Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri
Teşekkürler @posicor. Haslinger koyun sütlü olanı kullandım ve beğendim.

Sent from my iPad using Tapatalk
@SumNauta

Nani Kus un Mdc bende, daha uyanmasın istemesin diye onu ozellikle demediydim ama hic unutmamıs zaten Undecided Undecided
Smile Smile
0058919_gillette-balsam-mach-3-tahris-onle-50ml.jpeg
Gillete Balsam

Alma, aldırma.... Ben hayatımda bu kadar yağlı bir krem dahi görmedim. Arkonun klasik yağlı kreminde bile daha yağlı etki bırakıyor. Traştan saatler sonra bile etkisi devam ediyor, artık içine ne katıyorlarsa cilt kabul etmiyor,emmiyor! Akşam tıraşından sonra sabaha bile yağımsı bir cilt ile uyandım.
2zrkd1k.jpg

Gillete Yellow Pack SharpEdge

Kullanılan aletler: R41 ve bıçak aralığı yükseltilmiş RiMei

1-) Jiletin sarılı olduğu kağıda neredeyse bezelye tanesi büyüklüğünde yapıştırıcı mum gibi birşey döküyorlar. Jiletin üstünden kolay kolay temizlenmediği gibi bir de tıraş aletinin kafasına bulaşıyor.
2-) Kendi orta sıklıkta, yatık ve yaysı sakallarım ile uyumu için konuşuyorum... Tuhaf bir şekilde ne çok keskin geldi nede konfor verdi. Keskinde diyemiyorum dengelide diyemiyorum konforluda diyemiyorum bu jilet için. PermaSharp ile kıyasladığımda keskinlikleri hemen hemen aynı ama perma dan daha konforsuz.
3-) Ortalama olarak diğer jiletlere göre pahalı.

İlerde favori tıraş aletimi bulduğumda bir şans daha vereceğim kendisine ama o zamana kadar veto yedi benden.
Çok deneyimli olmamama rağmen Perma Sharp Süper yaprak jiletten sonra kullandığım Wilkinson Sword Jilet çok kötü geldi. Çok fazla kendimi kestim. Mutlaka kendi kusurlarım da vardır ama iki jileti kıyaslayınca ws Classic e bir daha yanaşmam kesinlikle.
(23/04/2017, Saat: 13:17)Scorpion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillete Yellow Pack SharpEdge

Kullanılan aletler: R41 ve bıçak aralığı yükseltilmiş RiMei

1-) Jiletin sarılı olduğu kağıda neredeyse bezelye tanesi büyüklüğünde yapıştırıcı mum gibi birşey döküyorlar. Jiletin üstünden kolay kolay temizlenmediği gibi bir de tıraş aletinin kafasına bulaşıyor.
2-) Kendi orta sıklıkta, yatık ve yaysı sakallarım ile uyumu için konuşuyorum... Tuhaf bir şekilde ne çok keskin geldi nede konfor verdi. Keskinde diyemiyorum dengelide diyemiyorum konforluda diyemiyorum bu jilet için. PermaSharp ile kıyasladığımda keskinlikleri hemen hemen aynı ama perma dan daha konforsuz.
3-) Ortalama olarak diğer jiletlere göre pahalı.

İlerde favori tıraş aletimi bulduğumda bir şans daha vereceğim kendisine ama o zamana kadar veto yedi benden.

Sharp edge benim favori jiletlerimden fakat, ürünün farklı partilerinde farklı keskinlikte ve konforda jiletlere rastladım. Bence kullandığınız kutudan değilde başka bir partiden jileti tekrar deneyin.
32zn8et.jpg

Bu nasil bir sabun anlayamadim, köpurmuyor. Zaten böyle bir ambalaja ragmen fiyatinin ucuz olmasindan tahmin etmeliydim. Ilk basta sadece fircaya yukleme yapiyordum, baktim köpurmuyor daha cok bastirip daha uzun sure yukleme yaptim. Nihayet son tirasimda parmagi daldirip buyuk bir parca alarak denedim ama olmuyor. Bir seferinde yanlislikla Arko tiras-sonrasi kremini tiras kremi sanarak köpurtmeye calismistim, o bile daha cok köpurmustu. Bunun disinda kötu bir yani yok, ambalaji cok iyi, zaten kucuk sabunlara kullanabilirim diye simdi bitirmeye calisiyorum. Kokusu iyi, guclu mentol özelligi var ama performansi bu kadar kötu olunca bunlarin pek bir anlami kalmiyor. Kullanip da olayi cözmus birisi varsa dinlemek isterim.
Hassas ciltli arkadaşlar füme tıraş sabunundan uzak dursun bence. Biraz önce kullanmayı denedim ama tıraşı başlamadan bırakmak durumunda kaldım. İki gün önce olduğum tıraşta çenemde hafif tahrişler yaşamıştım ama birkaç saat sonrasında hiçbir şey kalmamıştı. Füme tıraş sabununu sürer sürmez ciddi bir yanma hissettim ve yüzümü yıkadım hemen. Ardından neyse Cella ile tıraş olayım dedim yine yanma durumu oldu ve tıraşı başlamadan orda bitirdim. Şimdi çenemde baya bir kızarıklık oluştu ve hala yanıyor. Fümeyi direkt olarak çöpe attım.
(25/04/2017, Saat: 19:00)DarthVader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 32zn8et.jpg

Bu nasil bir sabun anlayamadim, köpurmuyor. Zaten böyle bir ambalaja ragmen fiyatinin ucuz olmasindan tahmin etmeliydim. Ilk basta sadece fircaya yukleme yapiyordum, baktim köpurmuyor daha cok bastirip daha uzun sure yukleme yaptim. Nihayet son tirasimda parmagi daldirip buyuk bir parca alarak denedim ama olmuyor. Bir seferinde yanlislikla Arko tiras-sonrasi kremini tiras kremi sanarak köpurtmeye calismistim, o bile daha cok köpurmustu. Bunun disinda kötu bir yani yok, ambalaji cok iyi, zaten kucuk sabunlara kullanabilirim diye simdi bitirmeye calisiyorum. Kokusu iyi, guclu mentol özelligi var ama performansi bu kadar kötu olunca bunlarin pek bir anlami kalmiyor. Kullanip da olayi cözmus birisi varsa dinlemek isterim.

Arko tıraş sonrası kremini köpürtmedeki azmine saygılar hocam... :-) :-) :-)
Maggard Razors Platinum - Northern Moss

Koku rahatsız edici, koruma yok gibi birşey. Sanki sade suyla sabunsuz nasıl tıraş olurum denemesi yapıyorum. Köpük performansı mükemmel gerçi ama korumadıktan sonra faydasız. Diğer konularda eh işte.

Sample ile 3 tıraş oldum, 4-5 tıraş daha gider. Bundan sonra Futur yerine R89 ve Schick L ile de deniyeceğim. Belki mild aletlerle az da olsa fikrim değişir. Bitince ufak bir inceleme yazarım. Yazmassam bilin ki sample'ın kalanı çöpe gitmiş demektir.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sabunu mu , yoksa krem mi? kumuca 12 11,700 Dün, Saat: 12:59
Son Yorum: sfenks
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,159 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 338,396 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,365 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 966 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,571 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,299 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,178 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,337 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,584 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: