Günün Tıraşı (SOTD)
@GartBnx hocam sıhhatler olsun.BBS-1 sanat eseri gibi maşallah. Smile
de te fabula narratur.!
2qi3c0g.jpg

Bende Slim ile bir akşam traşı oldum.
Herkese Sıhhatler olsun.
"En iyi makine en iyi fotoğrafı çekseydi en iyi daktiloya sahip olan da en iyi romanı yazardı."        
                                                                                                   Ara Güler.
(04/02/2018, Saat: 21:52)Ümit Bilgi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2qi3c0g.jpg

Bende Slim ile bir akşam traşı oldum.
Herkese Sıhhatler olsun.

Üstat sıhhatler olsun sakal yağının tıraşa etkisi nasıl sakalları yumuşatıp tahrişi azaltıyor mu? Yoksa plasebo etkisi mi sadece Smile
yaşam bir zevktir
(04/02/2018, Saat: 17:11)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @recklesstr hocam sıhhatler olsun. Smile
Sağolun komşum, size de sıhhatler olsun Smile

(04/02/2018, Saat: 20:25)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @recklesstr
Komsum cok guzel uyumlu bir foto olmus. Tum degerli paylasım yapan dostlara sıhhatler olsun.
Çok sağol abi, selamlar Smile

(04/02/2018, Saat: 21:52)Ümit Bilgi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende Slim ile bir akşam traşı oldum.
Herkese Sıhhatler olsun.
Kulübe hoş geldiniz Ümit hocam Smile Sıhhatler olsun.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
(04/02/2018, Saat: 22:14)vintage Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstat sıhhatler olsun sakal yağının tıraşa etkisi nasıl sakalları yumuşatıp tahrişi azaltıyor mu? Yoksa plasebo etkisi mi sadece Smile

Hocam enteresandır ilk perde de değilde ikinci, ya da yaparsam üçüncü perdeler de etkisini daha çok görüyorum.
Arada yüzümü soğuk su ile yıkasam bile makine yüzümde kaymaya devam ediyor,kılla köpükle birleşip aleti de tıkamıyor, hatta yağ izi falan da kalmadı şimdiye dek.
Günlük tıraş kullanımlarında pek bir sakal yumuşaması hissetmedim açıkçası, ama 3-4 günlük sakalda önceden yapılan 3-5 dk masaj sonrası gayet işe yarıyor diyebilirim.

(04/02/2018, Saat: 22:14)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kulübe hoş geldiniz Ümit hocam Smile Sıhhatler olsun.

Teşekkür ederim komşum, aranızda olmak büyük keyif.
"En iyi makine en iyi fotoğrafı çekseydi en iyi daktiloya sahip olan da en iyi romanı yazardı."        
                                                                                                   Ara Güler.
@Ümit Bilgi @vintage
Aslında sakal yağının (beard oil) amacı, sakalı yumuşatmak, nemlendirmek, sakal altındaki deride kuruluk oluşmasını engellemek. Genelde hipsterlar kullanıyor. Tıraş yağı olarak da kullanılabilir ama aynı içerik ve aynı oranda değiller.
Tıraş yağının (shaving oil) amacıysa sakalı değil cildi yumuşatmak, böylelikle cildi jilet temasına karşı daha esnek hale getirerek, kesikleri azaltmak.
Hijyene önem veren elit bey
Uzun zamandır ben de paylaşım yapmamıştım.

SOTD - 04/02/2018
Razor: Rex Supply Co. Ambassador
Brush: Simpson Chubby 2 - Manchurian Badger
Soap: B&M - La Grand Chypre
AS: Marmara Exclusive Cologne No:3

a1418cbfa1fd19956e751a88792d4866.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Günaydın, iyi haftalar...

r8zg3n.jpg
Günaydın, iyi haftalar
Cümleten sıhhatler olsun
@onurcakmak Onur Bey Marmara Exclusive Cologne No:3 hakkında bilgi alabilirmiyiz, koku nasıl?
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
(05/02/2018, Saat: 10:10)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günaydın, iyi haftalar
Cümleten sıhhatler olsun
@onurcakmak Onur Bey Marmara Exclusive Cologne No:3 hakkında bilgi alabilirmiyiz, koku nasıl?

Üstadım, tek cümleyle ifade edecek olursak; Türklerin barbershop kokusu olsaydı, o koku bu olurdu.

Arko mavi veya redbul as’nin kokusu gibi ancak çok daha ağır başlısı. Yani bir berbere girdiğinizi düşünün, içeride Arko kolonyanım kokusuna karışmış eski ahşap dükkan kokusu. Siz gelmeden evvel yaşlı amcalar tütün sarıp içmiş, alttan gelen hafif tütün kokusunu vermiş. Enseler tıraş edilirken pudra sürülmüş, ve o pudranın kokusu da kendine yer bulmuş.

Performansını da beğendim, yüzümü gerdirmedi, kurutmadı. Alkol oranı rahatsız etmedi.

Denemenizi tavsiye ederim. 250ml sprey şişesi de var.

Mavi olanın kokusu da güzeldi ama, mor olan çok acayip bir kokuydu, denemeden almayanın derim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,716 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,367 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,567 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,813 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,258 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,035 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: