HC Care Şampuan nasıldır ya da ne öneririsiniz ?
Merhaba

Saç dökülmesini engelleyici ve %100 doğal şampuan ararken HC Care ismine denk geldim. Genelde çok olumlu yorumlar gördüm. Kullanan var mıdır ya da bu anlamda tavsiye edebileceğiniz şampuan var mıdır?
(04/12/2018, Saat: 23:19)Janberd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba

Saç dökülmesini engelleyici ve %100 doğal şampuan ararken HC Care ismine denk geldim. Genelde çok olumlu yorumlar gördüm. Kullanan var mıdır ya da bu anlamda tavsiye edebileceğiniz şampuan var mıdır?

Merhaba komşum, HC Care'nin hem şampuanı hem de bitkisel bakım yağı HC Hair Complex'i kullandım daha önce. Her cilde uyum sağlamayabilir ama bakım yağı saçlarımın dökülmesini durdurdu. Çok işime yaradı. Devamlı kullanılırsa çok yönlü faydası olabileceği belirtiliyor. Şampuan konusunda ise pek yorum yapamayacağım onu yeni kullanmaya başladım. Şimdilik şunu söyleyebilirim eskisine göre saçımı güçlendirdi ve daha verimli hale getirdi. Bence saç dökülmesini durdurmak gibi bir amacınız varsa önce bitkisel bakım yağı ile saç köklerinizi güçlendirmeyi deneyebilirsiniz. Faydasını görürseniz devam edebilirsiniz. Böyle bir sorunda bakım yağının şampuana göre daha etkili olacağını düşünüyorum. Saç dökülmesi durduktan sonra ikinci aşamada şampuana devam edebilirsiniz. Ben şu an her ikisini hafta iki defa kullanıyorum. Ve memnunum. Keyifli forumlar...
(05/12/2018, Saat: 00:21)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşum, HC Care'nin hem şampuanı hem de bitkisel bakım yağı HC Hair Complex'i kullandım daha önce. Her cilde uyum sağlamayabilir ama bakım yağı saçlarımın dökülmesini durdurdu. Çok işime yaradı. Devamlı kullanılırsa çok yönlü faydası olabileceği belirtiliyor. Şampuan konusunda ise pek yorum yapamayacağım onu yeni kullanmaya başladım. Şimdilik şunu söyleyebilirim eskisine göre saçımı güçlendirdi ve daha verimli hale getirdi. Bence saç dökülmesini durdurmak gibi bir amacınız varsa önce bitkisel bakım yağı ile saç köklerinizi güçlendirmeyi deneyebilirsiniz. Faydasını görürseniz devam edebilirsiniz. Böyle bir sorunda bakım yağının şampuana göre daha etkili olacağını düşünüyorum. Saç dökülmesi durduktan sonra ikinci aşamada şampuana devam edebilirsiniz. Ben şu an her ikisini hafta iki defa kullanıyorum. Ve memnunum. Keyifli forumlar...

çok teşekkürler komşu değerli yorumun için... bakım yağı hakkında bir fikrim yoktu ama yazınızı okuyunca önemini daha iyi anladım ...
(05/12/2018, Saat: 01:07)Janberd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok teşekkürler komşu değerli yorumun için... bakım yağı hakkında bir fikrim yoktu ama yazınızı okuyunca önemini daha iyi anladım ...

Rica ederim komşum, umarım istediğiniz sonucu siz de elde edersiniz. Keyifli forumlar
Saç dökülmesini tek başına hiçbir şampuan önleyemez ama azaltır diyebiliriz. Öncelikle saç içten beslenir, yeterli oranda protein, vitamin vs. alınıyorsa ve başka herhangi bir sorununuz yoksa stres de yapmıyorsanız genetik olabilir dökülme.
Şampuana gelecek olursak saç tipine uygun şampuan seçmek dökülmeyi azaltır diyebiliriz. Saç tipi kuru ise nemlendirici, yağlı ise saça nefes aldıran içerikleri olanları tercih etmek lazım.
Saç tipiniz de mevsimsel olarak değişebilir, kışın aşırı kururken yazın yağlanabilir. Ya da şehirden şehire, sudan suya bile bu saç tipi değişebilir.
İşte onun için kendinizi en iyi yine siz bilirsiniz, her gün aynanın karşısına geçtiğinizde kendinize bir bakacaksınız. Ona göre kendinize en uygun şampuanı deneye yanıla bulursunuz.
Benim tavsiyem ne çok pahalı ne de çok ucuz şampuan alınmaması yönünde. Orta düzeyde kaliteli bir şampuan alın yeter. Bir de şampuan içeriklerine dikkat etmek lazım, sls, sles, paraben vs. var mı diye. Tabi bazı kaliteli ama sles olan sampuanları ayrı tutuyorum.
Marka tavsiyesi yapmak sizin için yanlış olur, bence sizin deneyip kendinize en uygun olanı bulmanız lazım. Her şampuan her saça iyi gelmiyor, çünkü her insanın kendine özgü bir saç yapısı var.
(09/12/2018, Saat: 16:39)cokomoko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saç dökülmesini tek başına hiçbir şampuan önleyemez ama azaltır diyebiliriz. Öncelikle saç içten beslenir, yeterli oranda protein, vitamin vs. alınıyorsa ve başka herhangi bir sorununuz yoksa stres de yapmıyorsanız genetik olabilir dökülme.
Şampuana gelecek olursak saç tipine uygun şampuan seçmek dökülmeyi azaltır diyebiliriz. Saç tipi kuru ise nemlendirici, yağlı ise saça nefes aldıran içerikleri olanları tercih etmek lazım.
Saç tipiniz de mevsimsel olarak değişebilir, kışın aşırı kururken yazın yağlanabilir. Ya da şehirden şehire, sudan suya bile bu saç tipi değişebilir.
İşte onun için kendinizi en iyi yine siz bilirsiniz, her gün aynanın karşısına geçtiğinizde kendinize bir bakacaksınız. Ona göre kendinize en uygun şampuanı deneye yanıla bulursunuz.
Benim tavsiyem ne çok pahalı ne de çok ucuz şampuan alınmaması yönünde. Orta düzeyde kaliteli bir şampuan alın yeter. Bir de şampuan içeriklerine dikkat etmek lazım, sls, sles, paraben vs. var mı diye. Tabi bazı kaliteli ama sles olan sampuanları ayrı tutuyorum.
Marka tavsiyesi yapmak sizin için yanlış olur, bence sizin deneyip kendinize en uygun olanı bulmanız lazım. Her şampuan her saça iyi gelmiyor, çünkü her insanın kendine özgü bir saç yapısı var.

çok tşk @cokomoko komşu.. bi ara kullanıp sonra nedense ( muhtemelen istanbul'un koştur koştur hayat şartları nedeniyle) kullanmayı bıraktığım ev yapımı defne, zeytinyağlı sabunlar sanki en iyi çözüm gibi... çok geç olmadan mümkün olduğunca en erken bir zamanda hayatımızdan kimyasal katkılı her türlü ürünü çıkarmak muhtemelen hayatımızdaki birçok sağlık sorununu bertaraf etmek için en etkili önlemlerden birisi, belki de birincisi...
@Janberd komşu... O dediğiniz sabunları bayağı kullandım bir aralar, onlarda da iyisi var kötüsü var. Ama bence sabunla saç yıkamak bir eziyet ve o tip sabunlar saçı çok kurutuyor. Eğer saçınız çok yağlı ise kullanın ama sürekli kullanımını önermem.
Bir diğeri o sabunlar ne şartlarda üretiliyor, dermatolojik testleri yapılıyor mu onu da sağlıklı bir şekilde bilmiyoruz. İçine kötü yağ koyan kişi ya da firmalar mutlaka vardır. Dikkat etmek lazım.
Son olarak da uzun süre sabun kullanan biri olarak bence şampuan kullanmak lazım. Evet kimyasal maddeleri var ama o maddelerin çoğu köpürme içindir. Zaten şampuanın çoğunluğu sudur. Onun için fazla zararı olmaz kanısındayım. Sls, sles ve parabenden uzak durun ve çok katkılı içine parfüm boca edilen şampuanları almayın.
Yağlı saçlarım var. Uzun bir zaman şampuanı bırakıp sabun kullandım, ama o da kepek yaptı ve dökülmeyi artırdı. Çözümü HC'nin besleyici yağı ve şampuanında buldum. En azından saçlarımın dökülmesi durdu. Ve kökleri güçlendi. Ama tabiki benim saç tipime uygun olmuş olabilir. Neticede bireysel kullanıcı deneyimi önemli.
(10/12/2018, Saat: 11:30)cokomoko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Janberd komşu... O dediğiniz sabunları bayağı kullandım bir aralar, onlarda da iyisi var kötüsü var. Ama bence sabunla saç yıkamak bir eziyet ve o tip sabunlar saçı çok kurutuyor. Eğer saçınız çok yağlı ise kullanın ama sürekli kullanımını önermem.
Bir diğeri o sabunlar ne şartlarda üretiliyor, dermatolojik testleri yapılıyor mu onu da sağlıklı bir şekilde bilmiyoruz. İçine kötü yağ koyan kişi ya da firmalar mutlaka vardır. Dikkat etmek lazım.
Son olarak da uzun süre sabun kullanan biri olarak bence şampuan kullanmak lazım. Evet kimyasal maddeleri var ama o maddelerin çoğu köpürme içindir. Zaten şampuanın çoğunluğu sudur. Onun için fazla zararı olmaz kanısındayım. Sls, sles ve parabenden uzak durun ve çok katkılı içine parfüm boca edilen şampuanları almayın.

sabunların bu tür dezavantajlarını biliyorum lakin eğer gerçekten babadan kalma usullerle yapılıyorsa ve zararlı olduğu kanıtlanmamışsa testi açıkçası çok da önemsemiyorum. Yani şu benzetme ile demek istediğimi daha net ifade edebilirim. Evde annelerimizin yaptığı salça reçel vs için test istemiyorsak sabunu da dürüstlüğüne güvendiğimiz bir yerden tedarik edebiliyorsak test bence önemli değil. Ama yine dediğiniz gibi içinde zararlı katkı olmayan şampuanlara da soğuk değilim. sadece piyasada neredeyse binlere çeşit şampuan arasından hangisine güvenebileceğimi bilmiyorum çünkü artık herkes parabensiz , doğal falan yazmaya başladı da ne kadar doğru söylüyorlar bilemedim.
@ekilic2 aynen dediğiniz gibi. Kişisel deneyim önemli bir insana iyi gelen diğerine iyi gelmiyor.
Bana göre şampuandan ya da sabundan çok şey beklememek lazım. Önemli olan beslenme, kaliteli hayat. Şampuan ve sabundan ne beklenir? dersek iyi bir temizlik beklenir. Kuru saçı nemlendirmesi, yumuşatması ve yağlı saçı fazla yağdan arındırıp nefes aldırmasından fazla bir artısı yok. Bu bir temizlik maddesi sonuçta.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sampuan tavsiyesi d0vo 161 109,750 23/04/2023, Saat: 21:47
Son Yorum: ferencpuskas

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: