Bir komşu daha aranıza katıldı...
Hoş gelmişsiniz doktor bey, yazınızı okurken mutlu oldum.
Bak böyle okudum deyip, seçtiği malzemelerden kullandığı dilden forumu hakikaten biraz okumuş olduğu belli olan adamı istemsiz seviyorum ve yazdığını okurken mutlu oluyorum.
"Eee forumun her yerini okudum, ben ne alacam?" denmemiş işte. Birde burada ahali alaylı cildiyecidir dert etmeyin, simyacılarımız bile var Big Grin
 Ha birde unutmadan örgütün gizli ayinleri bu aralar Ankara'da olur, daha gizli olanı Tahtakale'de, ona denk gelmek lazım.
@ahraz üstadın konularının hepsini okumanızı isterim. "MEVZU SADECE TIRAŞ DEĞİL..." Caner ağabey saygı ve sevgiyle anıyorum seni...(son satır konu dışı oldu ama Caner ağabeyi özledim herhalde Wink )
Kusura bakmayın @ForrestGump
Komşum hoşgeldiniz.
Güzel bir yazı ve başlangıç setiniz olmuş.

Başlangıç için sakal çıkış yönlerinizi iyi öğrenip, 2 perde tıraş olmanızı öneriyorum. Öğrenme aşamasında tersten almak için henüz erken. Eliniz alıştıkça cilt ve sakal yapınızı tanıdıkça 3.perdeyi yaparak sinek kaydı tıraşlar çıkarırsınız mutlaka.

Bu arada çok şanslısınız @starex üstat bu hafta yeni başlayanlar için bir video çekti, devamının geleceğini umuyoruz. delikanlı tıraş youtube kanalını mutlaka takip edin.

Tekrar hoşgeldiniz,
Keyifli, tahrişsiz ve yakın tıraşlar dilerim.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
(27/03/2019, Saat: 00:29)ForrestGump Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar sevgili komşularım,

Bu benim forumdaki ilk mesajım. Birkaç gün önce google'da öylesine "en iyi tıraş bıçağı hangisi" diye aratırken çıkan sonuçlara bakmaya başladım. Arama yaparken amacım şu kullan at (kartuşlu mu diyorsunuz ona) bıçaklardan en iyisini bulmaktı. Bugüne kadar genelde malum markanın kullan atlarını kullandım. Her zaman en yeni çıkan hangisi ise onu kullandım. Şu pahalı pahalı satılanlardan. Ama ergenlik dönemi çok gerilerde kalmasına rağmen yüzümdeki ve özellikle boğazımdaki sivilcemsi şeyler bir türlü bitmek bilmedi. Google'da çıkan sonuçları incelerken bu siteye denk geldim. Önce şaka zannettim. Bir tıraş uğruna ya Rab, bu kadar insan nasıl bir araya gelip uzun uzun konuşurlar. Alt tarafı bir tıraş diye düşündüm. Bir de ortak dil var forumda. Herkes birbirine "komşu" diyor. Bir nevi gizli bir şifre  gibi geldi bana bu durum. Şunu belirtmek isterim ki sevgili komşularım, uzaktan gizli bir örgüt gibi görünüyorsunuz Smile Biraz inceledikten sonra ben de bu oluşuma karar verdim ve işte aranızdayım. Bu işin keyifle yapılan bir sanat olduğunu kabul etmiş durumdayım. Umarım tıraş işi benim için de artık bir işkence olmaktan çıkar.

Çok eskilerden dedemden, dayılarımdan, amcalarımdan ve babamdan hatırlıyorum ben bu geleneksel tıraş işlerini. Kendim hiç tecrübe etmediğim gibi üniversitenin ilk yıllarında babamı da kandırdım ve ona hediye aldığım son modelSmile  kartuşlu bıçaklarla onun da geleneksel tıraşı bırakıp kapitalist dünyanın en büyük aldatmacalarından biri olan kullan at bıçaklarla tıraş olmaya başlamasına neden oldum. Pişmanım, gene olsa gene yapmam. Döndüm dolaştım babamın bırakmasına neden olduğum bu tıraş yöntemine ben başlamaya karar verdim. Babamla farklı şehirlerde yaşıyoruz. Ben birkaç gün içinde başlayacağım. İlk fırsatta da babamı da yeniden bu yeşil sahalara döndürmenin planlarını yapmaya şimdiden başladım. Kendime alacağım malzemelerden babama da bir takım yapıp götürmeyi planlıyorum önümüzdeki günlerde.

Şimdi siz sevgili ve tecrübeli komşuların  almayı düşündüğüm aletler hakkındaki düşüncelerini merak ediyorum. Önerilere açığım. Bu almaya karar verdiğim şeylere de bu forumdaki başlıkları iki gündür uzun uzun incelemem sonucunda karar verdim. Almayı düşündüklerim şunlar;

-Edwin Jagger DE89BA11BL  Barley Jiletli Tıraş Makinesi,
-Da Vinci UOMO 298 Tıraş Fırçası, Silvertip Badger,
-Proraso Tıraş Sabunu - Sandal Ağacı ve Shea Yağı Özlü, 150ml,
-jilet: astra? feather?
-Proraso Profesyonel Tıraş Kasesi,
-Semogue 0030 Küçük Boy Tıraş Makinesi & Fırçası Standı

Tıraş makinesi ve fırça konusunda tereddüdüm yok. Ama yine de önerilere açığım. Sabun konusunda Arko bey ile Proraso arasında kararsız kaldım. Ama Proraso'yu seçeceğim gibi. Onda da beyaz, yeşil ve kırmızı seçenekleri var sanırım. Kırmızı olanı daha güzel kokuyor diyorlar. Proraso ve Arko'dan her ikisini de kullanan komşuların fikirlerini özellikle merak ediyorum.

Jilet konusundan emin değilim bir tek. Feather'ın en keskin jilet olduğunu ve acemi tıraşseverlerin bununla başlamaması gerektiğini söyleyenler var. Ama bir arkadaş da Edwin Jagger de89 ile feather'ın iyi gittiğini ve acemi de olunsa problem oluşturmayacağını söylüyorlar. Astra ile başla diyen bir arkadaş da var. Siz ne önerirsiniz?

(Bu arada hoş buldum Smile )
Hoşgeldiniz komşum

de89 yerine onun aynısı olan muhle r89 öneririm. (Türkiye muhle satış sonrası destekte çok iyi.)

Fırça zaten çok iyi bir fırça seçmişsiniz. Ama başlangıç için domuz, sentetik, daha uygun fiyatlı porsuk kombinasyonu da mantıklı olabilir. Çünkü inanıyorum ki elbet denemek isteyeceksiniz ve belki başka bir türü daha çok seveceksiniz.

Sabun da arko ve 3 tip Proraso'yu denedim. Proraso daha iyi ama arko bir çubuk alın dursun kokusu çok nostaljik. Kırmızı Proraso kokusu çok iyi ama bence kış ayları için daha uygun, yaz için beyazı öneririm.

Jilet ben neredeyse tüm markalardan birer kutu alıp denedim. Size de tavsiye ederim. (en son genel f/p en uygun perma-sharp da karar kıldım.)

YouTube geofatboy'u ve delikanlı tıraşı takip etmenizi öneririm.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
(27/03/2019, Saat: 02:05)ForrestGump Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dr_green: hoş bulduk komşum. yeni katıldığını biliyorum, birkaç gündür forumu dolaşırken sana rastladım, yeni olduğunu gördümSmile nikteki dr kısmısı da dikkatimin ağlarına takıldı yaniSmile evet bunlarla başlayacağım ama burada kalmayacağını ben de tahmin ettim. ve bu yolun sonunun çelik ustura olduğunu da anlamış bulunuyorum kısa sürede Smile jilet konusunda da paslaşalım ilerleyen zamanlarda komşu. bu arada meslektaşız sanırım, radyoloji'den katılıyorum yarışmaya Smile branş var mı sende?

Aile hekimiyim komşu. dr_green'in öyküsü, yıllar önce öğrenciyken E.R. izliyordum orada Dr Mark Grien vardı onun soyadından çağrışımlı olarak nick yapmıştım kendime Big Grin

Mühle r89 ile EJ DE89 başlıkları tamamen aynı. Gram ve uzunluk olarak çok hafif farkları var sadece. Bi de mühle bi tık daha pahalı gözüküyor. Gerçi mail listesine üye olunca indirim yapıyorlar o zaman aynı paraya denk gelir sanırım. Ben alacakken stokta normal saplı olan r89 yoktu, farklı saplı modeller de hoşuma gitmedi, büyük olan modeli de pahalıydı, ben de EJ DE89 aldım, aradaki fiyat farkına da sabun aldım Big Grin ilerleyen zaman içinde Mühle r41 başlık almayı planlıyorum, nasıl olsa uyumlu  Wink Özellikle Mühle tercih etmenin ayrıcalığı olur mu bilmiyorum

Çelik ustaya geçecek kadar iddialı değilim şimdilik ben Big Grin Belki SE aletler olabilir (pedere bi tane sipariş ettik bakalım önce kendim deneyip öyle göndereceğim ona Big Grin )
(27/03/2019, Saat: 02:05)ForrestGump Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @erfa: hoş buldum.
@sfenks: hoş buldum yoldaş  komşum Smile ya çok merak ettim ben bu işi. bu "komşu" muhabbetinin bir hikayesi var mı? kendiliğinden mi doğdu?  bu site ne zamandır var? kafamda deli sorular Smile öyle yapıcam. iki sabunu da alıcam. jiletlerden de küçük küçük 5'erli 10'arlı alıcam. söylediğin gibi hangisi benim için konforlu gelirse onunla devam ederim. ben de şimdiden traş malzemelerimin çeşitliliğini görür gibi oluyorum. hele bir başlayalım da; vira bismillah Smile
@oozturk: hoş buldum. dediğiniz gibi hepsini deneyim karar vermek lazım jilete. sabun için de sanki proraso daha iyi olurmuş gibi geliyor, kuru bir cildim var. ama arko'yu da bir deneyeceğim belki beğenirim. yazdığınız jiletleri de not ettim bir yere, teşekkürler.
@dr_green: hoş bulduk komşum. yeni katıldığını biliyorum, birkaç gündür forumu dolaşırken sana rastladım, yeni olduğunu gördümSmile nikteki dr kısmısı da dikkatimin ağlarına takıldı yaniSmile evet bunlarla başlayacağım ama burada kalmayacağını ben de tahmin ettim. ve bu yolun sonunun çelik ustura olduğunu da anlamış bulunuyorum kısa sürede Smile jilet konusunda da paslaşalım ilerleyen zamanlarda komşu. bu arada meslektaşız sanırım, radyoloji'den katılıyorum yarışmaya Smile branş var mı sende?
@ATEGO06: hoş buldum komşum. de89 alıcam evet, diğerlerini deneye deneye netleştiricem.
@FearOfATG: hoş buldum. kısa sürede biraz bir şeyler öğrenebildiysem bu benden daha çok forumdaki komşuların verdiği bilgi zenginliğinden kaynaklandı sanırım. denemeye sanırım iki gün sonra başlayabileceğim. razorus'tan siparişlerimi henüz verdim. hızlı getiriyor diyorlar. hayatımda çok farklı bir pencere açılmış gibi hissediyorum. mutluyumSmile benim de her yeri ıvır zıvırla dolduracağımdan eminim. hatta evdeki banyolardan birini şimdiden bu iş için rezerve ettim bile. orası benim ve sakallarımın krallık alanı olacak Smile
@mustbe: hoş bulduk komşumSmile çok teşekkürler.  mühle'yi de inceleyeceğim yeniden. ama araştırırken zaten onu da görmüştüm. ezici bir çoğunluk başlangıç için ej de89'u önerince o konuda ikna oldum. de89 kesmezse tepeye doğru tırmanmaya devam ederim komşu. elimdekileri de geleneksel tıraş aşkı aşıladığım bir dostuma veriri onu da başlatırım. ben yeni bir şeye başladığımda etrafımdaki tüm insanların bundan etkilenmesini sağlıyorum. bir misyoner gibi çalışıyorum adeta. şekeri bıraktım mesela etrafımda şeker atan insan kalmadı çaya. ekmeği azalttım etrafımdaki insanlar ekmek düşmanı oldular zamanlaSmile ayrıca bu işin sonu da çelik ustura, yukarıda bir komşuya da yazdığım gibi, onun da farkına varmış bulunuyorumSmile

Merkür 34c ile Edwin jagger de 89 alarak başladım bende. Mühle r89 de89 un aynısı. Bunu ilk başladığımız zaman bilemiyorduk. Söylemek istediğim doğrudan muhle r89 makine ile r41 başlık almanız daha ekonomik olurdu ama başkasına aşılarım dediğiniz için bir önemi yok Birleşik almanızın Smile tekrar hayırlı olsun
Hoş geldiniz sevgili meslektaşım, r89 ve r41 başlık bulunduranlardanım. Ikon slant da elimin altında ama çelik usturalar, jiletli usturalar, kamisori vb zamanla ekleniyor. Sabun konusunda ben de Arko ve proraso ile başlasam da bu yıl cilt kuruluğu baş gösterince saponificio varesino daha çok tercihim oldu.
Keyifli tıraşlar hoş sohbetleriniz olsun

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Foruma hoş geldiniz, komşum. Alet olarak DE89 başlıklı bir Muhle veya EJ mutlaka alın. Günlük tıraş olduğunuzu tahmin ediyorum, bu nedenle cildinizi fazla yormayacak ve kalite hissini de fazlasıyla yaşatacaktır. Günlük tıraş için jilet tercihim Yeşil Astra, yumuşak karakteri, kolay bulunur ve ucuz olması avantaj. Ben hijyenik nedenlerle jileti bir kez kullanıyorum, kağıdına sarıp jilet atık kutusuna atıyorum. Sabun, krem, losyon gibi ürünlerde seçenek çok fazla olduğu için deneme boylarını veya en küçük ticari ambalajlarında almanızı öneririm. Ben Proraso ürünlerini severek kullanıyorum. Kırmızı seri kışın, yeşil seri yazın daha iyi gidiyor. Beyaz seriyi henüz denemedim. Fırça konusunda senelerdir porsuk kullandım, ta ki Yaqi sentetik Tuxedo ile tanışana kadar. Uçları mükemmel porsuk yumuşaklığında, backbone olarak mükemmel domuz sertliğinde, inanılmaz güzel bir fırça. Sap seçenekleri de oldukça fazla. Ben black marble sap tercih ettim, parmaklara ve avuç içine iyi oturuyor, ağır olduğu için yüzde köpük yaparken biraz yoruyor Smile. Değerli komşum hangi ekipmanı kullanırsanız kullanın lütfen BASTIRMAYIN !!! Bastırmamayı öğrendiniz zaman çok keyifli ve tahrişsiz tıraşlarınız olacak. Sıhhatler olsun.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Hoşgeldiniz. Tıraşta en doğru adrestesiniz.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
Foruma hoş geldiniz. Keyifli zaman geçirmeniz dileğiyle.
"A Samurai always wears two swords."
(27/03/2019, Saat: 11:23)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoş geldiniz, komşum. Alet olarak DE89 başlıklı bir Muhle veya EJ mutlaka alın. Günlük tıraş olduğunuzu tahmin ediyorum,   bu nedenle cildinizi fazla yormayacak ve kalite hissini de fazlasıyla yaşatacaktır. Günlük tıraş için jilet tercihim Yeşil Astra, yumuşak karakteri, kolay bulunur ve ucuz olması avantaj. Ben hijyenik nedenlerle jileti bir kez kullanıyorum, kağıdına sarıp jilet atık kutusuna atıyorum. Sabun, krem, losyon gibi ürünlerde seçenek çok fazla olduğu için deneme boylarını veya en küçük ticari ambalajlarında almanızı öneririm. Ben Proraso ürünlerini severek kullanıyorum. Kırmızı seri  kışın, yeşil seri yazın daha iyi gidiyor. Beyaz seriyi henüz denemedim. Fırça konusunda senelerdir porsuk kullandım, ta ki Yaqi sentetik Tuxedo ile tanışana kadar. Uçları mükemmel porsuk yumuşaklığında, backbone olarak mükemmel domuz sertliğinde, inanılmaz güzel bir fırça. Sap seçenekleri de oldukça fazla. Ben black marble sap tercih ettim, parmaklara ve avuç içine iyi oturuyor, ağır olduğu için yüzde köpük yaparken biraz yoruyor Smile. Değerli komşum hangi ekipmanı kullanırsanız kullanın lütfen BASTIRMAYIN !!! Bastırmamayı öğrendiniz zaman çok keyifli ve tahrişsiz tıraşlarınız olacak. Sıhhatler olsun.

Sagrada fırçadan ben de aldım, bugün geleceğini umuyorum Smile

Ama yine de ilerleyen günlerde Yaqi 2 band porsuk alsam diyorum 26 mm knot Çin'den Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  50 Yaşınan sonra aranıza katılan öğrenme heveslisi forumdaşınız Timor1322 41 10,375 29/05/2020, Saat: 17:58
Son Yorum: İsmetaltan
Thumbs Up Bir aile üyesi daha GecayS 43 11,237 12/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: V4Vamık
Star Sessiz komşu :) Balan94 15 4,702 05/10/2019, Saat: 00:56
Son Yorum: Poerio
  Çok yeni komşu guwenkaya 28 6,682 15/05/2019, Saat: 22:57
Son Yorum: Zeyes
  Aranıza genç bir kardeşinizi kabul eder misiniz? NeseDertAsk 37 12,517 09/05/2019, Saat: 23:00
Son Yorum: NeseDertAsk
  Bir çaylak daha aranıza katıldı Cep Saati 17 4,631 23/01/2018, Saat: 23:02
Son Yorum: FurkanY
  Oraya bir yeni üye daha yazmanızı rica edeceğim przpe 30 12,446 29/12/2017, Saat: 13:29
Son Yorum: przpe
  Yeni Bir Üye Daha FatGürSakal 18 7,038 28/07/2017, Saat: 16:11
Son Yorum: mazot
  Aranıza yeni katıldım/TAVSİYE Akif41BJK 14 5,678 26/07/2017, Saat: 02:39
Son Yorum: DeaKeN
  Aranıza yeni katıldım Lockhead 30 10,173 28/06/2017, Saat: 15:52
Son Yorum: ahraz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: