Günün Tıraşı (SOTD)
Alet:  Rockwell 6C (Plaka 6)
Jilet:  7 o'clock sarı
Fırça: FS 24mm sentetik fiber (çok sevmeye başladım)
Sabun: Razorock MF ( Kayganlığı, koruyculuğu, kokusu ve tıraş sonrası hissiyatı oldukça iyi. After shave kullanmadım, yumuşak bir cilt bıraktı. İlk izlenimlerim böyle...)
Herkese keyifli tıraşlar dilerim.

vne4pj.jpg
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
Alet: Malum alet (DE89 Smile )
Fırça: Yaqi Sagrada 24 mm Sentetik
Sabun: 1) Proraso yeşil 2) Arko çubuk + Hindistan cevizi yağı + Kantaron yağı + gliserin karışımı
Jilet: Gillette Permasharp (aynı jiletin 2. traşta kullanımı)
Tıraş öncesi hazırlık: 30 sn kadar sıcak su ile yıkama sonrasında yukarıdaki Arko karışımı ile iki kez köpükleyip 30ar saniye kadar masaj, aralarında da yine sıcak su ile yıkama
İlk perde için Proraso sabun kullandım, ikisi arasında fark var mı karışım sabunun kıvamı iyi mi diye kıyaslamak için. İkinci perdede de karışım sabunu kullandım. Çok fark yok gibi geldi kıvam olarak. Proraso bi tık daha yoğun olabilir, neticede hem daha yumuşak bir sabun hem de içine sonradan bir şey katılmamış

Tıraş son derece tahrişsiz sonuçlandı Smile Tabi sinek kaydı değil ama, gayet güzeldi. Ama aynı jileti ikinci kez kullanmanın bir avantajı bir de dezavantajı olduğunu düşünüyorum: Avantajı, tıraş sonrası yüzümde kuruluk hissi yok. Normalde ilk açılmış jiletin keskinliğine bağlı tıraş sonrası sanki yüzüm kurumuş veya kazınmış gibi (nihayet kazıyoruz yalan değil Big Grin ) hafif yanmayı andırır bir his olurdu. Dezavantajı, ilk kullanılan jilet gibi üstünden geçtiği her kılı şarp diye kesmiyor Big Grin iki kez geçmek zorunda hissettiğim bir iki kıl oldu. Belki Permasharp dışında başka jiletlerde aynı sorun olmaz. Daha agresif alet kullananlarda böyle bir dezavantaj olacağını düşünmüyorum tabi.

Permasharp benim için yeşil Astradan daha konforlu gibi geldi. Diğer markaları denemeye devam edeceğim Smile

Tahrişi azaltan en önemli birinci faktörün tıraş öncesi hazırlığı daha iyi yapmam, ikinci faktörün de jilet (Permasharp) olduğunu düşünüyorum benim cildim için

Keyifli tıraşlar

hran3c.jpg
@dr_green güzel bir sotd hikayesi . Sıhhatler olsun .
Farklı sabun karıştırıp yeni bir tat arayan bir ben değilmişim .
Favorim tabac -mwf-Arko karışımı Smile
Jilet konusunda size katılıyorum , özellikle kaplamalı platinium teflon jiletlerde 2. kullanım daha konforlu geliyor banada .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Sabunla iyiden iyiye alistik ama malesef bitiyor Smile polsilver gamechanger ile gayet guzel bir uyum sagladi. Herkese iyi tiraslar Smile

db66650e8700785777b17cc5b1c91d13.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Günaydın, herkese sıhhatler olsun!

29ur5sm.jpg
Tüm komşulara sıhhatler olsun. Nida hocam o fırça? Yoksa? Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(29/03/2019, Saat: 10:10)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm komşulara sıhhatler olsun. Nida hocam o fırça? Yoksa? Smile

Big Grin Yok bu önceki, sorun yanına kardeşi gelsin mi gelmesin mi...
(29/03/2019, Saat: 10:34)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Big Grin Yok bu önceki, sorun yanına kardeşi gelsin mi gelmesin mi...
Dedim hangi ara geldi bu fırça kendi kendime Big Grin

Tüm komşulara sıhhatler olsun
(29/03/2019, Saat: 08:41)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabunla iyiden iyiye alistik ama malesef bitiyor Smile polsilver gamechanger ile gayet guzel bir uyum sagladi. Herkese iyi tiraslar Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Komşum Captain's Choice sabunun ben de çok beğeniyorum. Bitmesin diye sık kullanmıyorum ama benimki de iyice azaldı. Artisan sabun dünyasının ilklerindendir. Bendeki de North, kokusu çok güzel. Seçim öncesi bi sipariş geçmek lazım Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,710 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,359 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,565 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,812 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,254 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,033 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: