İtalyan Bariyeri, Saponificio Varesino Sabun İncelemesi
Arkadaşlar Saponifico Varesino ''Stella Alpina'' adında yeni traş sabunu çıkarmış.  Aynı Cosmo gibi o da Beta 4.2 formülasyonu, sitesinde Cosmo için geçerli olan harika traş sonrası etkisinin bu sabun için de geçerli olduğu ifade edilmiş. İsviçre Alplerinde yetişen Edelweiss denen bir bitki özü ve fındık yağı içeriyormuş. Açıkcası ürünü çok merak ettim. Belki @impaticaret Mustafa Bey bu ürünü getirebilirse kullanma imkanımız olurSmile

Herkese iyi traşlarSmile
Ben de bu sabuna yeni başladım. Normalde hep artisan takılırım ama, bu kadar popülerliğinin ardından es geçemedim.

Hem jiletlilerle, hem çeliklerle güzel iş çıkardı. @dikdik_s üstadın dediği gibi gerçekten bariyer. Namı boşuna değil gerçekten, hatta acemilere bence Cella ile birlikte bu sabun da önerilebilir. Benim tek hoşlanmadığım nokta, yüzde çok çabuk kuruyor olması oldu. 70. yıl versiyonu parfümlü bir model, acaba ondan dolayı mı bilemedim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Sakin bir pazar aksami tirasi ile stella alpina yi deneyeyim istedim. Inceleme olarak degilde ilk kullanim heyecani ile paylasayim dedim.

Oncelikle sabun gercekten harika kokuyor. Sabun un kokusu hakkinda sitesinde detayli bilgi var, o nedenle kalabalik olmasin diye yazmiyorun. Isteyenler sitesinden bakabilir.

Sabun genel anlami ile sert bir sabun. Finest m&f ile standart 30 saniye yuklemeye basladim. Ikinci 15 saniyeye baslamadan 20-25 cc kadar su ilave ettim. (Evet ciddi bir miktarda su). 30 saniye sonunda yuklu bir firca ile yuzde kopurtmeye basladim. 1 dakikaya yakin yuzde kopurtme esnasinda da burnum bayram ediyordu. Sonuc suzme yogurt kivaminda harika bir kopuk.

Bu benim ilk sv sabunum, daha onceki versiyonlari bilmiyorum ama silvertip veya hmw firca kullanan arkadaslarim biraz zorlanabilirler, zira sabun asiri sert ve sert firca istiyor.

3 perde sirasi ile wtg, atg ve xtg den sonra hala en az 3 perdeye yetecek kadar krema vardi kopurtme tasimda. 30 saniyelik yukleme ile neredeyse 6 perdelik kopuk. Tek kelime ile harika.

Gelelim tiras performansina. Kayganlik super, koruma super, yastiklama super, 2.5 gunluk sakalimi kai de jiletinde etkisi ile silip supurduler. Hatta bir ara kai jiletin korumasina da guvenerek bir kac bolgede r89 twist ile yuzume eziyet ettim. Ancak stella alpina, gercekten koruyan bir sabun, hem kayganligi ile hem de kopugunun kivami ile gercekten bu testten basari ile cikti.

Gelelim bir onceki postta onurcakmak hocamin bahsettigi sonme durumuna. Bunuda soyle test ettim. Hem sabunun aftershave ozelligi olup olmadigini, hem de sonme durumunu gormek icin, tirastan sonra 10 dakika boyunca kopuklu olarak kaldim. (4. Perde yani)

Sonuc itibari ile herhangi bir aftershave ozelligi gormedim, ancak sonme durumu da yoktu. 11. dakika da hala tiras olunabilir kivamda idi.

Sonuc itibari ile ese dosta gonul rahatligi ile tavsiye edebilecegim, harika kokulu, harika bir sabun bu. Kesinlikle dolapta olmayi hakediyor.

Yukleme esnasinda su isteyen ve bunu kaldirabilen sert bir sabun oldugunu unutmayalim yeter.

Son olarak sabunun hayvansal olmayan icerigini paylasarak son kelamlari edelim.

Herkese iyi tiraslar, iyi pazar aksamlari Smile

w6xctj.jpg
@izbe komşum güzel inceleme için çok teşekkürler.. Okurken yaşattınız olayı Wink Sizede iyi pazar akşamları.

@onurcakmak
@izbe

Hayırlı olsun dostlar yeni sabunlarınız, guzel nice tıraslar gecirmeniz dilegiyle.
Onur kardesim bariyer falan abartıyorsunuz dediler, zira jilet islemez demediydik, bir sabun olarak guzel koruyor manasında dediydik de anlatamadık Smile
(26/02/2017, Saat: 20:52)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gelelim bir onceki postta onurcakmak hocamin bahsettigi sonme durumuna.

Üstadım size de hayırlı olsun. Beğenmenize ben de sevindim.

Benim beğenmediğim sönme değil de kuruması. Ama her iki ustura tıraşımda çokça sulandırınca son perdeye pek köpük kalmadı ve sönme oldu gerçekten, az bir yüklemeyle hallettim. Jiletli alet tıraşlarımda bu kadar sulandırmayınca gerek kalmıyor ama onda da sona bıraktığım bıyık ve çene bölgesinde, elimle oradaki kuruyan köpüğü ıslatmam gerekiyor. Köpük kıvamlı bir şekilde yüzde duruyor ama, bir müddet sonra o kremli yapı korunsa da, sululuğu gitmiş oluyor, ben onu beğenmedim sadece. Belki bendeki üretim böyledir bilemem. Bir de bendeki 70. yıl zaten 4.1 versiyon.

(26/02/2017, Saat: 23:12)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun dostlar yeni sabunlarınız, guzel nice tıraslar gecirmeniz dilegiyle.
Onur kardesim bariyer falan abartıyorsunuz dediler, zira jilet islemez demediydik, bir sabun olarak guzel koruyor manasında dediydik de anlatamadık Smile

Haklısınız üstadım. Gerçekten koruması ve kayganlığıyla çok güzel bir sabun. Yani bariyer tam yerinde bir sıfat olmuş.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
İnceleme için teşekkürler @izbe üstad. Cosmo kağıt üzerinde aynı formülasyon (4.2) ama bahsettiğinizden oldukça farklı. Öncelikle sabun (cosmo) kullandığım en yumuşak sabunlardan biri. Bir de çok spesifik bir tıraş sonrası etkisi var. Numarayı değiştirmeselerde bazı değişiklikler yapmışlar anlaşılan. Yeni formül çıkana kadar SV almam diyordum ama merak ettim, görünen o ki koleksiyona bir tane de Alpina eklenecek Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Güzel incelemeler yorumlardan sonra mutlaka kullanacağım ama içeriğindeki
"Sodium Benzoate ve Potassium Sorbate"için internette bazı sitelerde pek masum şeyler yazmıyor. Umarım miktarı azdır...

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(02/03/2017, Saat: 23:03)Men-Sup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel incelemeler yorumlardan sonra mutlaka kullanacağım ama içeriğindeki  
"Sodium Benzoate ve Potassium Sorbate"için internette bazı sitelerde pek masum şeyler yazmıyor. Umarım miktarı azdır...

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

E-211 Nedir?
E 211: Sodyum benzoat / Benzoik asit sodyum tuzu

Kaynağı:
Benzoik asit, benzoatlar ve benzoik asit esterleri genellikle meyvelerin çoğunda, özelliklede kirazda bulunur. Kızılcık benzoik asitin oldukça zengin bir kaynağıdır. Meyvelere ek olarak, benzoatlar mantarlarada, tarçında, karanfilde ve bazı süt ürünlerinde ( bakteriyel fermentasyon sonucu) doğal olarak bulunurlar. Ticari amaçlar için, benzoik asit toluenden kimyasal olarak hazırlanır.

Fonksiyon ve Özellikleri:
Benzoik asit ve benzoatlar asidik gıdalarda ,hem mayalara hem de mantara karşı koruyucu olarak kullanılır. Mantarlara karşı çok etkili değildirler ve pH 5 in üzerindeki ürünlerde ( zayıf asidik veya nötr ) etkisizdirler. Yüksek konsantrasyonları sonucunda ekşi tat ortaya çıkar, bu uygulamayı sınırlandırır. Daha iyi çözünebilmesine bağlı olarak, benzoatlar sıklıkla tercih edilirler.

Ürünler:
Benzoik asit ve benzoatlar geniş bir aralıktaki asidik veya zayıf asidik ürünlerde kullanılırlar.

Kabul edilebilir günlük alım miktarı:
5 mg/kg vücut ağırlığı
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
Günde 2 paket sigara tüketirken, var olma, yaşama, ahlak,iş kavgası veririken, gene günde 150 km araba kullanırken, yediğimiz içtiğimiz endüstriyel gıdalar , hergün içtiğimiz su ekmek, soluduğumuz hava oturduğumuz koltuk, yattığımız yatak, ellediğimiz para,atm tuşu, havada spor yüklü toz bulutu, maruz kaldığımız radyasyon, kullandığımız cep telefonu, kablosuz modem, manyetik alanlar, telsiz frekansları, içtiğimiz çay kahve vs'ler varken yüzüme sürdüğüm ıvır zıvırdan ölmem diye tahmin ediyorum.
Hayatlarımızın bu kadar ince düşünücek kadar değerli olmadığını hisseder oldum yaşım ilerledikçe..
Sizde ölüceksiniz, bende ölücem öyle ya da böyle, bu kadar takılmayın, hepimiz ölücek yaştayız nasıl olsa.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,933 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,216 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,949 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,119 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,093 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,533 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,532 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,315 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Pearl Shaver's Spirit Artisan Tıraş Sabunu İncelemesi Oldstyle 2 1,682 26/11/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: Oldstyle
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 219 179,282 18/09/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: broraso

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: