ASKİ ile yaşanan problem hakkında fikir lazım.
Herkese iyi akşamlar sevgili forum üyeleri. Belki de Tıraş Dışı bile olsa hiç alışıla gelmeyen bir konu ile karşınızdayım. Durum biraz sıkıntılı.

28.09.2017 ayında su aboneliğini kapattığımız, kapatma ücreti vs yatırılan ve elimizde "Borcu yoktur." diye belgesi bulunan bir evimiz var. Ev geçen hafta kiraya verildi. Bugün kiracımızdan gelen haber baya şok etkisi yarattı. ASKİ'nin iddiasına göre evin 1200 TL bir borcu var ve faiziyle beraber 1500 TL bir borç ödememiz gerekiyor ev sahibi olarak. Burada olay biraz değişik. Daha önce de bu işlerin takibini yaptığım için prosedürü biliyorum ve aklım almıyor. Bu yüzden tecrübelerinize ihtiyacım var. Adamlar diyor ki sizden sonra su akmıştır 4 ay kimse fark etmemiştir böylece yeni borç yazılmıştır. Şimdi:

1- Ben aboneliğimi kapatmışım, saatin gelip sökülmesi veya kelepçe takılması gerekiyor. Hiçbir şey yapılmamış bu saate. Adam diyor ki açık kalmıştır. Arkadaşım sen kapanan aboneliğin üzerinden bana nasıl ücret kesiyorsun? Kaçak su kullanıyorum demektir bu ücrete gelip işlemini niye yapmıyorsun? 150m3 bir sudan bahsediyoruz.
2- Bunun 4 aydır falan olduğundan bahsetmişler. Normal abonelikte 2 ay fatura ödenmezse gelip saat söken ASKİ 4 aydır fatura ödenmeyince niye kimseyi göndermemiş? Hadi ben yurtdışında olsam ve evim boş dursa 10 ay sonra kiralasam 5000 lira para mı ödeyeceğim? Böyle saçma bir iş olur mu?

Bugün abonelik sahibi olarak annem gitmiş ASKİ'ye. Saati yarın gelip sökeceklermiş kontrol amaçlı. Muhtemelen bir yanlışlık yaptıklarını anladılar saati söküp bu saati biz sökmüştük diye üstüne yatacaklar işin. Bu konuda acil yardımınıza ihtiyacım var. Bütün gece buradayım. Her sorunuzu yanıtlayabilirim. Şimdiden teşekkürler.
Hukuki bir bilgim olmadan ama benzer birsey yasamıs biri olarak yapacagım sey;

Son okuma m3 degeri, ve daha onceki aylarda kullanılan ortalama m3 degerlerini bir dilekce ile sunarak, bos olan evde diger aktif kiracılı aylar kadar su tuketimi yapılamayacagını soyleyip, dilekceye ekli olarak eski kiracınızdan aldıgınız/alacagınız cıkma tarihi ve bos teslim ediyorum yazısı ile, genel mudurluge sikayet dilekcesi yazmanız olacaktır.
Bolge iskinin mudurune kadar bagır cagır kavga edip terbiyesiz bir yaklasım aldıgım benzer bir durumu, genel merkeze giderek cozmustum.
(13/08/2018, Saat: 22:14)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hukuki bir bilgim olmadım, benzer birsey yasamıs biri olarak yapacagım sey.

Son okuma m3 degeri, ve daha onceki aylarda kullanılan ortalama m3 degerlerini bir dilekce ile sunarak, bos olan evde diger aktif kiracılı aylar kadar su tuketimi yapılamayacagını soyleyip, dilekceye ekli olarak eski kiracınızdan aldıgınız/alacagınız cıkma tarihi ve bos teslim ediyorum yazısı ile, genel mudurluge sikayet dilekcesi yazmanız olacaktır.
Bolge iskinin mudurune kadar bagır cagır kavga edip terbiyesiz bir yaklasım aldıgım benzer bir durumu, genel merkeze giderek cozmustum.

Genel merkez de anlam veremedi olaya. Kontrolü yapılacak üstadım.
Öncelikle mevcut durum ile ilgili şahitli bir tutanak tut..
Saatin hala takılı olduğu, kapandıktan sonra sökülmediği vs..

Yapılan inceleme sonucunda size yine de borç rücu ederse bu tutanakla birlikte mahkemeye verirsiniz..
Büyük ihtimal ile kazanan siz olursunuz.

Eskiden vardı şimdi hala var mı bilmiyorum. Çıkan borcun fazini durdurmak için ödeme yapımoyrusunuz. Ödeme yaparken de her türlü hukuki haklarım saklı kalmak kaydı ile diyorsunuz..

Sonra da mahkemeyi kazandıktan sonra onları da geri alıyorsunuz..
Tüm bu durumları araştırmakta fayda var.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question Bisiklet Hakkında Soru Cevap zorba58 32 27,589 23/02/2021, Saat: 20:26
Son Yorum: Oldstyle
  Su arko sabundaki adamin kaliteli resmi lazim Rigbie 5 3,448 19/07/2019, Saat: 16:16
Son Yorum: aliyuksel
  Şef Bıçakları Ve Bileme Taşları Hakkında Öneriler _dnz35 15 9,778 08/09/2017, Saat: 18:40
Son Yorum: kokopelli
  Saat tamiri hakkında theunnamed 6 9,881 11/11/2015, Saat: 11:45
Son Yorum: theunnamed
  Dizel yakıt hakkında emre-sti 24 22,353 14/08/2015, Saat: 12:59
Son Yorum: Viyaduk
  Nitrasyon sertleştirmesi hakkında Lord Sparhawk 1 4,777 10/05/2015, Saat: 16:55
Son Yorum: ckeskin
  Vida ölçüsü hakkında Lord Sparhawk 1 4,249 07/05/2015, Saat: 12:47
Son Yorum: Chinaski
  Bıçak Bileleme Taşı Hakkında Yardım bhdr003 2 6,274 30/12/2014, Saat: 23:30
Son Yorum: bhdr003
  Termal Battaniye hakkında bilgisi olan var mı ? emre-sti 13 18,807 29/12/2014, Saat: 21:28
Son Yorum: emre-sti
  Hataydan arkadas lazim zorba58 4 4,066 16/11/2014, Saat: 01:49
Son Yorum: zorba58

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: