mu var. çabuk tıkanıyor biraz mild kalıyor.İki yönden daha iyi olsa çok güzel alet.Bu alet metal olsa fiyatı buralarda kalmaz.

Diyeceksiniz ki Rimei var. Evet var ama bazı durumlarda elle ayar yapmak gerekiyor hadi onu geçtim hatalı üretim denk gelenler var.Direk çöp oluyor.

Kartuşlu aletlerini ön plana çıkarak tabi ki.Piyasa bunu istiyor.Arz talep meselesi sadece bunlara bel baglasalar batarlar.

Bu firma geleneksel traşı bitirmeye çalışıyor felan yazmanız komik oluyor.

Yorum yaparken biraz tarafsız olmaya çalışsak duygusal bakmasak güzel olacak.
Yüzüm çok hassas olduğundan beni tahriş ediyor çok fazla batıyor ama başka fırçam yok şuan bunu kullanıyorum, biraz sert geliyor bana ve köpük performansı izlediğim videolara göre çok sönük kalıyor.
(12/11/2019, Saat: 00:12)cihanakkoc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yüzüm çok hassas olduğundan beni tahriş ediyor çok fazla batıyor ama başka fırçam yok şuan bunu kullanıyorum, biraz sert geliyor bana ve köpük performansı izlediğim videolara göre çok sönük kalıyor.

fırça yeni ise zamanla çatallanma ve yumuşama olacaktır.
bende farklı bir fırçayı ilk kullanmaya başladıgımda 2/3 traş sonra batıcılık gitti.
Yüzde yayılan yumuşacık pammık gibi bir fırça.Yüzde masaj etkisini seviyorsanız omurgası kuvvetli degil kıllar yumuşak.

Hatta tasta sabun/krem köpürtürken sanki kıllar birbirine dolanacak gibi.

Fırçanın biraz derli toplu durmasını seiyorum fakat bu fırça normalde de yayılmaya müsait.

Kıl yogunlugu omega 10049 ile hemen hemen aynı belki birazcık daha iyidir.Biraz daha yogun olsa daha iyi olacakmış.

Bir önceki traşta 6/7 tane kıl dökerken bu sefer bir sorun yoktu.Hafiften bir koku vardı oda gitti.

Gelelim fiyata 30 TL edecek bir fırça degil.Gidip yerli bir domuz kılı fırça alsanız da hiç sorun olmaz hatta beklentinize göre daha memnun da kalabilirsiniz.Arayacagınız bir fırça hiç degil.

Ama kullanılmayacak yada çöpe atılacak bir fırça da degil.

Biraz daha diri bir omuragaya sahip masaj etkisi yüksek ve daha az yayılsa çok güzel olacakmış.Bu haliyle de güzel.

Forumda bu fırçanın tek seveni ben olarak tekrar @tarkaner teşekkür ederim hediyesi için.
ortalama her traşta 1/2 kıl döküyor bazende hiç dökmüyor yakında sadece sapı kalacak elimde =)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,152 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Acca Kappa Fırça (Efsane Performans) harveyspecter 1 817 25/05/2023, Saat: 20:22
Son Yorum: finwe
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,201 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
  En küçük fırça aranıyor BigHillMe 28 41,555 15/02/2022, Saat: 23:35
Son Yorum: exselans
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,651 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Başak-Süper Fırça zorba58 116 143,776 19/10/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: XauPau
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 182,033 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal
  Victorıa fırça Mutlucan 1 1,794 25/05/2021, Saat: 15:12
Son Yorum: tiffanygt
  Bu Hangi Fırça ? Mauser 47 23,565 18/02/2021, Saat: 23:48