Baili BD179
BD179 modelinden de sipariş vermiştim 3-4 gün önce elime ulaştı kesimi bd176 dan farklı geldi agresiflikleri hemen hemen aynı gibi ancak değişik bir akustiği var kesim sırasında jilet fazla ses çıkarıyor.  Çinden aldıklarım içinde kaplama kalitesi ve jilet tutuşu en iyi olan baili oldu tto aletlerde genelde jilet tutuşunda hep sorun yaşadım yukardan bakınca hepsi düzgün tutuyor gibi geliyor jileti ancak jiletin keskin ucuna dik bakınca bazı köşelerin fazla büküldüğünü gördüm. ming shi de de yaşadım bu durumu weishi 9306 modelinde de ming shiyi kırarak çözdüm bu sorunu Big Grin weishide kaplamadan dolayı olduğunu fark ettim biraz kazıyınca düzeldi.  Tıraşa etkisi var mıdır bilemem milimetrenin onda biri kadardır fark ama tahrişe etkisi olduğunu düşünüyorum . Bailinin her iki modeli de hem kelebek hem 3 parça olan jileti tamamen simetrik tutuyor.

bJR82J.jpg
12PaQT.jpg
ROKK4x.jpg

Soldan sağa baili bd179, weishi 9306, baili bd176, ming shi agresiflik sıralaması bd179 ile 176 hemen hemen aynı, en mildi weishi, en agresifi ming shi. Ming shinin forumda mild olduğu yazılmış ancak bende ki baya baya agresifti korkarak tıraş oluyordum. Bir kaç kere biçmişliğim var kendimi artık kullanmıyorum.
Tıraş olduysanız, kesimi hakkında düşünceleriniz nedir komşum? Nasıl bir sonuç aldınız, memnun kaldınız mı? Bunlar önemli detaylar. Smile
(01/05/2019, Saat: 10:14)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş olduysanız, kesimi hakkında düşünceleriniz nedir komşum? Nasıl bir sonuç aldınız, memnun kaldınız mı? Bunlar önemli detaylar. Smile
Ben akşam 179 versiyonunu kullandım Burak hocam. 179 mild olduğu için size yaramaz muhtemelen. Diğeri hakkında fikrim yok ama 179 benim zaman zaman severek kullandığım bir ürün..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(01/05/2019, Saat: 10:14)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş olduysanız,  kesimi hakkında düşünceleriniz nedir komşum? Nasıl bir sonuç aldınız,  memnun kaldınız mı? Bunlar önemli detaylar. Smile

Komşum alet mild günlük tıraş olayım cildimi yormasın diyosan cok güzel bastırmazsan sıfır tahris. 1 kere tıraş oldum ondan cok bir fikrim yok ama bd176 ile ayni karakterde. İki perde artı düzeltmelerle gayet temiz tiraş veriyor. Ben tersten de dalıyorum bebek poposu gibi cilt bırakıyor. Agresif olmadiklari icin tersten girdiginde de tahris etmiyor. Keskin jiletle kullanilmasi gerek. Suradi kesmek gercekten zor. Bir perde de sinekkaydi tıraş olayim diyosan bu alet o alet degil. Günlük tıraş için çok konforlu fiyatida aliexpresste 60tl civarinda. Kaplama ve işçilik kaliteleri harika. Herseyden önemlisi jilet tutuşlarini cok begendim milim sapma yok iki modelinde de.
(01/05/2019, Saat: 10:27)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben akşam 179 versiyonunu kullandım Burak hocam. 179 mild olduğu için size yaramaz muhtemelen. Diğeri hakkında fikrim yok ama 179 benim zaman zaman severek kullandığım bir ürün..

Teşekkürler Caner hocam. Bu aralar günlük tıraşta cildimi yormayacak ama sinekkaydı kıvamında yakın tıraş verecek aletleri araştırıyorum. R41'i uzun kullandığımdan mıdır nedir, anlayamadığım şekilde Parker 64S jileti cildime değdiriyor. R41 bana ondan daha yumuşak gibi geliyor ama günlük tıraşta da R41 ben seni üzerim diyor. Elimde 37C slant vardı ama beklentimi tam karşılayamadığı için elden çıkardım. Sahibinden sitesine girip, zaman geçsin diye ilanlara bakan tayfa gibi bakınıyorum sadece. Big Grin

(01/05/2019, Saat: 12:06)Legend Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum alet mild günlük tıraş olayım cildimi yormasın diyosan cok güzel bastırmazsan sıfır tahris. 1 kere tıraş oldum ondan cok bir fikrim yok ama bd176 ile ayni karakterde. İki perde artı düzeltmelerle gayet temiz tiraş veriyor. Ben tersten de dalıyorum bebek poposu gibi cilt bırakıyor. Agresif olmadiklari icin tersten girdiginde de tahris etmiyor. Keskin jiletle kullanilmasi gerek. Suradi kesmek gercekten zor.  Bir perde de sinekkaydi tıraş olayim diyosan bu alet o alet degil. Günlük tıraş için çok konforlu fiyatida aliexpresste 60tl civarinda. Kaplama ve işçilik kaliteleri harika. Herseyden önemlisi jilet tutuşlarini cok begendim milim sapma yok iki modelinde de.

Bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler komşum. Smile
(01/05/2019, Saat: 14:18)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler Caner hocam. Bu aralar günlük tıraşta cildimi yormayacak ama sinekkaydı kıvamında yakın tıraş verecek aletleri araştırıyorum. R41'i uzun kullandığımdan mıdır nedir, anlayamadığım şekilde Parker 64S jileti cildime değdiriyor. R41 bana ondan daha yumuşak gibi geliyor ama günlük tıraşta da R41 ben seni üzerim diyor. Elimde 37C slant vardı ama beklentimi tam karşılayamadığı için elden çıkardım. Sahibinden sitesine girip, zaman geçsin diye ilanlara bakan tayfa gibi bakınıyorum sadece. Big Grin

Bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler komşum. Smile

Ne demek komşum bilgi paylaştıkça büyür. Almayı düşünen komşular varsa fikir sahibi olsunlar..
İyi akşamlar arkadaşlar feather popular ve bailiyi kullananlar hangisi daha mild acaba
(16/05/2019, Saat: 21:35)Erdem009 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi akşamlar arkadaşlar feather popular ve bailiyi kullananlar hangisi daha mild acaba
Feather kullanmadım ama muhtemelen baili daha mild..

Baili kullanmadım onun hakkında fikrim yok, feather populer kulllanmış biri olarak günlük tıraş için bire bir biçilmiş kaftan. Baili yorumlarına bakılırsa ikiside aynı ayarda mild aletler diyebiliriz. Bunun dışında sizin gözünüze hangisi daha şık veya fiyat olarak sizi hangisi tatmin ediyorsa onu alın. İkiside günlük kullanım için, mild tıraş arayan kişiyi memnun edecek aletler.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(16/05/2019, Saat: 21:35)Erdem009 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi akşamlar arkadaşlar feather popular ve bailiyi kullananlar hangisi daha mild acaba

İki aleti de kullandım, bana göre her ikisi de benzer agresiflik düzeyindeler, feather yeşil astra ile baili ise feather ile güzel uyum sağlıyor bilginiz olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Baili BD-177 recklesstr 63 57,325 11/12/2018, Saat: 02:37
Son Yorum: Southwestern

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: