Günün Tıraşı (SOTD)
Üstat jileti değil makine çeşidini artırın diye pahalı ama en net çözümü vermişsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@Nani Kuş Devrim Bey teşekkür ederim @Zeyes komşumuzun paylaşımı ilham verdi günün tıraşı böyle oldu. Geltır öncesi tıraşlarımın resmidir aynı zamanda. Hepimize sıhhatler olsun.

@FearOfATG komşum çok kullanmadığım için arko wax kutusunda basılı. Favorim 300 Ml'lik Nivea Soft Nemlendirici Bakım Kremi'nin kutusu. Özellikle sert sabun basılı iken içine ılık su doldurup fırçayı yumuşatmaya yetecek kadar su alıyor fırsatınız olursa deneyin derim.
(01/05/2019, Saat: 15:49)kalantorxl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Nani Kuş Devrim Bey teşekkür ederim @Zeyes komşumuzun paylaşımı ilham verdi günün tıraşı böyle oldu. Geltır öncesi tıraşlarımın resmidir aynı zamanda. Hepimize sıhhatler olsun.

@FearOfATG komşum çok kullanmadığım için arko wax kutusunda basılı. Favorim 300 Ml'lik Nivea Soft Nemlendirici Bakım Kremi'nin kutusu. Özellikle sert sabun basılı iken içine ılık su doldurup fırçayı yumuşatmaya yetecek kadar su alıyor fırsatınız olursa deneyin derim.
Son dönemde ağırlıklı sample sabun olduğu için elimde köpürtme kasesine basıyorum onları bitene kadar oradan yükleyip yüzde köpürtme yapıyorum..
Wax kutusuna ben de pek kullanmadığım bir sabun bastım, benim için özel ve güzel bir sabun ve tekrar tedarik edemeyeceğim yerli malı artizan olduğundan sıkıca kapağı kapalı muhafaza ediyorum.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(01/05/2019, Saat: 15:49)kalantorxl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Nani Kuş Devrim Bey teşekkür ederim @Zeyes komşumuzun paylaşımı ilham verdi günün tıraşı böyle oldu. Geltır öncesi tıraşlarımın resmidir aynı zamanda. Hepimize sıhhatler olsun.

İlham verebildiysek ne mutlu bize @kalantorxl komşum.

Ben nostalji yaşamak için ayda bir arko sabun kullanırım. Stokta daima 3-4 stick bulunur. Birisi kaba basılı hazır ve nazır durur. Yerli hazinemiz olarak görüyorum arkoyu.

Tüm komşulara sıhhatler olsun.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
(30/04/2019, Saat: 22:19)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maşaallah @efrasyab komşumuz üzerine koya koya ilerliyor sabun üretiminde . Başta naneli bir koku ama köpürtünce çam ve biberiye ağırlıklı ve kalın bol köpüklü Harika bir sabun olmuş .kendisine tekrardan teşekkürler

Üstadım beğenmenize çok sevindim, ne mutlu ki iş yapan bir şey çıkmış.
Biraz daha geliştirince yaz sabunu etkinliği açmayı planlıyorum.
Saygılar...
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(01/05/2019, Saat: 15:53)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ... benim için özel ve güzel bir sabun ve tekrar tedarik edemeyeceğim yerli malı artizan olduğundan sıkıca kapağı kapalı muhafaza ediyorum.. Smile
Yerli? Artizan? Merak ettirdiniz @FearOfATG komşum
(30/04/2019, Saat: 12:37)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugünün tıraşı;
Gillette BlackBeauty vintage makine
Vokshod teflon kaplı jilet
Yeşil Proraso sabun
Yaqi 24mm 2band porsuk fırça
Geltir'lilere özel bakır tas Smile

Vokshod jilet çok konforlu gibi geldi bana. Sizce de öyle mi? Boyun altında bir iki tahriş oldu ama bunun sabun ve fırça kombinasyonundan kaynaklanmış olabileceğini düşünüyorum. Çünkü tıraş gayet rahattı. Daha önce de yeşil Proraso tahrişe zemin hazırlıyor gibi hissettiğim olmuştu.

Bi de BlackBeauty'min yüzümde rahat kaymadığını hissediyorum. Sanki makinenin üstten kapanıp jileti sıkıştıran yaprakları yüzümde takıla takıla hareket ediyor gibi geldi. Daha önce de birkaç kez böyle hissettim. Acaba kullanılmış vintage makine olduğu için yüzey kaplaması biraz matlaştı da ondan mı oluyor diye düşünmüştüm. Şimdi de sabundan olabilir mi acaba diye aklıma geldi, bütün Geltir camiası ve yurtdışı camiada kabul görmüş baba bir makineyi hemen suçlamayayım dedim Yeşil Proraso ile başka makinelerde benzer kayganlık sorunu yaşayan var mı?631e5278af493eb3f2f3bfe9f99f68d7.jpg

BLA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sevgili komşular,

Bu paylaşımda bahsettiğim sorunun uygun bir pre shave kullanmamaktan veya kullandığım sabunların yeterli kayganlık sağlamadığından kaynaklandığına karar verdim. Bu sabah Yaqi kapalı tarak başlık ile ve kaba bastığım karışım Arko sabun ile tıraş oldum yine benzer kayganlık sorunu vardı. Ben de basitinden önce pre shave olarak zeytinyağı denemeye karar verdim. Kafa karışıklığı yaptıysam kusura bakmayın

(01/05/2019, Saat: 21:21)AbuzTech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yerli? Artizan? Merak ettirdiniz @FearOfATG komşum
Bubble gum dediğimiz güncel olan, forumda çözülemeyen sır gibi bu da hocam.. Smile

(01/05/2019, Saat: 21:37)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bubble gum dediğimiz güncel olan, forumda çözülemeyen sır gibi bu da hocam.. Smile

forumda sırlar git gide çoğalıyor Smile
(01/05/2019, Saat: 21:35)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili komşular,

Bu paylaşımda bahsettiğim sorunun uygun bir pre shave kullanmamaktan veya kullandığım sabunların yeterli kayganlık sağlamadığından kaynaklandığına karar verdim. Bu sabah Yaqi kapalı tarak başlık ile ve kaba bastığım karışım Arko sabun ile tıraş oldum yine benzer kayganlık sorunu vardı. Ben de basitinden önce pre shave olarak zeytinyağı denemeye karar verdim. Kafa karışıklığı yaptıysam kusura bakmayın

@dr_green komşum denemediyseniz Arko sabuna Gliserin yağı ekleyerek kullanın. Oluşan tıraş köpüğü yağlı olacağından tıraş konforunu ciddi oranda yükseltiyor. Arko kullanmak istediğimde hep bu şekilde tıraş köpüğünü hazırlıyorum Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,710 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,358 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,565 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,812 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,254 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,033 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: