Sakal kesilme sesi
Neden bazı makinelerle tıraş olurken, sakalların üzerinden geçtikçe cızır cızır bir ses çıkıyor ama bazılarında çıkmıyor? Örneğin bendeki Edwin Jagger de 89da bu sesi duyamıyorum ama çin malı makine Big-Roc ile duyabiliyorum. Nette izlediğim bazı Merkur Futur videolarında duydum. Mach 3 ile tıraş olurken de bu ses çıkmıyordu. Bu sesin kiminde çıkma kiminde çıkmama sebebi nedir? Ben jiletin yüze direk sürtmesi ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Yani buna sebep olan şey makinenin agresifliği olabilir mi?
Şunu ekleyeyim De 89 ile 2. perde de tersten alırken bu sesi duyabiliyorum. Ama sadece aşagıdan yukarı doğru alırken. Tama yine çıkıyor ama diğerlerindeki kadar fazla değil. Bu ufak ayrıntının neden kaynaklandıgını merak ediyorum.
kimi alet yapısı gereği akustik (özellikle kelebek tipler)
ve futurda oyle

sistem bıcakları zaten onu arkası sagı solu acık Smile ses imkansız

Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
ben o sesin sakal kesme sesi olduğundan şüpheliyim. bana biraz sakal kesmeme sesi gibi geliyor.
Saygılar
Bence jiletle koruma barı arasındaki mesafe arttıkca ses çoğalıyor. Makina ne kadar agresifse jilet sakala o kadar dipden temas ediyor. Benim düşüncem bu yönde
Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html
(27/10/2011, Saat: 00:24)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kimi alet yapısı gereği akustik (özellikle kelebek tipler)
ve futurda oyle

sistem bıcakları zaten onu arkası sagı solu acık Smile ses imkansız

Evet Futur böyle. İzlediğim videolarda dikkatimi çekti. Her halükarda o ses bariz olarak duyuluyor.

Alıntı:ben o sesin sakal kesme sesi olduğundan şüpheliyim. bana biraz sakal kesmeme sesi gibi geliyor.

Yok 2. perdede aşagıdan yukarı alırken o sesi duyuyorum cız cız cız Smile Ama sonunda sinek kaydı gibi oluyor. Yani bence kesiyor.

Alıntı:Bence jiletle koruma barı arasındaki mesafe arttıkca ses çoğalıyor. Makina ne kadar agresifse jilet sakala o kadar dipden temas ediyor. Benim düşüncem bu yönde

Evet benimde düşüncem böyle. Çünkü elimdeki Big-Roc çok daha tehlikeli ve agresif bir alet. En ufak bir bastırmada yada hatada kesiyor. Onda bahsettiğim ses daha fazla. Ama EJ daha yumuşak çene altında dikkatli olmazsam hafifçe kesiyorum yüzümü ve ses çok bariz değil.

Saygılar...
benim sağ kulak altı bölgesinde bir yer var nasıl kesileceleğini bulamadım hala.. kıllar kesilmiyor ama cızır cızır kıl sesi gelmeye devam ediyor. o yüzden bence biraz kesilmeme sesi Smile
(27/10/2011, Saat: 17:19)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim sağ kulak altı bölgesinde bir yer var nasıl kesileceleğini bulamadım hala.. kıllar kesilmiyor ama cızır cızır kıl sesi gelmeye devam ediyor. o yüzden bence biraz kesilmeme sesi Smile

O yer benimde çene altımda bir yerlerde var Smile Ne kadar üzerinden geçersem geçeyim elime sakal ucu geliyor orada..
(27/10/2011, Saat: 21:44)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O yer benimde çene altımda bir yerlerde var Smile Ne kadar üzerinden geçersem geçeyim elime sakal ucu geliyor orada..
Lord duymasın sakın Smile
bize beceriksiz der vallahi acımaz ....
Big Grin
(27/10/2011, Saat: 21:44)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27/10/2011, Saat: 17:19)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim sağ kulak altı bölgesinde bir yer var nasıl kesileceleğini bulamadım hala.. kıllar kesilmiyor ama cızır cızır kıl sesi gelmeye devam ediyor. o yüzden bence biraz kesilmeme sesi Smile

O yer benimde çene altımda bir yerlerde var Smile Ne kadar üzerinden geçersem geçeyim elime sakal ucu geliyor orada..

Benimde boyun altımda var. Gırtlağa yakın yerlerde sağlı sollu kıllar var onları aşağıdan yukarı alırsam uçları kalıyor, yukardan aşağı alırsam uçları kalıyor, soldan sağa ve sağdan sola alırsamda uçları kalıyor. Fakat sağ yukarı çaprazdan aşağı sol çapraza doğru alırsam uçlar tamaen yok oluyor ama bu seferde kanama oluyor. Heralde o bölgede sivilcelenme var.
Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,874 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,467 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,161 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,652 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,630 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,556 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,891 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Doktorlar Pandemiye karşı sakal ve bıyıkları kesmeyi öneriyor!!! Mustafa40 1 1,890 19/10/2020, Saat: 11:55
Son Yorum: Erdi
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,408 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Günlük sakal-tıraş süresi oguz han 41 20,396 08/06/2020, Saat: 20:44
Son Yorum: sudüşleri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: