Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura
Bu iki jilet arasında ciddi fark var benim gözümde. Aldığım 2 sedef jilette de jilet yeterince içeriye girmezken berberde gördüğüm Ali Bıyıklı daha fazla oturuyor. Bende mi sorun var deyip usturamı alıp berberime gittim kendisi de manzaranın öyle olduğunu gördükten sonra daha bi emin oldum. 2 sedef de farklı zamanlarda farklı yerlerden alındı bu yüzden o seride sorun vardır belki düşüncesi fazla yok şu an. Berber tam oturan daha sağlıklı duran Ali Bıyıklı hediye etti. Bu akşam kısmetse onu denemeyi düşünüyorum. Şimdi merak ediyorum elinde hem sedef hem alı bıyıklı olan komşular aynı sorunu yaşadı mı acaba?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
@fearofATG sedef ustura, jileti biraz eğik tutuyor değilmi ?
(25/09/2018, Saat: 14:57)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @fearofATG sedef ustura, jileti biraz eğik tutuyor değilmi ?
Jilet yatağına oturtunca tam olarak jileti sedef usturada daha fazla kısım dışarıda kalıyor

İki ürünü de elime aldım, birinin topuğunun çok hafif daha yuvarlak olması dışında fark bulamadım. Ama Sedef'te de Ali Bıyıklı'da da jileti ilk birkaç takışınızda o iki metal dudağın arasındaki üretim çapakları, vesaireleri ilerlemeyi zorlaştırıyor, dudakların da baskısı yoğun oluyor. Ama birkaç kullanımdan sonra jiletin daha rahat oturduğunu hissediyorsunuz.

Kulakları kırıp, jileti mümkün oldukça paralel olacak şekilde uçtan geriye doğru ittikten sonra jiletin ucunu hafifçe, jilet kutusu vs gibi sert bir cisimle aletin içine yaslamak yetiyor aslında. Jiletin arkası dolu olduğundan tam yaslandığında eğri taraf kalmıyor olmalı.

Eve gidince iki tipi karşılaştırayım bakalım, fark var mı acaba.
(25/09/2018, Saat: 16:41)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki ürünü de elime aldım, birinin topuğunun çok hafif daha yuvarlak olması dışında fark bulamadım. Ama Sedef'te de Ali Bıyıklı'da da jileti ilk birkaç takışınızda o iki metal dudağın arasındaki üretim çapakları, vesaireleri ilerlemeyi zorlaştırıyor, dudakların da baskısı yoğun oluyor. Ama birkaç kullanımdan sonra jiletin daha rahat oturduğunu hissediyorsunuz.

Kulakları kırıp, jileti mümkün oldukça paralel olacak şekilde uçtan geriye doğru ittikten sonra jiletin ucunu hafifçe, jilet kutusu vs gibi sert bir cisimle aletin içine yaslamak yetiyor aslında. Jiletin arkası dolu olduğundan tam yaslandığında eğri taraf kalmıyor olmalı.

Eve gidince iki tipi karşılaştırayım bakalım, fark var mı acaba.
Ikisine de aynı anda jilet taktığınızda jiletin gözüken mesafesi eşit mi ikisinde de?

@FearofATG bende eski bir sedef ustura var, jileti jerleştirdiğimde jilet usturaya göre eğik duruyor, eşit olarak oturmuyor , bir tarafı yukarda kalıyor yani eğimli biçimde oturuyor jileti
(25/09/2018, Saat: 16:49)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FearofATG bende eski bir sedef ustura var, jileti jerleştirdiğimde jilet usturaya göre eğik duruyor, eşit olarak oturmuyor , bir tarafı yukarda kalıyor yani eğimli biçimde oturuyor jileti
Yok bende iki ustura da eşit ama sedefte jilet daha yukarıda kalıyor

(25/09/2018, Saat: 16:43)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ikisine de aynı anda jilet taktığınızda jiletin gözüken mesafesi eşit mi ikisinde de?

Akşam bakalım komşum. Takma çıkarma kolaylığı kullanıma bağlı değişmiş olabilir ama jilet payında fark varsa takınca belli olur fotoğrafla.

~SB
Jilet takıp çıkarmada sorun yok ama oturtup iki kenardan bastırınca sedef yukarıda diğerine göre biraz daha ben mi beceremiyorum dedim ama bahsettiğim gibi berber de daha fazla girmiyor deyince ikna oldum.. Smile

FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Jilet takıp çıkarmada sorun yok ama oturtup iki kenardan bastırınca sedef yukarıda diğerine göre biraz daha ben mi beceremiyorum dedim ama bahsettiğim gibi berber de daha fazla girmiyor deyince ikna oldum.. Smile

İşi bitmiş bir jileti elinizi kesmeyecek şekilde, belki kesici ağzı makasla alınmış bir şekilde, usturanın içinde ileri geri oynatıp aralığı alıştırmayı deneyebilirsiniz. İlk kullandığım Sedef usturada baya bir malzeme çıkmıştı o aralıktan. Şimdi Feather AC jiletler bile sorunsuz girip çıkıyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 110,265 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,280 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 1,015 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,716 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,848 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,656 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Sedef usturanın geçmişi Eunus 3 2,371 25/09/2021, Saat: 20:15
Son Yorum: Eunus
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 63,097 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,521 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,887 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: