Omega "Mighty Midget" 11047
Forumda o kadar fırça düşkünü komşumuz varken kimsenin bu cüce boyuyla harikalar yaratan ufaklık hakkında inceleme yapmamasına çok şaşırdım, bende elimden geldiğince bir inceleme yapayım dedim.

Öncelikle cücemizi tanıyalım;

Toplam Yükseklik: 70mm
Kıl Yüksekliği: 43mm
Düğüm Çapı: 20mm

Aklınızda canlanması için:
0c8406c869ae65264dfb44a4724a921f.jpg

Hala anlayamadıysanız 2 popüler başka domuzcuk (Jaguar 1071 ve Semogue 1305)
ile karşılaştırmalı fotoğrafı:
22523cc6fc5a1d0198dc466018a9ad49.jpgc9bbd60ca4447860d12dc0ae4185151d.jpg

Şimdi fırçamızın boyutlarını biliyoruz zaten iş burdan sonra şaşırtıcı olmaya başlıyor çünkü bu ufaklık kendinden hiç beklenmeyecek derecede kolay ve bol miktarda köpük üretiyor. İçindeki kılların kalitesini bilmemekle beraber Pure Badger ve domuz kılı karışımı olduğunu biliyoruz.

Performansını şöyle anlatayım: aynı anda bununla beraber bir de Semogue 1305 almıştım ve kokuları gitsin diye rutin köpürtme işlemini yaparken bu ufaklık köpürtme yaptığım tası doldurup taşırırken Semogue resmen köpüğe alerjisi varmışcasına kurudu kaldı. Tamam 1305 break in olmadı ama bu ufaklık da yeni alındı o da break in olmadı.

Son iki gündür hem tasta hem yüzde köpürterek deniyorum ve iki gündür beni çok şaşırtıyor. Inanılmaz memmunum=)

Çizicilik/Batıcılık: İçindeki Pure Badger kıllar nedeniyle çizici olmasada biraz batıcı bir yapısı var yani domuz karakterine daha yakın. Yinede kullandıkları bir nebze yumuşar diye düşünüyorum.

Yüzde köpürtme yaparken break in olmuş domuzlar gibi yumuşacık ve geniş bir his vermese de yüzde hafifçe açılıp kendini hissettirerek masaj yapıyor. Ufak olduğu için çok rahat kontrol edebiliyorsunuz ve çok çok açılmadığı için köpük istemediğiniz yerlere bulaşmıyor.

Ergonomi: bu kişiden kişiye değişir diye pek yorum yapmak istemiyorum fakat benim gibi büyük elleri olup internetteki fotoğraflarından ben bu fırçayı kullanamam diyen komşularımızın şüphelerini silmek için söylüyorum; fırça her nasıl oluyorsa ufak olmasına karşın çok ergenomik, tutarken hiç bir sıkıntı çekmiyorsunuz. Kayıp, düşme sıkıntısı yok.

Toparlamak gerekirse, bu ufak domuzcuk bizim forumda her dolapta kendisine yer edinebilecek kadar yetenekli. Boyundan beklenmeyecek performansı ve farklı oluşuyla kesinlikle denemeye değer. Domuz fırçalardan hoşlanan herkese tavsiye ederim.

Dipnot: Porsuğumdan, silver tip yumuşaklığından vazgeçmem ama bunu da çok beğendim diyenler için omega bir güzellik yapmış aynı boyutta aynı şekilde silver tip çıkarmış =) Bakınız: Omega #599

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Inceleme için teşekkürler komşum, nereden aldınız acaba?
e mail adresim tipsol@me.com
Teşekkürler @Strath Smile
Etkileyici bir tanıtım olmus. Omega kullanan biri olarak ne kadar memnun kaldığını tahmin edebiliyorum. Yolculuk fırçası olarak bu tatli ufakligi kesinlikle edinmek isterim. Tekrar Teşekkürler
@tipsol
Ne demek üstad, bildiğimce bir şeyler yazdım işte =) ItalianBarber.com'dan sipariş etmiştim fakat Türkiye'ye değil o yüzden kargo ve gümrük olaylarını bilmiyorum. Herhalde gönderirler, o sitede baya çeşit ürün bulmak mümkün.

-Grace Hopper

Inceleme için teşekkürler. "Semogue fircalar geç açılıyor ve açılana kadar cok cok az köpük yapıyor" yorumları okudum hep. Omega modelleri genelde kutudan çıkar çıkmaz başarılı köpük yapmasiyla ünlü. Sizin Semogue 1305 ile ilgili düşünceniz nedir?
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Teşekkürler @ Strath
Loft çok kısa değilmi? Yüzde kopurtme yaparken cizmez umarım!

İtalyan berberde çok şirin fırçalar var
@Chinaski

Semogue 1305'in beni hayal kırıklığına uğratmasının en büyük sebebi onun için çok yüksek beklentilerimin olmasıydı; hem forumumuzda hem de yabancı forumlarda 1305 öyle bir övülüyor ki ben break in olmadan bile çok iyi köpük yapacak bir fırça bekliyordum. Evet kıllarının yerli domuz fırçalardan farklı olduğunu hem dokunarak anlayabiliyorsunuz hem de su tutması bile çok farklı ama resmen su tuttuğu gibi köpüğü de sabunu da içine hapsediyor ve ne kadar yükleme yapmış olursanız olun köpük falan yapamıyorsunuz. Break in olması için kurudukça köpürtme yapıp tekrar kurumaya bırakıyorum inşallah biran önce açılır da herkesin övgüyle bahsettiği bu fırçayı bende sevebilirim =)

@ihtilaf

Loft klasik domuz fırçalardaki gibi uzun olmasada yüzde köpürtmesi ile sevilen Duke 2, Commodore, Classic gibi Simpson fırçalar gibi 1:2 oranına yakın ayarlanmış ayrıca elimdeki bir başka omega fırça gibi çok omurgalı olmadığı ve yüzde hafiften açılmaya meyillendiği için çizme yapmıyor.

-Grace Hopper

Benim de bir 1305 niyetim vardı ammmaaa Dodgy

İnceleme için teşekkürler...
Haydi hayırlı tıraşlar...
inceleme dışı ama 3-4 aydır semegoue 1470 kullanıyorum sadece tek perdelik iş çıkarıyor, sapı kılları muhteşem ama 1 senelik temizel fırça daha başarılı köpük üretme konusunda, ben zaten tek perde traş olduğum için sıkıntı olmuyor, temizel kadar da batma yapmıyor gerçi kılların yapıs,ı kalınlığı, görünü, sapı çok kaliteli.

Temizelde köpük heryere taşıyor orası ayrı konu gerçi.
Strath komşum bilgiler için teşekkürler. Semogue sizi üzmesin kullandıkça açılır güzelleşir merak etmeyin ama hiçbir zaman porsuk gibi su ve ısı tutmayacak bunu bilerek domuzun kendi özellikleri bnimseyerek ve kabul ederek almalı domuz fırçaları. Bazı forumdaşlarımız domuz alınca hayal kırıklığı yaşıyor neden? Çünkü yanına güzel yay gibi 2 band bir porsuk koyup yok domuz olmamış diyor bu yanlış bir yaklaşım olur. Porsuklar kutudan çıktığında %90 ise domuzcuk %15-20 dir yani kullandıkça açılır.
Bu arada mix badger severseniz size semogue Mistura şiddetle tavsiye ederim. Özenle seçilmiş domuz kılları ve 2 band porsuk un lezzetli kardeşliğidir kendileri.
e mail adresim tipsol@me.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Omega Evo Serisi dikdik_s 12 7,315 08/04/2020, Saat: 12:55
Son Yorum: kirmizibalik
  Omega Hi-Brush Black 0196711 deneyimim atoprak 7 4,666 28/04/2019, Saat: 23:18
Son Yorum: hakan88
  Omega S 10019 Sentetik fırça Chinaski 23 31,218 24/09/2015, Saat: 13:20
Son Yorum: Chinaski
  OMEGA S10005 Sentetik crionics 25 27,797 23/09/2015, Saat: 10:14
Son Yorum: yigitemre

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: