Günün Tıraşı (SOTD)
@Dr_green hocam cok guzel bir tablo olmus. Featheri biraz daha mild aletlerde kullanmayi deneyebilirsiniz yada ben 39c ile kullaniyordum onda da cok guzel is cikariyordu.

Fircaya gelince elinizdeki firca oldukca guzel belki loftu biraz daha uzununu da alabilirsiniz. Benim onerim silvertipten once kullanimi daha kulay olan finest yada belki guzel bir best badger edinebilirsiniz Smile
(07/07/2019, Saat: 14:22)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Dr_green hocam cok guzel bir tablo olmus. Featheri biraz daha mild aletlerde kullanmayi deneyebilirsiniz yada ben 39c ile kullaniyordum onda da cok guzel is cikariyordu.

Fircaya gelince elinizdeki firca oldukca guzel belki loftu biraz daha uzununu da alabilirsiniz. Benim onerim silvertipten once kullanimi daha kulay olan finest yada belki guzel bir best badger edinebilirsiniz Smile

Sizin gibi veya bu ayarda diğer arkadaşların böyle teferruatlı bilgilerini okuyunca acaba ünlü üreticilerin yanıbaşlarında bu ayarda danışmanları var mı diye düşünmeden kendimi alamıyorum.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Pazar tıraşı...:

fbc99110b7f9dca07c275211cdf065cb.jpg

Tüm dostlara sıhhatler olsun..!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
de te fabula narratur.!
(07/07/2019, Saat: 14:26)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizin gibi veya bu ayarda diğer arkadaşların böyle teferruatlı bilgilerini okuyunca acaba ünlü üreticilerin yanıbaşlarında bu ayarda danışmanları var mı diye düşünmeden kendimi alamıyorum.

Estafurullah biz sadece tecrubelerimizi paylasiyoruz. Yaptigimiz hatalari paylasiyoruz ki zaten forumun bir yerde amaci da bu. Buyuk ureticilerin ozelliklede amerikan artizanlarinin cogu kendisi de kullanici. Mesela yakin zamanda radarima takilan PAA nin basindaki kisi zaten youtube kanalinda geleneksel tiras isini iyice anlatmaya calisiyor kendisi de bir kullanici oldugu icin bunu takintili hale getirmis neredeyse Smile belki de basarili olmasinin en buyuk sebeplerinden biri bu Smile
4bba3ed1a0eeb607f71b6fb8cb962513.jpg

Günün favorisi Neville tıraş sabunu oldu , hafif bir Akdeniz kokusu ile iyi bir sabun
Aristokrat voshkod uyumunu seviyorum
Tabac mild i sanırım tıraştan 1 saat kadar sonra kullandım . Her zamanki gibi işinde iyi
Herkese keyifli tıraşlar
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(07/07/2019, Saat: 14:06)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dr_green komşum elinizdeki fırça yüzde köpürtmeye uygun bence , silvertip e şartlanıp çok büyük beklenti içinde olmanıza gerek Yok . Aldığınızda beklentinizin altında kalmasın diye yazdım .
Tüm komşulara sohbetler olsun
Açıkçası yüzde köpürtmeye uygun olduğunun farkındayım da, belki silvertip olursa biraz daha yumuşak olur, ikinci perde bazen üçüncü perde için köpürtme yaparken tahrişe zemin hazırlamaz diye düşündüm

@osaka23 komşum elimde Yaqi 24 mm 2 band fırça da var. Aslında o da yüzde köpürtme yaparken çok yormuyor ama ikinci perde için tekrar köpürtme yaparken biraz fırça kıllarının uçlarını hissediyorum açıkçası Big Grin yani biraz(cık) batıyor gibi oluyor. O da eğer jilet seçimim biraz cüretkar ise direk tahrişe davetiye çıkarıyor. Benimki sadece ileriye dönük düşünce. Aslında her iki fırçam da şu an için hem tasta köpürtmeye hem yüzde köpürtmeye yeterli gibi

BLA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(07/07/2019, Saat: 12:49)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun @Dumanus komşum.

Cok tesekkurler komsum..
(07/07/2019, Saat: 15:44)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıkçası yüzde köpürtmeye uygun olduğunun farkındayım da, belki silvertip olursa biraz daha yumuşak olur, ikinci perde bazen üçüncü perde için köpürtme yaparken tahrişe zemin hazırlamaz diye düşündüm

@osaka23 komşum elimde Yaqi 24 mm 2 band fırça da var. Aslında o da yüzde köpürtme yaparken çok yormuyor ama ikinci perde için tekrar köpürtme yaparken biraz fırça kıllarının uçlarını hissediyorum açıkçası Big Grin yani biraz(cık) batıyor gibi oluyor. O da eğer jilet seçimim biraz cüretkar ise direk tahrişe davetiye çıkarıyor. Benimki sadece ileriye dönük düşünce. Aslında her iki fırçam da şu an için hem tasta köpürtmeye hem yüzde köpürtmeye yeterli gibi

BLA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@dr_green
Yuzde kopurtmede en guzelleri "gel-tips" ler.
Hem yumusaciklar, hem de suyu yuzeyde tutuyorlar.
Birkac gel-tips olan knot ornekleri:
Maggard SHD: https://www.maggardrazors.com/product-ca...ush-knots/
Fanchurian: https://www.etsy.com/listing/599889878/k...ve_1&frs=1
24ffi1h.jpg
Acqua Di Parma Collezione Tıraş Kremi
Edwin Jagger De89 Tıraş Aleti
Semogue Domuz Kıl Tıraş Fırçası
Perma-Sharp Super Stainless Eski Yerli Üretim Tıraş Jileti
Tüm Komşulara Sıhhatler Olsun
Tüm komşulara sıhhatler olsun
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,998 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,583 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,300 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,993 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,760 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,989 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,538 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,067 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,244 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: