Arko Tıraş Sabunu
O kutulu arkoyu Ankara Keçiörende bir markette 2.90 TLye gördüm. Ama almadım.
Teşekkür ederim
Selamlar,
Arko tıraş sabunu için söylenecek çok şey var zaten üstadlar söylemişte.Epey aradan sonra berber tip yerli domuz fırçamla kullandım bugün.Domuz fırçayla arko keyfi gibisi yok kısa yükleme 4-5 perdelik tıraş keyfine diyecek olmuyor doğrusu...
(24/06/2017, Saat: 03:51)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,
Arko tıraş sabunu için söylenecek çok şey var zaten üstadlar söylemişte.Epey aradan sonra berber tip yerli domuz fırçamla kullandım bugün.Domuz fırçayla arko keyfi gibisi yok kısa yükleme 4-5 perdelik tıraş keyfine diyecek olmuyor doğrusu...

@kral arthur
Gerçekten de Arko keyfi bir başka komşum. Çok sabun denedik, kullanıyoruz  ve devam edeceğiz ama Arko'muzun yeri bambaşka Smile
(24/06/2017, Saat: 10:50)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @kral arthur
Gerçekten de Arko keyfi bir başka komşum. Çok sabun denedik, kullanıyoruz  ve devam edeceğiz ama Arko'muzun yeri bambaşka Smile

+1
Son 3 tıraşımda Arko yu kullandım, bu sabuna haksızlık yapılıyor gibi geliyor bana, tek eksigi tiras sonrasi olan kuruluk kullanilan tiras sonrasi urunlerle ortadan kalkiyor ki, zaten bir diger kullandigim sabun olan Cella da kuruluk yapiyordu bende.
benim gibi cildi yağlı olanlar için çok kullaşlı bi sabun.Fiyatının bu kadar ucuz olması da harika...
Ozellikle cildi yagli olanlar icin cidden harika bir urun. CultofArko yurt disindaki tutkulu arko kullanicilari gurubudur. Yani oralarda da hastasi var. Daha oncede bir yerlerde yazmistim, degistirmeden iyilestirmeden Arko dan oldugu gibi memnunsaniz kullanin. F/p olarak ustune bir urun dunya uzerinde yok.

Ithal oldugu icin yabanci urunler kur farkindan ne yazikki pahali oluyor ama formulasyon ve icerik olarak adamlar cidden bu isi yapıyor.
Ben baya modifiye etmeye çalıştım arko reyizi, cildim yağlı olduğu için ilaç gibi geliyordu, zaten kafamda arko kokusu salt temizlik kokusu olduğu için kokudan da memnunum ama benim bile yüzümü fazla kurutuyordu bazen.

3. denememde etkisini değiştiremeyince çıldırıp birkaç krem, biraz cella, zeytinyağı, h.c. yağı, ve asla değişmeyen kokusuyla inatlaşmak için lavanta esansı ile rastgele karıştırdım.

nOXBV1.jpg

Köpük performansı arttı, koku biraz değişti, kayda değer bir masraf yapmadan f/p oranı daha da arttı.
Geçen gün 4 tane alıp yeni aldığım tıraş kaseme sabunu bastım. Tıraş kasesine sabunu basınca yüze sürülerek köpürtmeye çalışmaktan daha iyiydi. İlk kez bu şekilde Arko sabunun bu kadar güzel köpürdüğünü gördüm. Çok sevdiğim ve sıklıkla kullandığım bir ürün olur kendileri.
Ama Arko sabunun cildi kurutmasının yanında bir diğer eksi tarafı aletin kanallarını ve jilet ağzını sabun artıkları ile tıkıyor. Bu yüzden yoğun bir kıvam yerine biraz daha sulu bir köpürtme yaparak bunun etkisini azaltabilirsiniz. Wilkinson Sword aletle tıraş olurken 2 kere jileti ve parçalarını yıkamak zorunda kaldım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,278 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 635 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 846 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,409 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,234 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,332 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,972 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,722 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: