Mersinde kimler var?
Komşular Mersinde geleneksel traşçı kimler var?varsa toplanalım derimSmile
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
Ben mersinde yasiyorum komsum. İdeal bir zaman diliminde gorusebiliriz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Anamur'da yaşıyorum ama arada sırada Adana, Mersin ve Tarsus'a kebap, şırdan, ciğer, humus vs.. yeme gezilerine çıkıyorum. Uygun bir zamana denk gelirse, ben de gelirim.
Bir de arkadaşlar Mersin'de yaşıyorsanız, bana kebapçı, tantunici hatta suriye lokantası vs.. tavsiyesinde bulunun. Haftaya pazar Mersin'e uğrayacağım.
Gittiginde pisman olmayacagin yerler.

Narlikuyuda ogretmenin yeri var lokmaci. Lokma tatlisi cok iyidir.

Erdemlide esenpinar tantuni var. Bana gore Mersinin en iyi tantunicisidir. Somun ekmekte yemeni tavsiye ederim.

Pozcuda balkaymak dondurma var. Envai cesit dondurmalariyla efsanedir.

Bunlarin disinda Adanali olarak Mersinde Adana lezzetlerinden Aziz Usta Kebapta kebap yiyip Doğan kaymakli kadayifta antep fistikli kaymakli kadayifi oneririm.

(13/07/2018, Saat: 21:21)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gittiginde pisman olmayacagin yerler.

Narlikuyuda ogretmenin yeri var lokmaci. Lokma tatlisi cok iyidir.

Erdemlide esenpinar tantuni var. Bana gore Mersinin en iyi tantunicisidir. Somun ekmekte yemeni tavsiye ederim.

Pozcuda balkaymak dondurma var. Envai cesit dondurmalariyla efsanedir.

Bunlarin disinda Adanali olarak Mersinde Adana lezzetlerinden Aziz Usta Kebapta kebap yiyip Doğan kaymakli kadayifta antep fistikli kaymakli kadayifi oneririm.

Çok teşekkürler ama tatlılarla pek aram yok. Aziz usta kebapı ise kesinlikle deneyeceğim. Tantunicilerin çoğunu denemiştim, favorilerim Pozcudaki Shogun ve Mezitlideki Recep Ustaydı, bu sefer de Abidin Ustayı deneyecektim, Erdemliye yolum düşerse senin önerini de deneyeceğim.
Erdemli zaten yolunun uzerinde. Giderken veya donuste ugrayabilirsin. Kesinlikle pisman olmazsin

Mersinde tantuni diyince Memoşla Gökselin yanında diğerlerinin esamesi okunmaz ama damak zevki tartışılmaz tabi Smile
Memos eski memos olsa dediginiz dogru. Firmalar buyumuye gecince ustalar geri plana geciyor ve lezzet sadece isimde kaliyor. Goksel ise sadece meze, tantuni lezzeti cok zayif.

Kebap ve ızgarlarda: Yedi Kardeşler, Gaziantepli Develiler Seç, İskenderci Mehmet Usta, Çopurlu Kasabı vs.

Tatlı: Şehr-i Antep, Has Künefe, Himmet Dondurma, Gaziantepli Develiler Seç, Öznur Dondurma, Keleşoğlu Baklava(Tarsus), Börekçi Emin Usta, Özkaymak Dondurma, Yürü Künefe, Sadullah Ceviz, Kerebiçci Oğuz vs.

Kahvaltı: Sarnıç(Gözne Yolu), Yağmur Kahvaltı vs.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Antalya’da kimler var? vintage 4 3,212 16/12/2019, Saat: 03:37
Son Yorum: forevermore07
  Denizli'de Kimler Var Acaba? DelikanliTiras 3 2,374 26/08/2019, Saat: 18:54
Son Yorum: Dumanus

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: