Favoriler Nasıl Düzeltilmeli
Hayırlı sabahlar...

Ben jiletle düzeltemiyordum tıraş olmadan önce philips saç kesme makinasıyla kesip sonra traş oluyordum.beşbıçaklı kartuşları kullanırken favori düzeltmek için ayrıca üst kısmında bir bıçak daha var,onunla çok rahat düzeltebiliyorduk.ej 89 kullanırken jilet açıklığı çok az olduğu için düzeltmekte epey zorlandım. Şuan progress kullanıyorum traşın başında 4-5.kademeye alıp favorileri düzeltiyorum sonra 2. Kademeyle tıraşa devam ediyorum.
Ben ustura kullanmama rağmen favori düzeltmekte her zaman sorun yaşıyorum. Sad
ben kartuşluyla düzeltip tıraşa devam ediyorum. de ile henüz simetrik olarak düzeltmeyi öğrenemedim.
(18/11/2014, Saat: 11:10)mgencer05 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı sabahlar...

Ben jiletle düzeltemiyordum tıraş olmadan önce philips saç kesme makinasıyla kesip sonra traş oluyordum.beşbıçaklı kartuşları kullanırken favori düzeltmek için ayrıca üst kısmında bir bıçak daha var,onunla çok rahat düzeltebiliyorduk.ej 89 kullanırken jilet açıklığı çok az olduğu için düzeltmekte epey zorlandım. Şuan progress kullanıyorum traşın başında 4-5.kademeye alıp favorileri düzeltiyorum sonra 2. Kademeyle tıraşa devam ediyorum.

Peki favorideki fazlalıkları nasıl hallediyorsunuz kendiniz.Berber mesela makasla alıyor oraları.Bir de 5 bıçaklı gillette fusion proglide power ın favori düzeltme bıçağı çabuk tıkanıyor ve tıkanınca da düzgün almıyor.
(18/11/2014, Saat: 20:22)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki favorideki fazlalıkları nasıl hallediyorsunuz kendiniz.Berber mesela makasla alıyor oraları.Bir de 5 bıçaklı gillette fusion proglide power ın favori düzeltme bıçağı çabuk tıkanıyor ve tıkanınca da düzgün almıyor.
favorideki fazlalıklardan kasıt saçın uzayıp favorilerin kabarık görünmesi ise saç kesme makinamın tarağını takıp 3-4 numara ayarında saçın çıkış yönünde üstünden bir kere geçiyorum,bir daha uzamasına yakın berbere gitme vakti geldiği için(ayda 1 giderim genelde) iki saç tıraşı arasında 1 kere yapmam yeterli.kartuşun favori düzeltme kısmı sadece favorinin ucunu düzelttiğim için pek dolmuyor bende.
Sad 
Öncelikle herkese merhaba. Muhtemelen size göre komik ama bana göre eziyet olan bir konu hakkında yardımınızı talep edeceğim. Traş olurken favorilerim konusunda bir türlü rahat edemiyorum. Sürekli yanlış kestiğimi düşünüyorum. Bununla ilgili tavsiyesi olacak olan üstadlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. İyi forumlar.
(09/09/2018, Saat: 19:06)kburak5 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle herkese merhaba. Muhtemelen size göre komik ama bana göre eziyet olan bir konu hakkında yardımınızı talep edeceğim. Traş olurken favorilerim konusunda bir türlü rahat edemiyorum. Sürekli yanlış kestiğimi düşünüyorum. Bununla ilgili tavsiyesi olacak olan üstadlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. İyi forumlar.

Favori düzeltirken öncelikle tarak ile düzelteceğim yere bastırıyorum ve ardından da makas(favoriyi rahat kesecek ve kabalığıyla işlem yapmamı engellemeyen) ile istediğim yerden kesiyorum.
Kalan yerden itibaren de ustura ile devam...

E n v i r o n m e n t a l i s t

Bu işin püf noktası berberlerin yöntemidir Smile Yani usturayı aşağıya doğru çekmek değil, usturayı sabit tutup, diğer elimizle favorilerin hemen üstünden tutarak kafa derisini yukarıya çekmektir. Mükemmel bir hizada kesiyor. Ha ben 4-5 böyle yaptıktan sonra (jiletli usturayı sadece bu iş için kullanıyordum) sıkılıp, tıraş aleti ile almaya başladım.
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
(19/09/2018, Saat: 00:16)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu işin püf noktası berberlerin yöntemidir Smile Yani usturayı aşağıya doğru çekmek değil, usturayı sabit tutup, diğer elimizle favorilerin hemen üstünden tutarak kafa derisini yukarıya çekmektir. Mükemmel bir hizada kesiyor. Ha ben 4-5 böyle yaptıktan sonra (jiletli usturayı sadece bu iş için kullanıyordum) sıkılıp, tıraş aleti ile almaya başladım.
@starex hocam 10 dakika kadar önce jiletli ustura ile tıraş oldum ve bıyık dışında yine en büyük sorun favoriler oldu. Bu kez komple tıraşı ustura ile tamamladım ama normalde normal de ile favorileri düzeltiyordum. Ustura keyifli ama el yatkınlığı çok çok zaman istiyor sanırım. Serin eylül akşamında terletti beni pür dikkat yüzünden.. Bir süre de alete devam mı diye düşünüyorum şu an.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Komşum ustura jiletli olsun olmasın dediğiniz gibi el alışkanlığı şart. Ben enseyi de kendim DE ile toparlıyorum. 1 senedir saçımı da kendim kesiyorum. Big Grin

(19/09/2018, Saat: 00:45)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @starex hocam 10 dakika kadar önce jiletli ustura ile tıraş oldum ve bıyık dışında yine en büyük sorun favoriler oldu. Bu kez komple tıraşı ustura ile tamamladım ama normalde normal de ile favorileri düzeltiyordum. Ustura keyifli ama el yatkınlığı çok çok zaman istiyor sanırım. Serin eylül akşamında terletti beni pür dikkat yüzünden.. Bir süre de alete devam mı diye düşünüyorum şu an.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eski Tıraş Jiletleri Nasıl Keskinleştirilir? MerkurFutur 9 8,469 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: MerkurFutur
Lightbulb Scuttle Nedir, Nasıl Kullanılır? porsuk 23 29,371 30/08/2020, Saat: 00:30
Son Yorum: marv
  Favoriler EŞİT olarak nasıl kesilir? teknikcocuk 11 12,664 15/08/2018, Saat: 15:37
Son Yorum: manuple
  Geleneksel Tıraşa Nasıl Başladım ? - Kendi Tıraş Tekniklerim Xo-oX 14 12,734 14/05/2016, Saat: 11:02
Son Yorum: rating

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: