Omega "Mighty Midget" 11047
Semogue yeni mix fırça ları çok yakında çıkacak.
Belki Caravela bir seri daha olacak!
@tipsol

Evet komşum haklısınız domuz kullandıkça kendine geliyor bunu biliyorum fakat insanlar Semogue şöyle Semogue böyle dedikçe ben yerli domuzlardan çok farklı bir fırça beklemiştim, bu benim hatam oldu. Evet Semogue daha kıllara dokununca kendini belli ediyor hissiyatı ile ben farklıyım diyor, daha çok su tutuyor fakat 3-5 liralık Fe veya Temizel Lüx fırça daha kutudan çıktığı gibi köpük üretmeye başlarken 1305 1 perdelik anca köpük çıkartıyor. Okuduğum yorumlara bakılırsa kendini bulunca çok şahane olacak ama dediğim gibi ben beklentimi çok yükselttiğim için böyle oldu sanırım =)

Farklı şeyleri sevdiğim için bu domuz porsuk karışımı ufaklığı almıştım ve çok beğendim, Mistura tavsiyeniz için de teşekkür ederim, hemen incelemeye alıyorum =)

Geleneksel tıraşa yeni başlamış ve Semogue fırçalara özenerek bakan yeni komşulara ufak bir tavsiyem var; yerli malı kalitesizdir diyip es geçtiğimiz fırçalar aslında köpük üretme konusunda baya başarılı. Tamam benim Temizel fırçam aldığımdan beri kıl döküyor, sıcak suda boyası aktı falan ama tam bir köpük canavarı. Aynı zamanda uygun fiyatıyla da herkesin ulaşabileceği bir fırça. Yani hemen Semogue, Vulfix vs bakınmak yerine elimizin altındaki fırçaların da kıymetini bilelim.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

berak in için matkaba veya jilet taşına alttan yapıştıtıp aafalt yolda veya zımpara turlatacağız herhalde 4 ayda oldu hala aynı ilk günki gibi köpük üretmede gerçi benim fırçanın kılları kısa biraz 1470.
Elimdeki üç fırçadan birisi Midget... Napoli'de bir medikal mağazasından oldukça makul bir fiyata almıştım. Break-ini tamamlanmadığından olacak ; kıllar biraz sert.

Boyutuna göre ciddi köpük üretiyor. İki perde+clean up'ı rahatlıkla çıkarıyor ama fazlası yok. Önümüzdeki günlerde bu fırçaya yüklenmeyi düşünüyorum. Deneyimlerimi buradan paylaşmaya devam edeceğim.
Görüntü olarak hoşuma giden bir fırça. Halihazırda sadece Semogue SOC kullanıyorum. Rotasyona bir fırça eklemek ve seyahatte kullanmak amacıyla bu ürünü satın almak istiyorum. Hala kullanan komşularım varsa fikir beyan edebilir mi?
Kucuk omegayı alanlar genelde mutlu oluyor. Seyehat icin alternatif olarak hızlı kurumasından dolayı sentetik fırcalarada goz gezdirmenizi oneririm. Saygılar.
(20/01/2018, Saat: 22:17)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kucuk omegayı alanlar genelde mutlu oluyor. Seyehat icin alternatif olarak hızlı kurumasından dolayı sentetik fırcalarada goz gezdirmenizi oneririm. Saygılar.

Teşekkür ederim @dikdik_s üstad.
Pek mixed bir fırça kullanmamistim ve bu Omega benin de bir süredir dikkatimi çekiyordu. Çok ufak kalır düşüncesiyle almadım ama bu threadi tekrar okuyunca sanki öyle de gelmeyecekmiş gibi.

Bununla birlikte, Serdar komşumun dediği gibi, seyahatler için sentetikler kat kat iyi oluyor. Domuz veya porsuk 2 günde kurumuyor bir türlü. Sentetik ise bir iki saatte cantaya atmalık oluyor.

Seyahatler icin ufak sentetiklerden Rossmann'in Isana fırçasını ve Omega'nın orta boylu bir SBrush modelini kullanıyorum. Isana yumuşak, pire badger görünümlü, SBrush diri ve domuzcuk görünümlü. Ikisi de güzel köpürtüyor ama davranışları farklı farklı.

SeckinB
(20/01/2018, Saat: 22:27)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pek mixed bir fırça kullanmamistim ve bu Omega benin de bir süredir dikkatimi çekiyordu. Çok ufak kalır düşüncesiyle almadım ama bu threadi tekrar okuyunca sanki öyle de gelmeyecekmiş gibi.

Bununla birlikte, Serdar komşumun dediği gibi, seyahatler için sentetikler kat kat iyi oluyor. Domuz veya porsuk 2 günde kurumuyor bir türlü. Sentetik ise bir iki saatte cantaya atmalık oluyor.

Seyahatler icin ufak sentetiklerden Rossmann'in Isana fırçasını ve Omega'nın orta boylu bir SBrush modelini kullanıyorum. Isana yumuşak, pire badger görünümlü, SBrush diri ve domuzcuk görünümlü. Ikisi de güzel köpürtüyor ama davranışları farklı farklı.

SeckinB

@kokopelli komşum,

Düzeltme yapmalıyım. Aslında bende de isana sentetik fırça var ama SOC'u alınca öyle unutmuşum ki olmadığını varsayıyorum. Isana batıcı geliyor o yüzden SOC aldığımdan beri kullanmıyorum. Galiba 11047'yi alacağım.
Isana'yi ben de artık sadece yüz yıkama için kullanıyorum. Iki perde köpük zor çıkarıyor yoksa. SOC'dan sonra yok sayılması normal. Smile

Mighty Midget tükenmemiş olursa ben de bir sonraki sepetime atacagim bakalım. Bu hafta çok çok fazla (7-8 gibi Smile) fırça aldım da az beklemesi lazım.

SeckinB

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Omega Evo Serisi dikdik_s 12 7,325 08/04/2020, Saat: 12:55
Son Yorum: kirmizibalik
  Omega Hi-Brush Black 0196711 deneyimim atoprak 7 4,666 28/04/2019, Saat: 23:18
Son Yorum: hakan88
  Omega S 10019 Sentetik fırça Chinaski 23 31,225 24/09/2015, Saat: 13:20
Son Yorum: Chinaski
  OMEGA S10005 Sentetik crionics 25 27,801 23/09/2015, Saat: 10:14
Son Yorum: yigitemre

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: