Mühle mi Ustura mı?
Değerli forum üyeleri.
40 yaşındayım ve 12 yaşımdan beri ıslak tras oluyorum.
Gecen hafta jiletli ustura alıp tras oldum. Fakat zaman çok harcıyorum. İş güç...
Mühle alsam jiletli usturaya göre daha hızlı fakat usturadan daha iyi iş görür mü bilemedim. Oynar başlıklı gillette modellerine göre daha mı kaba olur? Yüzündeki benleri oynar başlık üstünden akıp geçiyor Mühle kökler mi ?

Teşekkürler.
Merhabalar,

Teoride en yakın tıraşı jiletli ustura sağlıyor, o yakınlığı başka hiçbir aletin sağlamasına imkan yok ama pratikte dediğiniz gibi vakit alıyor ve el yeteneğine çok bağımlı.
Muhle'den kastınız R41 kafa ise evet, oldukça yakın tıraş veriyor, R89 ise konfor ağırlıklı.
Ancak (benim bildiğim) hiçbir DE veya SE alet benlerin üzerinden akmayacaktır, sivilce belki, ama benler imkansız gibi. Belki One Blade gibi oynar başlıklı bir alet bu tür bir işe yarayabilir. Ancak fiyatı oldukça yüksek. Merak ederseniz linki aşağıda :

https://www.onebladeshave.com/
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Merhaba,
Mühle R41 ile gün aşırı tıraş oluyorum genelde.
Pre-Shave yağ yada krem kullanırsanız, ben yada benlerin olduğu bölgelerde çok hafif üstünden geçerseniz sıkıntı olmaz.
Zaten R41'i bastırarak kullanamazsınız, cildinizi kazır.
Benler iriyse kesin kafasını uçurursunuz ve her defasında kestiğiniz ben büyürde büyür.(bende öyle oldu)
Tavsiyem iyi bir dermatolog bulup benlerden kurtulmanız.
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Uğur bey ilk kez ustura kullandıysanız zaman normal El becerinizle ustura kullanımı da zamanla hızlanacaktır. Ben Feather ac ile yaklaşık 20 dakikada tıraş olup bütün malzemeleri mi de kaldırmış olmuyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
(27/02/2017, Saat: 12:29)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Mühle R41 ile gün aşırı tıraş oluyorum genelde.
Pre-Shave yağ yada krem kullanırsanız, ben yada benlerin olduğu bölgelerde çok hafif üstünden geçerseniz sıkıntı olmaz.
Zaten R41'i bastırarak kullanamazsınız, cildinizi kazır.
Benler iriyse kesin kafasını uçurursunuz ve her defasında kestiğiniz ben büyürde büyür.(bende öyle oldu)
Tavsiyem iyi bir dermatolog bulup benlerden kurtulmanız.

Huh
Komşum ben'leri kesmenizi , sadece üstünden geçmenizi bile tavsiye etmem . Tıbben bu konu hala tartışılır ve tam netleşememiştir . Kimi arkadaşlara göre benlerin kesilmesi kansere ve bazı enfeksiyonel rahatsızlıklara sebep olabilir , kimilerine göre ise bir sakıncası yoktur . Ama yinede herkes temkinli yaklaşır . Ben alımı için yapılan estetik ameliyatların bazılarının 7-8 saat sürdüğünü bilirim . Bu kadar hassas bir mesele . Çok daha dikkat etmenizi tavsiye ederim ufak ufak kabarıklar olsa bile .
(27/02/2017, Saat: 13:10)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Huh
Komşum ben'leri kesmenizi , sadece üstünden geçmenizi bile tavsiye etmem . Tıbben bu konu hala tartışılır ve tam netleşememiştir . Kimi arkadaşlara göre benlerin kesilmesi kansere ve bazı enfeksiyonel rahatsızlıklara sebep olabilir , kimilerine göre ise bir sakıncası yoktur . Ama yinede herkes temkinli yaklaşır . Ben alımı için yapılan estetik ameliyatların bazılarının 7-8 saat sürdüğünü bilirim . Bu kadar hassas bir mesele . Çok daha dikkat etmenizi tavsiye ederim ufak ufak kabarıklar olsa bile .

sağ alt çene ile boyun arasında olan ben kesile kesile baya büyüdü, doktorun verdiği krem tedavisi ile ufalmadı bile

Burnumun altındaki ben ise krem tedavisi ile neredeyse yok oldu
(27/02/2017, Saat: 14:35)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sağ alt çene ile boyun arasında olan ben kesile kesile baya büyüdü, doktorun verdiği krem tedavisi ile ufalmadı bile

Burnumun altındaki ben ise krem tedavisi ile neredeyse yok oldu

Geçmiş olsun , yinede dikkat edelim .
(27/02/2017, Saat: 14:53)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun , yinede dikkat edelim .

tamam Hocam Smile
Yorumlar için teşekkür ederim.
R 41 mi yoksa sağlam bşr ustura mı
Tıraş aleti  

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ustura tıraşı ve görerek tıraş yunusso 13 8,175 17/12/2018, Saat: 20:48
Son Yorum: habaz
  Jiletli Ustura Kullanırken Grandnovice 10 16,446 09/10/2014, Saat: 18:33
Son Yorum: nihilistraki

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: