Jilet Tavsiyesi
@Silentsv komşum merhabalar. Şahsi görüşüm deneyip beğenmeden başkalarının görüşü üzerinden toplu alım yapmayın. Evet sarı gillette ve polsilver beğenilen jiletler ama yinede sample jilet satan komşularımdan yada tekli paketler halinde alıp denemenizi tavsiye ederim.
Razorus-Noyan beyin sitesinde yazdığı ve komşularımın aktardığı kısmı ekliyorum Smile

(01/05/2019, Saat: 00:42)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ticaret ahlakından dolayı takdir ediyorum.

2v9azv8.png
Merhaba @Silentsv komşum. Ben de jilet işinin tamamen kişiye göre değiştiğini gördüm şimdiye kadar.
Örneğin herkesin çok beğendiği Gillette 7 o'clock Sarı ile ben bir türlü anlaşamadım.
Bir de şunu paylaşmak isterim. Klasik tıraşa ilk başladığımda (yaklaşık 2 sene önce) 20-30 adet denemelik Personna Confort Coated (lab blue) almıştım ve ilk 1-2 jilet kullanımından sonra "çok iyiymiş" deyip internetten okuduğum yorumlar ve izlediğim videolarda gördüklerimden de yola çıkarak 100' lü paket sipariş etmiştim.
İlk kullanımlarımda beğenmiştim ancak inanın hala elimde 80-90 adet tüketmeye çalıştığım Personna var Smile

Ayrıca jilet-alet eşleştirmesini de göz ardı etmemenizi tavsiye ederim. Forumdaki üstadların da sıkça belirttiği gibi farklı jiletler farklı aletlerle inanılmaz değişik etkiler gösterebiliyor.

Daha önce incelediniz mi bilmiyorum ancak aşağıda paylaştığım link de en azından jiletlerin keskinlik değerlerini sayısal olarak değerlendirmenizde yardımcı olabilir.
https://www.refinedshave.com/razor-blade...s-summary/
(09/05/2019, Saat: 01:28)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Silentsv komşum merhabalar. Şahsi görüşüm deneyip beğenmeden başkalarının görüşü üzerinden toplu alım yapmayın. Evet sarı gillette ve polsilver beğenilen jiletler ama yinede sample jilet satan komşularımdan yada tekli paketler halinde alıp denemenizi tavsiye ederim.
Razorus-Noyan beyin sitesinde yazdığı ve komşularımın aktardığı kısmı ekliyorum Smile

(09/05/2019, Saat: 10:34)ek_m Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba @Silentsv komşum. Ben de jilet işinin tamamen kişiye göre değiştiğini gördüm şimdiye kadar.
Örneğin herkesin çok beğendiği Gillette 7 o'clock Sarı ile ben bir türlü anlaşamadım.
Bir de şunu paylaşmak isterim. Klasik tıraşa ilk başladığımda (yaklaşık 2 sene önce) 20-30 adet denemelik Personna Confort Coated (lab blue) almıştım ve ilk 1-2 jilet kullanımından sonra "çok iyiymiş" deyip internetten okuduğum yorumlar ve izlediğim videolarda gördüklerimden de yola çıkarak 100' lü paket sipariş etmiştim.
İlk kullanımlarımda beğenmiştim ancak inanın hala elimde 80-90 adet tüketmeye çalıştığım Personna var Smile

Ayrıca jilet-alet eşleştirmesini de göz ardı etmemenizi tavsiye ederim. Forumdaki üstadların da sıkça belirttiği gibi farklı jiletler farklı aletlerle inanılmaz değişik etkiler gösterebiliyor.

Daha önce incelediniz mi bilmiyorum ancak aşağıda paylaştığım link de en azından jiletlerin keskinlik değerlerini sayısal olarak değerlendirmenizde yardımcı olabilir.
https://www.refinedshave.com/razor-blade...s-summary/

Teşekkür ederim komşularım, o zaman 1 er kutu ile denemeye başlayalım. Denediğim Jiletlerle ilgili yorumlarımı yazarım, tıraş aleti olarak Muhle R89, WS Classic var, Yaqi Klasik olanda bugün yarın teslim olur buna biraz agresif diyorlardı yanında hediye başlık göndereceklerdi onu daha korunaklı istemiştim. R89'u alacağımı bilseydim açık tarak isterdim, hata ettim.
(09/05/2019, Saat: 11:35)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim komşularım, o zaman 1 er kutu ile denemeye başlayalım. Denediğim Jiletlerle ilgili yorumlarımı yazarım, tıraş aleti olarak Muhle R89, WS Classic var, Yaqi Klasik olanda bugün yarın teslim olur buna biraz agresif diyorlardı yanında hediye başlık göndereceklerdi onu daha korunaklı istemiştim. R89'u alacağımı bilseydim açık tarak isterdim, hata ettim.
Hatalar oluyor hocam. Zaten bu iş genelde deneme yanılma ile ilerlediği için kat be kat artıyor bu hata durumu.. sağlık olsun diyoruz.. (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(09/05/2019, Saat: 12:02)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün Konak PDM de görünüyor, sanırım bugün yarın teslim edilir.

(09/05/2019, Saat: 13:05)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hatalar oluyor hocam. Zaten bu iş genelde deneme yanılma ile ilerlediği için kat be kat artıyor bu hata durumu.. sağlık olsun diyoruz.. (:

Merhaba komşum, hediye başlığı yanlış istedim diye buraya yazmadan önce keşke yanlışlıkla açık taraklı gönderseler diye içimden geçirmiştim. Ürünler az önce teslim edildi ve dilediğim gibi oldu Smile açık taraklı ürün göndermişler. Çok sevindim.

Aldığım Tıraş Aleti;
https://tr.aliexpress.com/store/product/...7a1dnPmMFG

İstediğim ama sonradan istediğime pişman olduğum hediye başlık;
https://tr.aliexpress.com/store/product/...4490psFgga

Gönderdikleri Hediye Başlık;
https://tr.aliexpress.com/store/product/...4490psFgga
@mustbe: teşekkürler komşum ama ben sanırım devam edeceğim jilete karar verdim. onu bulma sorunu da pek yok.

@silentsv : komşum hayırlı olsun geleneksel tıraş kararınız. hoş geldiniz diyorum. ben de yeni başladım iki ay kadar oldu. bu jilet konusu gerçekten tamamen kişisel bir şey. herkesin sakal sertliği ve sıklığı, tıraştan beklentileri ve tıraş sırasında hissettikleri farklı.

ben şu ana kadar sırasıyla crystal, astra, perma sharp, rapira, feather ve gillette 7 o'clock kullandım. sakal sertliğim ve sıklığım da 4/5 diyebilirim. cildimde çok pürüz yok. crystal'in keskinliğini beğenmedim. mavi astra'dan hoşlanmadım, dalma yaptığı söyleniyor hep ve gerçekten dalıyor gibi geldi bana da. permasharp ve rapira'yı beğendim. içlerinden de daha önce rapira'yı daha çok beğenmiştim ama bu süreçte tıraş olmayı nispeten daha iyi öğrendikten sonra fikrim değişti ve şu an perma sharp'ı rapira'dan daha çok beğeniyorum. feather'ı ilk kullandığımda "işte bu" dedim. çok bastırmamayı da başardığımdan dolayı yanlış tıraş tekniği uyguladığım bir iki tıraşımdaki noktasal tahrişler dışında bir kesme çizme yaşamadım. en keskin jilet olduğu konusunda tüm dünyanın hemfikir olduğu feather'da dahi. ama bunda feather'ın çok keskin olduğunu bildiğimden kaynaklanan aşırı dikkatimin de etkisi olmuştur. yine de hiç cildimi kesmemiş olduğumun altını çizeyim. bunları kullandıktan sonra forumda araştırırken gillette 7 o'clock (sarı) ve polsilver'i de kullanmaya karar verdim arkadaşların tavsiyesi ile. polsilver yoktu piyasada henüz denemedim. gillette 7 o'clock'u kullanırken çok beğendim. feather'ın keskinliği yok ama yine de keskin bir jilet. konforunun da feather'dan çok daha fazla olduğunu söylüyordu arkadaşlar. ben de kullanırken gerçekten de konforluymuş dedim ve rahat bir şekilde çekinmeden (acaba hatam bu muydu?) tıraş oldum. rahatça bastırdım jileti. tıraş sırasında bir şey hissetmedim ama tıraşım bittikten ve yüzümü yıkadıktan sonra hatta banyodan çıkıp normal hayatıma döndükten sonra yüzümde kocaman bir kesi gördüm. jiletin rahat yarısı dalmış gibiydi. 2 cm falan vardı derin çizik. tıraş sırasında çok beğendiğim 7 o'clock bir anda düştü gözümden. ben en acemi haftalarımda dahi hiç yüzümü kesmedim. sonuçta tüm jiletler eşit şartlarda yarıştılar yüzümde. ama içlerinden bir tek gillette 7 o'clock kesti. ikinci kez kullanmadım. bir ara tekrar dikkat ederek kullanacağım ama yaptığı hainliği de unutacak değilim Smile yazdım bir kenara. şu anda -kullandıklarım arasından- favorim feather, ikinci tercihim perma sharp. sanırım feahter'ın üstüne gül koklamayacağım Smile feather'ın keskinliği harika ve ben çok beğendim. berberlerde bizi ustura ile tıraş ettiklerinde akıp gider ya ustura yüzde, o hissi safety razor ile veriyor feather. bu arada makinem de ej de-89. ikisi çok iyi bir ikili oldular. makine çok güvenli, jilet de çok keskin. birbirlerini nötrlüyorlar ve ortaya benim gibi bir acemiyi bile çok tatmin edecek sonuç çıkıyor. ayrıca pek konfor sorunu da yaşamadım feather ile. çok keskin bir jilet olduğu bilincinden hiç çıkmamak gerekiyor ama bunu kullanırken. herkes bunu söylüyor ben de aynı kanaatteyim. ben birinci ayımın sonunda feather kullanmaya başladım ve büyük ihtimalle ömür boyu bunu kullanacağım. hijyen amacıyla normalde tek kullanımdan sonra jileti atmayı düşünüyordum ama ikinci tıraşta nasıl acaba diye merak ettim bir defa ve onu da çok beğendim. belki bir ara üçüncü tıraşı da denerim. ama sadece denemek amaçlı. en fazla iki tıraşla devam etmeyi düşünüyorum feather beyle Smile

jiletin gerçekten tamamen kişiden kişiye değişen bir şey olduğunu ben de tecrübe etmiş bulunuyorum. o yüzden genel kabul gören tüm jiletleri birkaç defa denemek ve ondan sonra kendi kararını vermek lazım.
"run Forrest run..."
(17/05/2019, Saat: 12:36)ForrestGump Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mustbe: teşekkürler komşum ama ben sanırım devam edeceğim jilete karar verdim. onu bulma sorunu da pek yok.

ben şu ana kadar sırasıyla crystal, astra, perma sharp, rapira, feather ve gillette 7 o'clock  ....................... en fazla iki tıraşla devam etmeyi düşünüyorum feather beyle Smile

jiletin gerçekten tamamen kişiden kişiye değişen bir şey olduğunu ben de tecrübe etmiş bulunuyorum. o yüzden genel kabul gören tüm jiletleri birkaç defa denemek ve ondan sonra kendi kararını vermek lazım.

hayırlı olsun komşum ben de şunları eklemek istiyorum, de89 güzel makine ama ilk değiştirdiğiniz makinede tüm jiletlerinizi yeniden deneyin. mesela ben de89,voskhod ikilisi ile tıraş oldum ama gelin bi de bana sorun, oldum mu olmadım mı Smile daha sonra bu jilet efendiyi ben r41 ile denedim aman Allah ım usturaya döndü bizim köroğlan. müthiş konforlu ve tatminkar bir jilet olduğunu düşündüm r41 sayesinde.

sözün özü geleneksel tıraşta herhangi bir şeyin nirvanası yok komşum, ben bu olayı yaşadıktan sonra 6 7 farklı alet daha edindim deneme isteğim jiletleri aştı makinelere kaydı. mesela aklıma gillette tech modelini aldım şu sıralar, düşünün r41 heyecanıyla yaşarken en mild alet peşine düştüm Smile
Komşularım jiletleri tek tek denediğim için bir tıraş olup tekrar kullanmak üzere kurulayıp kağıdına sarıp kutuya saklıyorum. Bu şekilde jiletler ne kadar bekler?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(21/05/2019, Saat: 01:34)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım jiletleri tek tek denediğim için bir tıraş olup tekrar kullanmak üzere kurulayıp kağıdına sarıp kutuya saklıyorum. Bu şekilde jiletler ne kadar bekler?

https://youtu.be/ZKZ5775ayy4 linkteki arkadaş nacet jilet ile 150 kez tıraş oldu. Günlük bile olsa en az 150 gün gitmiş demektir bu jilet. Kaldı ki güzelce kurulandıktan sonra çok daha uzun süre gider diye tahmin ediyorum.

(21/05/2019, Saat: 01:34)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım jiletleri tek tek denediğim için bir tıraş olup tekrar kullanmak üzere kurulayıp kağıdına sarıp kutuya saklıyorum. Bu şekilde jiletler ne kadar bekler?

(21/05/2019, Saat: 04:44)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://youtu.be/ZKZ5775ayy4 linkteki arkadaş nacet jilet ile 150 kez tıraş oldu. Günlük bile olsa en az 150 gün gitmiş demektir bu jilet. Kaldı ki güzelce kurulandıktan sonra çok daha uzun süre gider diye tahmin ediyorum.

Jiletlerin üzerinde kurulamayin sadece durulayip silkeleyin yazar komşular ama siz bilirsiniz Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,687 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,020,080 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,248 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,374 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 824 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 382,669 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,375 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,685 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  KAI DE Jilet 1912 97 75,498 10/08/2022, Saat: 08:35
Son Yorum: Murat35_55
  Isana Man Classic Jilet (Rossmann Private Label) burakoner0681 58 64,625 05/08/2022, Saat: 22:45
Son Yorum: Wastelander

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: