Jilet temini
Merhaba arkadaşlar,
sitenizi 2-3 gündür takip ediyorum,ancak halen kesin bir karara varmış değilim.
philips ve braun traş makinelerini kullanıyorum.
arada da ölü deri v.s temizlenmesi için jilet kullanıyorum.
ne kullandıysam tahrişi önleyemedim ve ufak sivilceler çıktı.
jilet olarak wilkinson kullanıyorum.
jiletle traşdan sonra ossion saç toniği sürüyorum şu sıralar(en iyi çözüm bu oldu)
2 günde bir traş olsam yeterli benim için.o kadar sık sakalım yok yani.
birkaç tane jilet denemek istiyorum ancak 1-2 tane alabileceğim yer yok maalesef.
uygun jileti bulduğumda stoklu almayı düşünüyorum.
anladıgım kadarıyla bazı arkadaşlarda çokca mevcut farklı jiletlerden Smile
mümkünse bolzano,gillette 7 o'clock,perma sharp super,feather ve varsa kai jiletlerden 1 er paket satmak isteyen olabilirmi?
Merhaba dostum hoş geldiniz forumumuza.
Anladığım kadarıyla sadece peeling amaçlı wilkinson jilet kullanıyorsunuz.
Ama hangi aletle nasıl kullanıyorsunuz? Bir sabun veya köpük aracılığı olmadan mı kullanıyorsunuz?
Her üyemiz farklı bir jileti beğenebiliyor. Mesela ben astra yeşil paketi günlük tıraş için gayet konforlu buluyorum.
Daha iyisini söyleyecek olanlar forumda elbette vardır ama bence elektrikli makinelerden sonra jiletle ölü deri temizleme olarak düşünmeyin tıraş işini. Gelin ilk önce forumu iyice bir okuyun sonra arko sabunla ve ortalama bir tıraş fırçasıyla yüzünüze iyice masaj yapın ve sakallarınızı yumuşatın(elektrikli aletler bir kenarda beklesin) yumuşak karakterli bir jilet tutucuyla kesinlikle bastırmadan keyifli bir tıraş olun. Acı mı hissettiniz tıraştan sonra bir kaç gün sonra aynı şekilde tıraş olmaya devam edin işte tıraş olmayı öğrendiniz dostum Smile Tekrar hoş geldiniz.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(22/02/2013, Saat: 02:39)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba dostum hoş geldiniz forumumuza.
Anladığım kadarıyla sadece peeling amaçlı wilkinson jilet kullanıyorsunuz.
Ama hangi aletle nasıl kullanıyorsunuz? Bir sabun veya köpük aracılığı olmadan mı kullanıyorsunuz?
Her üyemiz farklı bir jileti beğenebiliyor. Mesela ben astra yeşil paketi günlük tıraş için gayet konforlu buluyorum.
Daha iyisini söyleyecek olanlar forumda elbette vardır ama bence elektrikli makinelerden sonra jiletle ölü deri temizleme olarak düşünmeyin tıraş işini. Gelin ilk önce forumu iyice bir okuyun sonra arko sabunla ve ortalama bir tıraş fırçasıyla yüzünüze iyice masaj yapın ve sakallarınızı yumuşatın(elektrikli aletler bir kenarda beklesin) yumuşak karakterli bir jilet tutucuyla kesinlikle bastırmadan keyifli bir tıraş olun. Acı mı hissettiniz tıraştan sonra bir kaç gün sonra aynı şekilde tıraş olmaya devam edin işte tıraş olmayı öğrendiniz dostum Smile Tekrar hoş geldiniz.

hoşbulduk,
metal hafif bir alet.son olarak nivea nın köpüğünü aldım ancak arko sabun ve usturaya doğru bir gidişat düşünüyorum.öncelikle uygun bir jilet temin etmem gerek.traş olmayı öğrenmişimdir diye düşünüyodum 17 sene traşdan sonra. Smile
(28/11/2011, Saat: 23:42)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28/11/2011, Saat: 22:59)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yok yok gördüm bir yerde ama dediğim gibi hatırlayamadım. o sitede geçiyor ama gerçekten var mı bilmiyorum. sen sorduğum rapiraları nerden aldın? birde wilkinson ingiliz alınasımıdır?

Eskişehirde bir toptancım var ordan alıyorum. Ama nette de satan yerler var bulabilirsiniz. Misal

http://www.kuaforpazari.net/index.php?p=...60&k_id=12

Evet wilkinson ingiliz alınası kaliteli bir jilettir. Ben ustura ile kullanıp memnun edici sonuçlar alıyordum ki, güzel bir jiletli makine ile çok daha konforlu ve pürüzsüz tıraş verecektir. Gayet de yakın tıraş eder.

bende eskişehirdeyim, toptancınız nerede acaba, bende bir iki şey almak istiyorum.
En sevdiginiz jileti ve internetteki en ucuz online satici hakkinda bilgi verelim.

VOSKHOD - ebay'den gordelux04
Gillette Rubie PP - mahalledeki marketten
Personna lab blue jileti seviyorum. Şu ana kadar forumdaki arkadaşlardan aldım. Ama takip ettiğim kadarıyla en uygun ebay üzerinden asagidaki satıcıdan temin ediliyor gibi;

beautyzone

Bir de Astra mavi jileti severek kullanıyorum. Onu da bulmak zor ama en uygununu impaticaret temin ediyordu, şu an stok var mı bilmiyorum.
internette gezinirken denk geldim. fiyatlar çok uygun geldi bana.
örneğin
Gillette - 7 0'Clock - SharpEdge
gillette-7-oclock-sharpedge.jpg
   Manufacturer: Gillette
   Country: Russia
   Coating: Platnium
   Pack Count: 5
$0.35 each  

her türlü jilet satılıyor. bir bakın derim. ama ödemeler paypal ile malesef. yinede birilerinin işine yarar.
doubleedge-sampler.jpg
http://www.tryablade.com/blade
Forumda konusu var diye hatırlıyorum komşum. Buradan daha önce çok jilet alan üyemiz var. Özellikle SE ve AC sample setleri güzel.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Evet komşum, bu daha önceden bildiğimiz bir site, forumda bir yerlerde bahsi geçiyor olması lazım.
Herkese Merhaba,

Bu forumdaki ilk mesajım. Geç de olsa geleneksel tıraşa başlayalı birkaç ay oldu. Perma-Sharp Super'den memnun kaldığım için Ankara'dan 100'lük set olarak en uygun nereden alabilirim, tecrübeli arkadaşların (burada daha çok "komşu" deniyor sanırım) tavsiyelerini almaktan memnun olurum. Gimat gibi yerlere gitme imkanım bulunmadığı için Ulus, Sıhhiye gibi merkezi yerlerden tavsiye edebileceğiniz yerler varsa memnun olurum.

Teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,282 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,564 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,681 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,189 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,922 31/05/2023, Saat: 17:20