Günün Tıraşı (SOTD)
Proraso Krem
Permasharp
Gillette Travel Tech
Yves Rocher AS

Oh be Big Grin
Füme Tıraş Sabunu
Topaz Jilet
Yuma
Arko Tıraş kolanyası
Füme Balsam
(30/06/2012, Saat: 11:50)bjk1903fc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Füme Tıraş Sabunu
Topaz Jilet
Yuma
Arko Tıraş kolanyası
Füme Balsam

sıhatler olsun su füme sabunu bi ben bulamadım heralde ya
(30/06/2012, Saat: 12:07)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Topaz Jilet
Yuma
Arko Tıraş kolanyası
Füme Balsam

sağolasın

istersen buradan alıp gönderebilirim size, piyasadaki çoğu sabundan iyi, fakat 2. ve 3. perde de ne hikmetse biraz yanma hissi veriyor.
(30/06/2012, Saat: 13:08)bjk1903fc Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/06/2012, Saat: 12:07)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Topaz Jilet
Yuma
Arko Tıraş kolanyası
Füme Balsam

sağolasın

istersen buradan alıp gönderebilirim size, piyasadaki çoğu sabundan iyi, fakat 2. ve 3. perde de ne hikmetse biraz yanma hissi veriyor.

orası neresi Big Grin ben ankarada yım
Bu sabahın tıraşı tam anlamıyla rezildi.

Trumpers Limes
Semogue 830
Merkur Progress 1. perde @5, 2. perde @4,5, 3. perde @4
Gillette super thin
şap
Pierre Cardin balzam

Gilette super thin jilet kaba ve tatsız tıraşıyla, dünkü permasharp'ı çok arattı progresste. Konforun düşük olmasından dolayı kademe kademe agresifliği düşürsemde genel tıraş keyfi yerlerdeydi. Limes' ın avocado gibi koruma sağlamıyor olması da tuzu biberi oldu. Yetmedi 3. perdemi olurken kapı çaldı kargo geldi. Alelacele havluyla yüzümü kurulayıp 5 dakika ara verdim. Yüzüm kurudu. Tekrar dönüp tıraşı bitirdim, boyunda bir iki kanama, çok hafif tahriş. Tıraş yakınlığı ortalama üzeri, pürüzsüzlük ortalama üzeri, konfor kötü. Zevk yok.

Progress kesme hissiyatı iyi olan jiletlerde çok daha keyifli olacakmış gibime geliyor. Bu bakımdan yarın sabah bolzano ile deneyeceğim. Bugünü unutuyoruz.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
O zaman geçmiş olsun diyoruz üstad Smile

@error dostum ilkiz sokakta sıhhıye tarafından gir az ilerde sağda koç kozmetik var orada fümenin ürünlerini bulabilirsin. Ayriyetten gitmişken füme balsamda al çok hoşuma gitti.
daha geçen hafta oradaydım fümeyi yığmış adam resmen talep üzerine Smile
Trumpers Limes
Progress @4
Bolzano
Morris & Forndran blonde badger 25mm
şap
Loccitane balzam

Dünkü tatsız tıraştan sonra bugün biraz daha zevkli bir tıraş için uğraştım. Banyoda güzel bir yüz hazırlığından sonra 3 perde yakınlığa odaklı tıraşımı oldum. Dün de tahmin ettiğim gibi progress kesme hissiyatı zevkli olan jiletlerle kullanıldığından daha zevkli oluyor. Ancak belirtmeliyim ki 3 perde 4. ayar için bolzano biraz fazla keskin kaldı. Boyunda ve çenede iki kesik yaptı. Her nekadar şapla durdurulamayacak kadar büyük olmasalar da bu yine de bolzano'nun dikkat gerektiren jiletlerden biri olduğunu bir kez daha gösterdi.

Normalde losyon kullanmak istiyordum ancak tıraş sonrası orta derecede tahriş fark ettiğimden locitane lavanta özlü balzam kullandım. Tahriş hemen gidiyor. Tıraş keyfi olarak değerlendirirsem 3 perde bolzano @4, 2 perde permasharp @5'e göre az bir farkla geride kaldı. Permanın kesme hissiyatı ve konforu biraz daha iyi. Ama ikinci tıraşta bolzanonun biraz daha yumuşak tıraş vermesini bekliyorum.

Genel değerlendirirsem tıraş yakınlığı sinek kaydı, pürüzsüzlük ortalama üzeri, tahriş hafif/orta, keyif ortalama üzeri. Memnun edici bir tıraş oldu.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
FS Finest
EJ Sandalwood
Personna Platinum Chrome (2)
EJ Chatsworth
EJ Sandalwood aftershave krem

EJ' yi ilk kullanmam. Gelen testerları test etme fırsatım oldu ama özellikle aftershave benim için fiyat-kalite olarak doğru orantılı değil. Speick balsam dan çok daha iyi verim alabiliyorum. Genede keyifli bir tıraştı ama serinliği dolayısı ile Proraso'yu aramadım değil.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,596 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,288 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,561 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,773 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,213 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,027 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: