Feather Artist Club DX Folding
Merhaba Arkadaşlar
Bu usturada yine Feather dan.Katlanır jiletli usturası.Çok ayrıntılı olarak anlatmıyacağım çünkü diğer yaptığım ustura tanıtımlarından kullanış ve özellik olarak çok farkı yok.
Fark olarak ,diğer bütün kullandığım usturalardan bariz bir şekilde kafa ağırlıklı.O yüzden kullanırken dikkat istiyor.Sap,kafa malzemesi çelik ve bir çeşit yıpranmaya dayanıklı sert plastikten oluşuyor.Plastik dedim ama tam olarak ne olduğunu bilemiyorum,sonuçta ahşap yada metal değil.Aklınıza plastik dediğim için hafif yada kalitesiz bir malzeme gelmesin,usturanın kutusu dahil ,herhangi düşük kaliteli bir malzeme yok.
Kullanışı çok rahat,diğer usturalara göre daha uzun monkey tail diye tabir edilen kuyruğu var.iki parmağınız çok konforlu bir şekilde kuyruk kısmında durabiliyor.ama özellikle belirtmeliyim bu rahatlıkla ,kullandığınız jilet çeşidi arasında çok sıkı bir bağ var.Fotolardada görüldüğü gibi,Feather 4 çeşit jileti var.Light,super pro,pro vs.....Mesela light jileti taktığımızda usturanın ağzından ,kesecek kısmı 1mm çıkıyor(mm rakamlar farazi, örnek olsun diye söylüyorum),pro jileti taktığımızda bu rakam 1,5mm çıkıyor,ve yüzünüz daha fazla jileti hissediyor.Buna görede dikkatli olmanız gerekiyor.Tabi jiletlerin keskinliği ve incelikleride farklı.
Bu jiletlerin birde "guard "olan çeşitleri var.Acemiler için.Jiletlerin ucunda ,yanlışlıkla kendinizi keserseniz fazla derine inmesin diye bir çeşit tel var.Ben bunu tavsiye etmiyorum.Çünkü 3 günlük sakalda hele bir de sakallarınız sert ise ,bu tellere takılıyor gibi bir his oluyor.Buda konforu düşürüyor.Yani kısacası gerek yok.
Ben bu usturayı herkese tavsiye ederim.Ben gayet memnunum.Siz istemediğiniz sürece yıpranacak yada bozulacak bir şey yok ortada.Ama feather jiletler ile kullanılabildiği için(Kai markalarda tamamen uyuyor)biraz olumsuz yönü var.Fakat yurt dışından çok rahat temin edilen ,20 li yada fazlalı paketlerde satılan ,son derece keskin ve uzun ömürlü jiletler bunlar.Usturanın alınış parası hariç,işletme maliyeti çok fazla falan değil.
Sağlıcakla Kalın.

95566881.jpg

25364843.jpg

56442368.jpg

20575959.jpg

69515454.jpg

72699391.jpg

96004034.jpg
elinize sağlık, hep aklımda bu usturalar. japanese style tabir ettikleri düz versiyonunda aklım. lakin kullananı görüp te soramamıştım, pek iyi oldu bu bilgilendirme. bir de diğer bir sorum jiletlerin ömrünü normal jiletler ile kıyaslayabilir misiniz?
(21/07/2012, Saat: 19:21)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: elinize sağlık, hep aklımda bu usturalar. japanese style tabir ettikleri düz versiyonunda aklım. lakin kullananı görüp te soramamıştım, pek iyi oldu bu bilgilendirme. bir de diğer bir sorum jiletlerin ömrünü normal jiletler ile kıyaslayabilir misiniz?

Teşekkür ederim.
Jiletlerin ömrü çok iyi.Mesela bir örnek ,ben normal de makinelerde kullandığım feather jileti yada merkur jileti bir defadan fazla kullanmam.ikinci defa hemen yavanlaşıyorlar,tabi bu benim için geçerli.Başkası 8 defa kullansa yadırgamam.Bu feather yada Kai jiletlerde keskinlik sonderece devamlı gidiyor.Şu ana kadar baya bir kutu bitirdim ve hiç birisinide kesmediği için atmadım Smile tabiki ilk ile 5. arasında fark olur,ama ben anlayamadım.şiddetle tavsiye ederim.
Hele birde "Kai Captain Razor Sharp Blades " ler var.Bunlar aslında neşter keskinliğinde.Zaten açıklamalarında "surgical application" diye yazıyor.Bunlar ile tıraş olmak resmen cambazlık,en son bu jilet ve Kai ustura ile tıraş olurken sakalıma takıldı ,kaymadı,zannettim,meğerse yanağımı oymakla meşgulmuş Smile bu kadar anlaşılmaz derecede keskin.
Japanese style olanları da tavsiye ederim,ben zaten genede japanese ile oluyorum,daha rahat geliyor.
Saygılar
çok teşekkür ederim, aklımdaki soruları sildiniz, fırsatım olduğunda ben de bir tane edineyim kısmetse. görüntü olarak hoşuma gidiyor japanese style, bir de elimdeki çelik ve jiletli usturalar katlanabilen türden, değişik geliyor.
selamlar.
Ben de siparis verdim bu hafta carsamba postaya verildi, sevindim degerlendirmeyi okuyunca dogru karar vermisim diye, ben de deneyimimi paylasirim geldiginde, sevgiler..
(21/07/2012, Saat: 21:18)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline saglik kaptan ne guzel fotograflar ve aciklamalar bunlar inan ustura kullanicisi olsam coktan siparisi gecmistim , ondanda otesi seni tekrar aramizda gormek cok hos...Bu arada Classic shaving icin ozel uretilen cobra classic razor var benim gibi usturadan cekinenlere ayni jiletleri kullanan sirasi gelmisken hatirlatmak istedim.
Selamlar.

Saygılar eskiuye3315 Hocam,
Ben zaten foruma bakıyorum,hiç aranızdan ayrılmadım,fakat yaz mevsimi işler yoğun,idare ediyoruz işte.
Cobra Classic Razor uzun zamandır takip ediyorum,ama B&B de olumlu olumsuz yorumlar var.Fakat ne yazıkki benim bir kaç defa baktığım ürün, illaki bir şekilde banyo dolabıma giriyorBlush yani araştırma ile alma işlemi arasında ne oluyor hala çözebilmiş değilim Smile bakıcaz artık
Saygılar
Bullgooseshaving'te Artist Club RG Folding Straight Razorun 120 dolardan 100 dolara dustugunu gorunce 15 gun once siparis vermistim, ustura elime ulasti, tirasa ilk olarak Proguard jiletlerle basladim, bahsettiginiz telli olanlarla. Bence benim gibi acemiler icin gayet uygun jiletler, ben nasil tiras olacagimi dusunurken bir bakmisim ki cildime coktan saplanmis ustura Smile Bu teller olmasaydi cok daha buyuk facialara yol acacaktim, Proguard jilete ragmen oldukca fazla kesikle ve kanamayla bitirdim tirasi ama bu benim usturayla ilk tirasimdi, pratiklik kazanacagimi umuyorum. Sonuc olarak bu usturayi ben de herkese oneririm, hicbir zaman celik ustura kullanmayacagimi biliyorum; tas, kayis, bileme o kadar mesakkate deger ama ustura zevkini Feather ile yasamaya devam edecegim gibi gorunuyor. Bu arada o kadar DE makina ve jilet denemelerim sonrasi ilk kez bu kadar yakin tiras olmak hosuma gitti, yani bu usturayi almam cok iyi oldu, cok da guzel iyi oldu, tamam mi? Smile Herkese bol kopuklu tiraslar, saygilar...
ilk adimi atmissiniz tebrik ederim.
yakin tiras gibisi yok.
(04/08/2012, Saat: 19:22)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilk adimi atmissiniz tebrik ederim.
yakin tiras gibisi yok.

Tesekkurler Linguist hocam, usturayla tiras olmak gercekten cok zor, ama keyfi de bir baska tabii ki..
(05/08/2012, Saat: 01:38)drmustafacelik Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04/08/2012, Saat: 19:22)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilk adimi atmissiniz tebrik ederim.
yakin tiras gibisi yok.

Tesekkurler Linguist hocam, usturayla tiras olmak gercekten cok zor, ama keyfi de bir baska tabii ki..
3-5 tiras sonra alisirsiniz zaten bagimlilik yapiyor bir daha safety kullanacagimi sanmiyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,382 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  FEATHER ARTİST CLUB SS clone Tanfoglio 3 3,939 27/11/2020, Saat: 01:14
Son Yorum: TA1OZH
  Feather Japanese Style Straight Razor DX bossyje 34 54,744 21/12/2018, Saat: 18:48
Son Yorum: süvari
  Feather Artist Club 101 Umutakdag 10 9,372 10/02/2017, Saat: 22:42
Son Yorum: Umutakdag
  Usturayı Güvenli Tutuş ve Başlangıç /Kai,Feather Korumalı jiletler ve Coolcut martin 8 20,527 02/01/2017, Saat: 11:47
Son Yorum: KASSAM
  Koreli Feather CJB alikox 19 22,368 17/01/2015, Saat: 21:15
Son Yorum: emre-sti
  Feather artist club rg tugruldogan 72 80,238 27/07/2014, Saat: 02:26
Son Yorum: emre-sti
  KAI Captain Excelia (Folding) bossyje 64 75,640 27/07/2013, Saat: 23:06
Son Yorum: Delidumrul
  Parker'dan Feather'a linguist 5 9,539 14/06/2012, Saat: 01:04
Son Yorum: emiriko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: