Günün Tıraşı (SOTD)
@starex teşekkürler üstat
evet, dediğiniz gibi gözüktü Big Grin
So far so good..
Sensitive serisini begendim. Ayrica tasta kopurtmek cok fark ettiriyormus. Keske daha once deneseydim.5a474d467c3db99f7cf11f01c404d7ba.jpg

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
e092fdb457d5c86789e5857a3246177c.jpg

Makine - Parker Variant (3,5)(3,5)(2.0)
Jilet - Gillette sharp edge (3)
Firca - Muhle 25mm silvertip fibre
Sabun - SV 70. Yil
Tiras sonrasi - SV 70. Yil

Parker variant icin @batmanforever Volkan abiye tesekkur ederim. İlk tirasim olmasina ragmen cok konforlu bir tiras oldum. Kiyas yapacak olursam progress in hem kisasini hemde uzununu kullanmis biri olarak; parker variant onlara gore daha dengeli bir makine belkide bu sebepten dolayidir bilmiyorum ama cok daha konforlu tiras oldum. Ayrica variant progresse gore cok daha şık bir makine. Oldukca tatmin edici bir tiras oldum ama yinede yatik sakalin bulundugu bolgede bir futur degil.
(15/01/2019, Saat: 00:39)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makine - Parker Variant (3,5)(3,5)(2.0)
Sabun - SV 70. Yil

Parker variant icin @batmanforever Volkan abiye tesekkur ederim. İlk tirasim olmasina ragmen cok konforlu bir tiras oldum. Kiyas yapacak olursam progress in hem kisasini hemde uzununu kullanmis biri olarak; parker variant onlara gore daha dengeli bir makine belkide bu sebepten dolayidir bilmiyorum ama cok daha konforlu tiras oldum. Ayrica variant progresse gore cok daha şık bir makine. Oldukca tatmin edici bir tiras oldum ama yinede yatik sakalin bulundugu bolgede bir futur degil.

Mehmet Bey;

Komşum sıhhatler olsun,  Rolleyes Mesaj alındı.  Wink
(15/01/2019, Saat: 09:38)Sofistike Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mehmet Bey;

Komşum sıhhatler olsun,  Rolleyes Mesaj alındı.  Wink

Tesekkurler komsum.
Futursuzca Futur diye bagirdim sana
(15/01/2019, Saat: 00:39)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makine - Parker Variant (3,5)(3,5)(2.0)
Sabun - SV 70. Yil

@turkoglum13 komşum, günün tıraşı muhteşem görünüyor. Ayrıca, Parker Variant'ı beğenmiş olmana çok sevindim. İyi günlerde güle güle kullan.
2wr3wgi.jpg
Herkese Sihhatler olsun
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(14/01/2019, Saat: 19:31)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sensitive serisini begendim. Ayrica tasta kopurtmek cok fark ettiriyormus. Keske daha once deneseydim.5a474d467c3db99f7cf11f01c404d7ba.jpg

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu gün tas yerine yüzümde köpürtme yaptım, gayet iyiydi.
Son zamanlarda köpürtme konusunda 6-7 çeşit kab denedim.
En hoşuma giden ve en etkili hindistan cevizi kasesi olandı.
Doğal bir tas idi ve makine ile şekillendirme yoktu.
Sadece yatay kesilmesi yanında diğer tarafları manuel olarak temizlenmiş görünüyordu.

Tavsiye ederim.

Ayrıca toprak sütlaç kabları da o yönden kullanılışlı.

Ancak yüzeyi pürüzsüz olduğundan kısa süreli köpük olgunlaşması beklememek lazım.

Acaba o yüzeylere köpürtmede etkili olması için küçük damlacıklar halinde japon yapıştırıcı damlatılsa olur mu ve bir de sağlık açısından sakıncası var mıdır?

E n v i r o n m e n t a l i s t

(15/01/2019, Saat: 17:17)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu gün tas yerine yüzümde köpürtme yaptım, gayet iyiydi.
Son zamanlarda köpürtme konusunda 6-7 çeşit kab denedim.
En hoşuma giden ve en etkili hindistan cevizi kasesi olandı.
Doğal bir tas idi ve makine ile şekillendirme yoktu.
Sadece yatay kesilmesi yanında diğer tarafları manuel olarak temizlenmiş görünüyordu.

Tavsiye ederim.

Ayrıca toprak sütlaç kabları da o yönden kullanılışlı.

Ancak yüzeyi pürüzsüz olduğundan kısa süreli köpük olgunlaşması beklememek lazım.

Acaba o yüzeylere köpürtmede etkili olması için küçük damlacıklar halinde japon yapıştırıcı damlatılsa olur mu ve bir de sağlık açısından sakıncası var mıdır?

-------------------------------------------------------------
bahsettiğiniz kapların içi sırlı ve parlak sanıyorum , o haliyle CA denilen japon yapıstırıcıları pek sağlıklı ve sağlam yapısmayabilir . Bir de japon yapıstırıcısı suyu pek sevmiyor , pütürlü bir yüzey sağlasanız da hem su hem de devamlı baskıdan dolayı muhtemelen yüzeyde uzun süre kalmayabilir .. bir de kırılgan yapısından dolayı küçük de olsa parcalar halinde sabun ve köpüğe karışabileceğini düşünüyorum .. son olarak çok sıvı olmayan japon yapıstırıcılarını kap yüzeyine dağıtmadan -spray ile sertlestirilen cinslerinden-, deneseniz ve yuzeyde pütür elde etseniz de nihayetinde aşırı zararlı kimyasalların yüzünüze sürülmüş olma riski olacak .. kesinlikle temas edilmemesi ikazı var hatırladığım kadarıyla bu tip ürünlerin ..
Konuyu kirletmeyelim ama kontur akrilik boyalar vardır. Cok dayanıklıdır. İstediginiz deseni kabartıyı yapabilirsiniz dagılmaz.
5e5nhk.jpg

Konuya bos gecmeyeyim. Bunu unutmusum kenarda duruyormus masa ustunde. Gectigimiz haftalardan bir SOTD

2zs17ox.jpg
Makina: Akadir'in BBS-1
Fırca: Benim koleksiyondan Shavemac GeofAnderson
Sabun ve AS: WhollyKaw Man from Mayfair.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,742 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,373 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,568 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,813 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,260 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,036 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: