Günün Tıraşı (SOTD)
b6cfcd22699057248e871870b8e5cb5d.jpg
Tüm dostlara sıhhatler olsun.
Yaqi dlc başlık gayet tatminkar bir tıraş verdi.Üretim hatası yok . Mild-agresif ölçeğinde tam ortada duruyor.5 $ lık fiyatıyla denenebilir.
Yaqi 24 mm high mountain silvertip fırçanın performansı olağanüstü dostlar.
Aklında olan varsa tavsiye ederim.Su ve sabun tutuşu müthiş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
de te fabula narratur.!
(08/07/2018, Saat: 20:19)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: b6cfcd22699057248e871870b8e5cb5d.jpg
Yaqi dlc başlık gayet tatminkar bir tıraş verdi.Üretim hatası yok . Mild-agresif ölçeğinde tam ortada duruyor.5 $ lık fiyatıyla denenebilir.
Yaqi 24 mm high mountain silvertip fırçanın performansı olağanüstü dostlar.
Aklında olan varsa tavsiye ederim.Su ve sabun tutuşu müthiş.

Sıhhatler olsun komşum,

Yaqinin bu başlığını ben de beğenerek kullanıyorum. Sabun kullanımı çok iyi ve jilet seçmiyor. Orta agresiflikte olduğu için günlükte iki perdede temiz iş çıkarıyor ama sanki günlük değil de gün aşırı tıraş aleti olarak daha keyifli kullanımı var. Günlük içinse konfor açısından yaqinin klasik kapalı tarak başlığını tavsiye ederim. Agresiflik düzeyi bununla aşağı yukarı aynı ama bir tık daha mild.
Nedir, ne değildir?
(08/07/2018, Saat: 22:34)ismailinbiri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun komşum,

Yaqinin bu başlığını ben de beğenerek kullanıyorum. Sabun kullanımı çok iyi ve jilet seçmiyor. Orta agresiflikte olduğu için günlükte iki perdede temiz iş çıkarıyor ama sanki günlük değil de gün aşırı tıraş aleti olarak daha keyifli kullanımı var. Günlük içinse konfor açısından yaqinin klasik kapalı tarak başlığını tavsiye ederim. Agresiflik düzeyi bununla aşağı yukarı aynı ama bir tık daha mild.

@ismailinbiri , Komşum iyi akşamlar.Fırçayı alırken sırf meraktan başlıkları da ekledim sepete.İki tıraştır kullanıyorum.Beni üzmedi.Orta keskin jiletlerle iyi sonuç verir diye düşünüyorum.Bu iş artık bizim hobimiz .Bunu da denedik deriz. Smile Smile
selamlar
de te fabula narratur.!
Caties Bubbles Sabun
1924 Shovel Head Gem
Deli Dumrul Ozel yapım Fırca
SV Balm.

33a6ovo.jpg
Sıhhatler olsun Serdar bey

Geleneksele hala acemi biri olarak günlerdir rimei ile tıraş oluyordum. Yeni başlayanlar için ekonomik ürünlerden birkaçını edindim ve bunlardan biri olan wilkinson sword ile sadece ilk aldığımda derby ile denedim ve pek de memnun kalmammıştım. Bugün ise wilkinson ile zaza jileti eşleştirdim ve burada okuduğum kadar bildiğim köpük yapma işlemini gerçekleştirdim(proraso mentol&okaliptus) belki mild etkisi belki el alışkanlığı başladığından biraz biraz ilk kez minicik bir nokta kanama bile olmadı. Tıraş tekniği olarak üstüne birşey katamasam bile bundan sonra bu şekilde gayet güzel sonuç aldım(Yanlış anlaşılmasın bu bilgi havuzunda illa ki daha bir sürü şey öğrenirim) geltir ile gelecek günler tamamen boyun bölgesinde ters çıkan sakallar konularını okuyarak geçecek tıraş sonrası şap hiç yakmadı desem yeri var. Sadece ters sakal olan boyun altında az biraz yanma oldu onun da sebebi her seferinde yapmamam gerektiğini bilmeme rağmen uygulayamadığım aynı noktadan defalarca geçme hatamdan kaynaklandı. Birden aklıma geldi yazmak istedim devrik cümleler ya da yazım hataları olduysa kusuruma bakmayın. Burada güzel şeyler öğrenmeye devam, keyifli tıraşlarınız olsun.
İyi geceler..
@-mali
Sagol kardesim

@Mentor
Kardesim stres yapıp cok teknik dusundugun icinde bazen kucuk sıkıntılar oluyor. Dene bak ac bir muzik, tıras olurken baska seyler dusun rahat ol inan daha rahat bir tıras gececek.
(10/07/2018, Saat: 00:53)Mentor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksele hala acemi biri olarak günlerdir rimei ile tıraş oluyordum. Yeni başlayanlar için ekonomik ürünlerden birkaçını edindim ve bunlardan biri olan wilkinson sword ile sadece ilk aldığımda derby ile denedim ve pek de memnun kalmammıştım. Bugün ise wilkinson ile zaza jileti eşleştirdim ve burada okuduğum kadar bildiğim köpük yapma işlemini gerçekleştirdim(proraso mentol&okaliptus)  belki mild etkisi belki el alışkanlığı başladığından biraz biraz ilk kez minicik bir nokta kanama bile olmadı. Tıraş tekniği olarak üstüne birşey katamasam bile bundan sonra bu şekilde gayet güzel sonuç aldım(Yanlış anlaşılmasın bu bilgi havuzunda illa ki daha bir sürü şey öğrenirim) geltir ile gelecek günler tamamen boyun bölgesinde ters çıkan sakallar konularını okuyarak geçecek tıraş sonrası şap hiç yakmadı desem yeri var. Sadece ters sakal olan boyun altında az biraz yanma oldu onun da sebebi her seferinde yapmamam gerektiğini bilmeme rağmen uygulayamadığım aynı noktadan defalarca geçme hatamdan kaynaklandı. Birden aklıma geldi yazmak istedim devrik cümleler ya da yazım hataları olduysa kusuruma bakmayın. Burada güzel şeyler öğrenmeye devam, keyifli tıraşlarınız olsun.
İyi geceler..
Bende yeni başladım komşum şimdi ekipman toplamaya denemeye başladım , fırçadan sabuna aletden jilet kalitesine kadar çok degişkenlik gösteriyo traşım . Bazen çok rahat bazende terliyerek traş oluyorum kendimi kesmemek için ama sonunda şunu biliyorum bigün bende adam gibi traş olucam . Keşke babamı zamanında dinleyip bu saçma sapan köpükleri kullan at plastik kesicileri kullanmasaydım en azından ara ara kullansaydım şîmdi bukadar zorlanmazdım . He şuda var bukadar zorlanmak diyorum ama bu zorlugunda ayrı bi keyfini duyuyorum . Çünkü hiç aynada bukadar kendşme bakıp kendimle başbaşa kalmamıştım . Hele eşimin traş sonrası yanaklarıma dokunup yumuşacık olmuş bebek poposu gibi mis gibi tepkileri bambaşka bişey . Umarım daha ileriye taşıcaz zamanla .
(10/07/2018, Saat: 10:41)kadir.tbk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende yeni başladım komşum şimdi ekipman toplamaya denemeye başladım , fırçadan sabuna aletden jilet kalitesine kadar çok degişkenlik gösteriyo traşım . Bazen çok rahat bazende terliyerek traş oluyorum kendimi kesmemek için ama sonunda şunu biliyorum bigün bende adam gibi traş olucam . Keşke babamı zamanında dinleyip bu saçma sapan köpükleri kullan at plastik kesicileri kullanmasaydım en azından ara ara kullansaydım şîmdi bukadar zorlanmazdım . He şuda var bukadar zorlanmak diyorum ama bu zorlugunda ayrı bi keyfini duyuyorum . Çünkü hiç aynada bukadar kendşme bakıp kendimle başbaşa kalmamıştım . Hele eşimin traş sonrası yanaklarıma dokunup yumuşacık olmuş bebek poposu gibi mis gibi tepkileri bambaşka bişey . Umarım daha ileriye taşıcaz zamanla .

Hobi olarak yapınca daha keyifli oluyor. Tıraş zorunluluğu olmayan biriyim 2 ay hatta daha fazla süre sadece düzeltmelerle yoluma devam ettiğimi bilirim ama artık bu şekildesi daha sağlıklı diye düşünmeye başlayıp bismillah dedim (: Makine,sabun,jilet,krem,as,fırça vs vs hepsinden çeşit yaptım kendimde artık elimde yüzlerce kombinasyon fırsatı var deneyerek parlamaya devam (:
4a2600f6128b810ea39fe2cd08779a6e.jpg
Merkur 37 C
Polsilver(3)
Tallow + steel BOREAL sabun
Yaqi high mountain silvertip
Kruidvat nemlendirici krem

Kruidvat krem benim gibi çok terleyen biri için tıraştan sonra yanmaya karşı can simidi.

de te fabula narratur.!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,713 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,361 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,566 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,812 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,255 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,033 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: