Günün Tıraşı (SOTD)
(30/03/2019, Saat: 20:05)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam merhaba deneyimlediğiniz şeyleri buradaki her üye deneyimlemiştir yuzun geleneksel tıraşa alışması biraz zaman alır işk başlarda sinekkaydı olacağım diye uğraşırsanız bol tahrişli bir tıraşınız olur onun yerine daha çok konforlu ve keyif alarak tıraş olmaya çalışın. Elinizde çok güzel bir fırça var ama belki başlangıç için zorlayabilir sizi bir tane sentetik almanız hem porsuk fırçanızın ömrünü uzatmak için hem de size antreman olması için güzel olabilir. Jilet konusunda cristalle ben de anlaşamam sadece sakallarımı çekiyormuş gibi bir his bırakır onun yerine astra güzel bir tercih olabilir. Şimdilik featheri düşünmceyin derim hala kas hafızanız sizi aleti yüzünüze bastırmaya zorluyor olabilir ki feather sizi bu şekilde fazla zorlar. Kaşıntı konusunda da aftershave olarak cadı fındığı losyonu yada şap deneyebilirsiniz. Ama korkmayın o kaşıntı zamanla geçecektir cildiniz değişikliliğe adepte olduğunda keyfiniz de orantlı olarak artacaktır.

komşum teşekkür ederim önerileriniz için. dediğiniz gibi fırça çok güzel ama sabundan köpük kaldırırken çok tatmin etmiyor aşırı yumuşak olduğundan. o kısmı daha sert bir fırça ile yapmak istiyorum. bir de yüzüme de çok bastıramıyorum. yani insan şöyle bastıra bastıra masaj yapa yapa sabun sürmek istiyor yüzüne. bendeki fırça çok yumuşak olduğundan o işi çok yapamıyor. bana sanki şey gibi geldi; sabundan köpük kaldırma ve ilk perdede yüze sürmeyi daha sert bir fırça ile yapsam, ikinci (+üçüncü) perdeyi de elimdeki fırça ile yapsam sanki daha iyi olacakmış gibi geldi.

jilet konusuna gelince. crystal'i sadece bir defa kullandım. sonrakilede perma sharp kullandım. kristal'e göre daha keskin ama yine de o da biraz az kesiyor gibi geldi. ama başlangıç içini bunlar avantajıma oldu sanırım. çünkü gayet de yeterli oldu traşlarım, sinekkaydı olmamıştır ama kartuşlulara göre çok daha iyi traş oldu diyebillirim, ve bunarı yaparken çok fazla da kesmedim. şu ana kadar 6 defa traş oldum (2 günde bir oluyorum) bir veya iki defa küçücük kesikler oldu ki kartuşluda bile daha fazla oluyordu. feather'ı de denememek için kendimi zor tutuyorum Smile perma sharp'ı da bırakasım var ama feather'a geçmeden önce bir de mavi astra'yı denemek istiyorum.

sentetik fırça için bir öneriniz var mı?
Günün tıraşı..

941db42c1f03cff8e9c024d39c8f137e.jpg

Merkur progress
Yaqi silvertip fanshape
Mwf
Permasharp(3)

Tüm dostlara sıhhatler olsun..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
de te fabula narratur.!
Günaydınlar, haftanın son iş gününe buz gibi bir başlangıç.
Bu ikili (alet-sabun) adeta bir Iniesta-Xavi, bir Shaq-Kobe gibiydi.
Ders verircesine sıfır tahriş ile kaşmir gibi bir cilt bıraktılar geriye.
v6331p.jpg

Merkur 37C Slant (resmen bir hayalet B-52 bombardıman uçağı, sıfır ses, sıfır sakal, sil-süpür)
Decleration Grooming After the Rain sabun (herbal içerikli bol yağlı mis gibi bir sabun)
Semogue Geltir LE fırça (pamuk gibi açıldı)
Pinaud Clubman Classic AS losyon (eski nesil, harbi bir kokusu var)
Rockwell bıçak 3. Kullanım, halen daha akıcı, halen daha temiz.
"A Samurai always wears two swords."
(12/04/2019, Saat: 09:55)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günaydınlar, haftanın son iş gününe buz gibi bir başlangıç.
Merkur 37C Slant (resmen bir hayalet B-52 bombardıman uçağı, sıfır ses, sıfır sakal, sil-süpür)
Decleration Grooming After the Rain sabun (herbal içerikli bol yağlı mis gibi bir sabun)

komşum sıhhatler olsun maşallah içinizdeki şairle birlikte tıraş olmuşsunuz Smile

(11/04/2019, Saat: 14:29)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günün tıraşı..

Merkur progress
Yaqi silvertip fanshape
Mwf
Permasharp(3)

Tüm dostlara sıhhatler olsun..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

üstadım sıhhatler olsun progressi dikine koymuşsunuz sapını göremedim (organize işler 1) Yılmaz Erdoğan edasıyla makine nerde diye sordum kendime Big Grin
(12/04/2019, Saat: 09:55)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günaydınlar, haftanın son iş gününe buz gibi bir başlangıç.

sabununuzun ismi de kapağı da çok hoş Smile
Cümleten sıhhatler olsun komşular,

2c6f9584ce07b8cd8f5633da2d8ce353.jpg

Alet: Qshave futur klonu,
Krem: Atkinsons Deluxe,
Bıçak: Gilette 7 oclock sharp edge,
Fırça: Omega 11121 (yumuşacık oldu)
Ts: Atkinsons pre&after shave balm (razorustan hediye sample olarak gelen balm: harikalar yarattı)

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
@Zeyes
Komsum daha gecen gun bende deneyip forumda bir yere yazmıstım, aynen size katılıyorum Atkinsons guzel balm mıs. Sıhhatler olsun.
(11/04/2019, Saat: 00:37)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese sıhhatler olsun. Bizim tıraşımız da bugünlük böyle oldu efendim. Rahat bir tıraş oldu. 830 üç veya dördüncü kullanımım da 2 yıllık Banat Perfect fırçadan daha konforlu ve daha az batıcı geldi. Forumdaki 830 yorumlarında genelde uzun breakin süreci gerektirdiği yazıyordu ama bende öyle olmadı. Acaba yanlışlıkla porsuk mu koydular fırçaya diyeceğim ama porsuğun da bu kadar omurgalı duracağını sanmıyorum. Smile Cella denemek istediğim klasiklerden biriydi. Kokusunun herkese hitap etmeyebileceği söyleniyordu. Bende tüm bir kase almakta tereddüt ediyordum ki forum dayanışması yine başroldeydi. @FearOfATG Caner komşum yetişti ve elindeki Cella sabunu (ve daha bir kamyon ürünü) bana gönderdi. Kendisine huzurlarınızda bir kere daha teşekkür etmiş olayım. Alırmıyım peki? Kesinlikle evet. Kokusunu çok beğendim. Yastıklama iyi, kuruma yok. Mucizeler yaratmasa da güzel ürün. AS kullanmadan bitirdiğim bir tıraşda herhangi bir rahatsızlık duymadım. Yaqi ile Usta iyi uydu sanki. Yeşil Astra tıraş sonrası yüzümde yanma yapmıştı.

2els7x1.jpg

Sıhhatler olsun komşum banat perfect bende de var ben çok memnunum. Ben aldığımda neredeyse bütün uçlar çatallanmış bir şekilde satılıyordu. Kullandıkça bazı uçlarda 3 4 adet çatal oldu. Kıl renkleri açık sarı, siyah kıl neredeyse yok gibi tıraş esnasında aşırı yumuşak. Sanırım banatta da standart yok.
ftor9.jpg
Nedir, ne değildir?
(12/04/2019, Saat: 13:23)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Zeyes
Komsum daha gecen gun bende deneyip forumda bir yere yazmıstım, aynen size katılıyorum Atkinsons guzel balm mıs. Sıhhatler olsun.

Teşekkürler @dikdik_s komşum

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,598 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,289 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,561 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,776 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,214 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,027 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: