Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT
Bugün ilk defa 4.5+0.7 yansıttılar. Ama halen aynı yerde taksit taksit gelişmeler var bakalım alıştıra alıştıra da söylüyor olabilirler birazdan vergi vs de çıkabilir Smile
Konuyla direk alakası yok ama bu uygulamaları gördükçe aklıma acemi cin fıkrası geliyor, bilen bilir. Bir örnek de internet kotalarının kaldırılması konusunda yaşanıyor. Hesapta vatandaşın aldığı internet hizmeti iyileşecek ve sınırsızlaşacaktı, aldığım paketin hızı 50 den 25 e düştü ve %25 de zamlandı. Tamam limitsiz oldu da ben eski limiti de doldurmuyordum ki! Durmak yok, yola devam...
(12/03/2019, Saat: 17:09)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @sfenks

Kardes pek oyle olacagını sanmiyorum, zira son maddeye bak iade ucreti. Bugune kadar birkac paketim geri gonderildi. Hicbir geri gidene ptt de ek bir ucret odemedim. Simdi ona ayrı baslık acmıslar. Malı almadıgın gibi birde geri gonderme parası cıkarabilirler.
2ldyrzm.jpg

Ödemenin gönderici tarafından yapıldığı kargolarda alıcıdan hiçbir şekilde para isteğinde bulunmak mümkün değil. Kargo karşılıksız gönderilmiş olabilir, gerçek bir kişi olmayabilir, alıcıyı dolandırma amaçlı gönderilmiş olabilir. Böyle sebeplerden dolayı kesin ve net bir şekilde gönderici ödemeli kargolarda tüm mali sorumluk göndericide.
O kısım alıcı ödemeli kargolar için olabilir.
Yani hukuksal olarak böyle olması gerekiyor inşallah böyledir. Ama ptt koparmak isterse koparır birşey de diyemeyiz.
Yoksa yırtdışından birisi benim adıma adresime gıcıklığına 50 kilo koli gönderdi. Dönüşünü ben mi ödeyeceğim?
Bugün elime ulaşan paket için herhangi bir para talep etmediler.
(13/03/2019, Saat: 13:40)Ert.ozk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ödemenin gönderici tarafından yapıldığı kargolarda alıcıdan hiçbir şekilde para isteğinde bulunmak mümkün değil. Kargo karşılıksız gönderilmiş olabilir, gerçek bir kişi olmayabilir, alıcıyı dolandırma amaçlı gönderilmiş olabilir. Böyle sebeplerden dolayı kesin ve net bir şekilde gönderici ödemeli kargolarda tüm mali sorumluk göndericide.
O kısım alıcı ödemeli kargolar için olabilir.
Yani hukuksal olarak böyle olması gerekiyor inşallah böyledir. Ama ptt koparmak isterse koparır birşey de diyemeyiz.
Yoksa yırtdışından birisi benim adıma adresime gıcıklığına 50 kilo koli gönderdi. Dönüşünü ben mi ödeyeceğim?

Kardes haklısın ama yaklasık 15 tane bıcagımı gumrukte bıraktım zamanında. Fedex le gelen urunlerde hukuksuz sekilde adını unuttum seneler oldu konsimento gibi bir ad altında ucret alıyorlardı. Urun kontrole takılıp geri gonderilmek istenirse de senden astronomik rakamlarda geri gonderim parası isteniyordu. 12usd a bana gelmis bıcagın geri gonderimine 270 lira istemislerdi. Ben bırakıyordum, imha mı ediliyor devlete hibe mi oluyor bilmiyorum. 2 tane ontario rtak-II bıcak gitti oyle dostlar hala acısı vardır.
He bunlar ozel kurumdur, ptt de olmaz buyuk ihtimal ama burası Turkiye olursa da sasırmam, o yuzden paylastıydım.
Merhaba,

UM kodu ile başlayan first-class postalar Amerika içi takip edilebiliyor.Aynı şekilde Türkiye'ye giriş yaptığında PTT tarafından sisteme kayıt edilip takip edilebiliyormu bilgisi olan varmı?
(16/03/2019, Saat: 12:18)Mert_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

UM kodu ile başlayan first-class postalar Amerika içi takip edilebiliyor.Aynı şekilde Türkiye'ye giriş yaptığında PTT tarafından sisteme kayıt edilip takip edilebiliyormu bilgisi olan varmı?

Gümrüğe giriyorsa gümrüğe kayıt edilir. Gümrüğe kayıt edilirse sorgulandığında görülür. Daha önce Um kodlu gönderim olmadı diye hatırlıyorum ama dhl express falan bu şekilde geldi
(16/03/2019, Saat: 12:18)Mert_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Hocam maggarddan takipsiz sectiyseniz turkiyeye girene kadar takip edilebiliyor sonrasi takip edemiyorsunuz yine 17track ile bir deneyin
Arkadaşlar 5.2 tl gümrük vergisi de işlenmiş. Artık dönmez demi?
Yine birsürü birşey yazıyor torba kapandı vs. Rahatlamak istiyorum.
(18/03/2019, Saat: 12:37)Ert.ozk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar 5.2 tl gümrük vergisi de işlenmiş. Artık dönmez demi?
Yine birsürü birşey yazıyor torba kapandı vs. Rahatlamak istiyorum.
Çok hakim değilim fazla yurtdışı alışverişim olmadı ama dönmez muhtemelen.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yurtdışında bedava kargo seçeneği olan mağazalar? badgergagaci 0 562 16/01/2024, Saat: 01:15
Son Yorum: badgergagaci
  Kargo Kampanyaları pilotic 2 5,285 21/07/2022, Saat: 18:36
Son Yorum: memur603
Information Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap onurcakmak 159 103,472 29/03/2022, Saat: 02:25
Son Yorum: Burhan791
  Gümrükler Genel Müdürlüğü - Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri izbe 43 29,205 26/09/2020, Saat: 13:27
Son Yorum: biryantin
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,435 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Yurtdışı Alışverişlerde %18 KDV Geliyor vintage 32 15,922 15/05/2018, Saat: 18:29
Son Yorum: kokopelli
  Uluslararası Kargo Seçenekleri ihtilaf 12 21,567 01/08/2014, Saat: 13:36
Son Yorum: onur98
  www.lookfantastic.com - Kargo Bedava theunnamed 79 99,992 29/12/2013, Saat: 14:25
Son Yorum: korhan
  Yurtdışı alışveriş gorkem2020 10 20,367 12/12/2013, Saat: 22:22
Son Yorum: onur98
  usps kargo takip sorunu mimaradam 4 12,151 25/06/2013, Saat: 16:23
Son Yorum: mimaradam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: