Boyun Bölgesi
(14/05/2018, Saat: 01:08)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @husmenusta
Temiz bebek poposu gibi tıras olmaya kafayı takmayın, once sorunsuz batıksız tıras olma hedefiniz olsun.
Sakal cıkıs yonlerinizi calısıp o yonlere gore sorunsuz tıras olmayı basardıktan sonra, el alıskanlıgı oturunca yakın tıras zaten gelir.

@oguz han
Komsum buyuk ihtimal boynunuzda o yerde sakalların cıkıs yonune uygun olmayan bir sekilde tıras oluyorsunuz, bir kere daha inceleyin cıkıs yonlerinizi. O bolgeyi kalın kopukle cok ustunde durmadan, cok bastırmadan sadece WTG sekilde tıras olun bir donem, toparlanma sureci olsun.

Komşum haklısınız ama farklı şekilde kestiğim de oldu. Tahriş ve yanma hissetmiyorum sadece sivilce çıkıyor. Anlayamadım valla.
Yanaklarınızda tutturdugunuz acıyı, boynunuzda bozup makinayı daha dik tutuyor olabilirsiniz. Makine dik acıda kesince daha dik ve agresif kesim yapıyor batık oluyor olabilir. Biraz acınızı yatırın veya aynı yanaklarda uyguladıgınız acıyı tutturmaya calısın. Tıras sonrası boyunda sap kullanmayı da onerebilirim, gozenekleri kapayıp batık riskini azaltabilir. Yuzunuzu tıras sonrası duruladıktan sonra ıslak cildinize şapı surup 1-2 dakika bekledikten sonra tekrar durulayın.
Deneye deneye cozecez baba durmak yok, denemeye devam.
(14/05/2018, Saat: 01:36)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanaklarınızda tutturdugunuz acıyı, boynunuzda bozup makinayı daha dik tutuyor olabilirsiniz. Makine dik acıda kesince daha dik ve agresif kesim yapıyor batık oluyor olabilir. Biraz acınızı yatırın veya aynı yanaklarda uyguladıgınız acıyı tutturmaya calısın. Tıras sonrası boyunda sap kullanmayı da onerebilirim, gozenekleri kapayıp batık riskini azaltabilir. Yuzunuzu tıras sonrası duruladıktan sonra ıslak cildinize şapı surup 1-2 dakika bekledikten sonra tekrar durulayın.

Tamam üstadım doğru belki boyuna gelince açıyı bozuyorum bir dahakine dikkat edeyim. Tıraş sonrası şap da kullanıyorum ama bakalım. Gerekirse müsait zamanda fotoğraf göstereyim size.
dikdik_s’ın tavsiyelerine katılmakla beraber, arkadaş haklı olabilir abi. Birebir tarif edilen sakalın aynısı bende mevcut ve 6 senedir kökten ilacını bulamadım. Yatık sakalı kesmek demek zor değil, çok zor bir şey. Sakal yönünde mild alet almıyor sakalı. Şöyle bir matematik var arada: Aletler 30 derece civarı açı yapınca jiletin cilde, dolayısıyla çıkan sakala değeceği şekilde tasarlanır ve jilet, sakalı yine jiletin ağzına göre dar bir açıyla keser. İşte yatık sakal, bu 2 parametre arasında jiletin değdiği açıyı bu sakalı kesecek açı eşiğinin dışında bırakır. Ayarlı veya açık taraklar ile genelde çözüm sağlanırken beraberinde tahriş veya kesik de gelir. Bu arada cilt altında kalan ama zararsız sakallar elde ederseniz şanlısınız, bir iğne ile hemen çıkarırsınız. Artık xtg mi atg mi iyi karar vermeniz gerekiyor. Üstelik aynı bölgede biri çok yatık çıkarken yarım cm yanındaki sakal başka yöne açılı çıkarsa buyur yine tahriş. Bunun gerçekten de tek çözümü epilasyon, yıllardır düşünüyorum. Üstelik sakallar kıvırcık olduğundan batık durumunda cilt altında çok kolay dönebiliyor ve sivri şekilde kesilen sakal ucu bata bata deliye çeviriyor insanı. Son batığım 6 ay önce slant ile olmuştu ve camdan aşağı fırlatmamak için zor tuttum kendimi. 2-3 ay ızdırabını yaşadım.

Bu sıkıntılara en güzel yaklaşım usturadır, mistir. Lakin günlük olmaz o iş.

Aletten çok fırça sabun ve konforlu jilete iyi karar vermenizi tavsiye ederim.
Komşular acaba boyun için agresif bir makine ile tek seferde xtg mi denesem sizce nasıl sonuç verir yoksa daha çok mu tahriş eder boynu?

Bir de konu dışı bir şey sormak istiyorum. DE ile tıraştan sonra elimi yüzümde gezdirince pürüzsüz gibi gelse de görüntü sinek kaydı gibi gözükmüyor bazen. Mach 3 ile kıyaslanınca görüntü olarak mach 3 daha temiz gösteriyor ama dokununca DE de gayet pürüzsüz almış oluyor. Bunun sebebi ne olabilir? Bir de çok kısa sakalınız var ama kesmek zorundasınız bu durumda nasıl tıraş olunmalı agresif veya mild? 1 perde ya da 2 perde? Çok soru oldu kusura bakmayın Smile

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
De-Mach3 karsılastırması icin:
- Mach3 un jiletleri cok daha incedir, sakalı daha cilde yakın noktadan kesebilir, bu avantaj gibi gorunsede batık olusturabilir.
- Mach3 te tek bir cekiste 3 perde gibi 3 jilet birden geciyor, ayrıca alet kessin diye bastırıyorsunuz, sonucta 3 ince jilet, tek seferde bastırılarak kılı kokune yakın noktadan alıyor.
Size sivilce,batık tahris vs. gibi sorunlar yaratmıyorsa, mach3 le devam edebilirsiniz sorun yok. Bu sorunlardan herhangi biri varsa, jiletler kalınlastıkca batık sorunlarınız azalır, bu yuzden DE lere veya daha kalın jiletli SE lere gecis onerilir.
O plastik mach3 le, bizlerin sevdigi rituel pek olmuyor, is bir zaman sonra sipsak a donuyor, muzik acılmıyor, sabun fırcayla uzun uzun kopurtulmuyor, tıras muzikli zevkli bir rituelden, hızlı ve zevksiz bir eyleme donusup su sakalları keseyim oluyor. Biz tam tersi sipsak olmasın uzun olsun ama zevkli olsun diyoruz.

2ci sorunuz icin, kısa sakalımız varsa nasıl tıras olalım icinse, sahsen tum yuzume 3 perdede wtg,xtg ve atg girebilen birisiyim, yaklasık 1 senedir sadece wtg ve xtg 2 perde tıras oluyorum. Hem cok kolay ve rahat geciyor, hemde tıras olma sıklıgı daha kısa oluyor, ritueli ve elimizdeki urunleri daha sık yasayıp kullanabiliyorum. Her perde cildinize bir yuktur, asınmadır. Hacı hoca gibi o yakısıklı genclerin yuzleri kıl icinde dolastıgı gunumuzde, isterseniz tek perde olun yine %90 toplum genelinden daha bakımlı duracaksınız. O yuzden cok yakın tıras takıntınız olmadan, zevkli rahat sorunsuz bir tıras hedefiniz olsun, bunun icin kendinize gore nasıl uygun bulursanız o sekilde olun. 1 perde 2 perde farketmez.
@dikdik_s üstadım faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim.
(14/05/2018, Saat: 01:36)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanaklarınızda tutturdugunuz acıyı, boynunuzda bozup makinayı daha dik tutuyor olabilirsiniz. Makine dik acıda kesince daha dik ve agresif kesim yapıyor batık oluyor olabilir. Biraz acınızı yatırın veya aynı yanaklarda uyguladıgınız acıyı tutturmaya calısın. Tıras sonrası boyunda sap kullanmayı da onerebilirim, gozenekleri kapayıp batık riskini azaltabilir. Yuzunuzu tıras sonrası duruladıktan sonra ıslak cildinize şapı surup 1-2 dakika bekledikten sonra tekrar durulayın.

Final çok iyi olmuş şu an da tam da bunu uyguluyorum. Deneye deneye Smile
Arkadaşlar,

Büyük sıkıntı yaşıyorum ..
Boyun bölgesi, yani sadece elma ve yakın, sağ sol bölümler değil .. nerdeyse boyunun tamamını sinek kaydı yapmanın, kanatmadan 3 perde içinde yapmanın imkanı yok gibi..
Cella, Proraso (kırmızı) ve Arko dan nerdeyse benzer sonuçları alıyorum bu bölgede yaşadığım savaşta... jilet olarak ta bilindik markaların nerdeyse tamamını denedim ...

Genel olarak arkadaşlarımın da yorumlarıyla sakalların sert ...Boyun bölgesindeki sakalların düzeni ve yönü çok farklılaşıyor ... özellikle elmanın yakınlarındaki sakalları 2nci veya 3ncü perde de alırken resmen çatır çatır sesler çıkıyor..

PreShave(cella) kullandığımda da durum genel tıraş perspektifinden gayet iyi olsa da (aslında zorunda da değilim preShave e.. boyun için iyi olacağını düşünerek kullanıyorum desem yalan olmaz), boyun için pek fark yaratmıyor gibi... dün akşam 2nci perde öncesi de preShave uyguladım boynuma.. bu sefer de jilet sekti geçti her yerin üzerinden .. ekstra baskı uygulamak durumunda kaldım ...

Şimdi sağa-sola çekmek ve çok yumuşak bir jilet ile (elimde mavi Astra vardı buna uygun sanırım ) küçük küçük temizlik yayı deneyeceğim...
Özel, ek bir tavsiyeniz var mı ?
@atoptak komşum makinanız nedir onu belirtmemişsiniz ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Bug Çene bölgesi - Yeni başlayanların lanetli bölgesi Tayyare Pilotu 9 3,270 15/04/2024, Saat: 17:51
Son Yorum: Farty
  Belalı yer: Bıyık Bölgesi geldigitti 45 49,657 25/09/2020, Saat: 20:17
Son Yorum: kral arthur
  boyun bölgesindeki tahrişin sebebi sıkı gömlek yakaları mı? mriza1 7 15,800 02/10/2012, Saat: 14:21
Son Yorum: mriza1

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: