Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli?
(28/02/2019, Saat: 17:57)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://forum.saatforumu.com/viewtopic.ph...z5gpmer4XF

bu linkte daha çok yardım alabilirsin

(28/02/2019, Saat: 20:38)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elek ve bıçak kısmını çıkardıktan sonra dilediğiniz gibi temizlemesiniz. Elek kısmının yanları çok büyük ihtimalle sert plastik, yüksek ısıdan kaçının. Aynı şekilde bıçağın alt parçaya monte edilmesine yarayan parça da sert plastiktir bunun için de ısı konusuna dikkat etmelisiniz. 3 başlıklı olanlardan alsaydım keşke falan dersiniz belki diye peşin peşin yazayım onun da alt kısmı sert plastik. Elek komple metal döner bıçakların alt kısmı çok büyük oranda plastik. Hatta metal olanı yoktur bile belki..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi

Hocam tiras makinalari cok uzak bi konu, cok cahilim bu konularda sizleri de zor durumda birakmak istemiyorum isimlerini elek vs. bilmedigim icin fotografini koymak istedim.

dq54lx.jpg
(28/02/2019, Saat: 20:48)berkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam tiras makinalari cok uzak bi konu, cok cahilim bu konularda sizleri de zor durumda birakmak istemiyorum isimlerini elek vs. bilmedigim icin fotografini koymak istedim.

Çıkarmış olduğunuz parça elek. Makinenin üzerindeki ise bıçak. Konu ile ilgili merak ettiğiniz birşey varsa sorabilirsiniz, geleneksel aletlerden daha fazla fikir sahibi olabilirim bu konuda.. Smile
Bu arada ürün clean and shave diye de geçiyor. Ara bıçak uzun sakalı kısaltıp elekler ise kısalmış sakalı sinek kaydı yapıyor..

(28/02/2019, Saat: 17:57)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://forum.saatforumu.com/viewtopic.ph...z5gpmer4XF

bu linkte daha çok yardım alabilirsin

(28/02/2019, Saat: 21:26)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çıkarmış olduğunuz parça elek. Makinenin üzerindeki ise bıçak. Konu ile ilgili merak ettiğiniz birşey varsa sorabilirsiniz, geleneksel aletlerden daha fazla fikir sahibi olabilirim bu konuda.. Smile
Bu arada ürün clean and shave diye de geçiyor. Ara bıçak uzun sakalı kısaltıp elekler ise kısalmış sakalı sinek kaydı yapıyor..

Hocam 2. El bu urunu nasil temizleyeyim benden kullanan oldugu icin korkmadan kullanmak istiyorum temizleyip Smile mesaj attim fakat görmediniz Undecided
İşaretlediğim kısımda ki beyazlıkları bir türlü çıkartamadım. Kaynar suda bulaşık detejanlı suda beklettim, fırça ve bulaşık deterjanı ile fırçaladım, diş macunu ile fırçaladım, cif kireç çözücü vs ile fırçaladım, çamaşır suyu katkılı beyazlatıcı ile fırçaladım bol bol duruladım ama nafile. Kireç yada sabun lekesi o beyazlıkları nasıl yok edebilirim? karbonatlı suda kaynatmak işe yarar mı?

1tmnf7.jpg
Sirke , çamaşır suyu ve kireç sökücüler zarar verebilr
Beyazlıklar fotoda belli olmuyor komşum. O yüzden tahmin üzere bir yorum yapayım. Kaplama zarar görmüş olabilir mi? O kadar ağır kimyasala rağmen çıkmaması ilginç. Çünkü kaplama yapısı gereği üstündekileri atma eğilimindedir. Ancak dediğim gibi kaplama zarar görmüşse buna neden olabilir diye düşünüyorum.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(12/06/2019, Saat: 12:04)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyazlıklar fotoda belli olmuyor komşum. O yüzden tahmin üzere bir yorum yapayım. Kaplama zarar görmüş olabilir mi? O kadar ağır kimyasala rağmen çıkmaması ilginç. Çünkü kaplama yapısı gereği üstündekileri atma eğilimindedir. Ancak dediğim gibi kaplama zarar görmüşse buna neden olabilir diye düşünüyorum.

Olabilir komşum, onunda dışında sorun yok zaten. Çok güzel bir alet, ayrıca İpana 3D Beyazlatıcı diş macunu ile daha da parladı Smile
Bu tarz aletlere ilginiz var ise razorus.com'da şuan için mevcut olan dezenfektan var. Tavsiye ederim.
https://www.razorus.com/sterimedendo-rea...fektan-1lt
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(12/06/2019, Saat: 23:44)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu tarz aletlere ilginiz var ise razorus.com'da şuan için mevcut olan dezenfektan var. Tavsiye ederim.
https://www.razorus.com/sterimedendo-rea...fektan-1lt

Komşum teşekkür ederim çok iyi oldu bu bilgilendirme.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
İzopropil alkol tıraş aletine zarar verir mi acaba? Sterimedendo ile aynı işi görür mü? Elime yarım litre var. Bilgisayar sök tak gümlerimden kalan. Kullanan komşum var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,357 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,057 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,738 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,295 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,334 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,824 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 62,643 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 58,858 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau
  Yuma ve SJ Tıraş Aleti Boyama Ömer t. Katı 7 3,889 23/11/2020, Saat: 14:03
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş Aletinin Agresiflik Seviyesini Artırma (Shimming) pars 45 50,507 08/10/2020, Saat: 15:24
Son Yorum: Fermanbey

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: