Günün Tıraşı (SOTD)
Merhaba,

Tabula Rasa Dark Lavender SC
New Forest Tubby 2
EJ Chatsworth
Super iridium (7)
Alum
L'occitane L'occitan ASB

79k36.jpg

İyi günler!
Gillette 7 O Clock Sharp Edge
Gillette Slim
Erasmic
Yves Rocher AS

Mis gibi bir tıraş Smile
Merhaba arkadaşlar,

Simpson Colonel X2L,
T&H 1805 SC
Merkur HD
Super iridium (8)
T&H 1805 ASB
Gucci Pour Homme II EDT

İki perdede güzel bir tıraş oldu ama T&H 1805 ASB biraz iritasyon yaptı,
çok canımı sıkmasa da daha güzel bir etki bekliyordum.

7dnzw.jpg

İyi tatiller!
Sir Irisch Moss (Özlemişim Big Grin )
Crystal ( 3. kullanım)
Gilette Slim
Yves Rocher AS

İlk kez bir jileti 3 kere kullandım.4'ü bile denemeyi düşünüyorum crystalle Big Grin

Hazır kafamdaki hayali bariyeri aşmışken özellikle permasharpın kaç gideceğini merak ediyorum.Normallde kullan at yapıyorum.Bir ara 2şer kullanıyordum sonra işi iyice oturtana kadar kullan at yapayım demiştim.

Sir Irisch Moss'u üretimden kaldırmalar gerçekten yazık olmuş.Mis gibi sabun dört dörtlük.
TOBS Avocado
Gillette Travel Tech
Permasharp
Yves Rocher AS
Bir bardak buz gibi su (sıcak bastırdı iyice)

10 numara tıraş Big Grin

Travel Tech ilk kez kullandım yorumlar kendi başlığında.

2 gündür Taylor kullanıyorum sonunda köpük sorununu çözdüm biraz bolca alıyorum kremi, fırçayıda suyunu çok az sallayıp kapta köpürtmeye başlıyorum.

Fotoğraf tıraş bittikten sonra çekildi.

2100spl.jpg
5-6 gunluk sakalim vardi ve bu uzunlugu futura ayirmistim Smile Yesil astrayi taktim derby sabun ile yuzumu temizledim o kadar sakalin arasindan zorda olsa diplerini temizledim soguk su ile yuzumu yikadik ve fume ile tiras kopugumu hazirladim. Futuru 3 e getirdim ve ilk darbeyi vurmamla alete bir kez daha asik oldum. Daha ilk darbeden kil koku gorunmuyordu desem yeridir. Progresin 1i ile baslayip Futurun 5ine kadar sanirim turas aletinde olabilecek tum acilar elimde ve herkesin de elinde olmasini isterim. Herkese hayirli tiraslar Smile
iki aylik bir aradan sonra slant+feather kombosunu kullandim. yaza sakladigim prorosu kremin kremlikten cikarak sabun kivaminda oldugunu gordum haliyle az bir miktar kalmisti ama birkac tiras daha cikaracaktir. 5 perdeyle mukemmel bir performans sagladilar.
Bugünkü tıraş hikayem;
Ege Denizi(yüzü yumuşatmak için 30dkTongue ) Ch3,osma soap,Kai Ustura , feather pro jilet ,2 perde ve mutlu son Smile Daha ne olsun?
[/quote]
Sıhhatler olsun Smile yada saatlar olsun mu diyorlar Smile
[/quote]

böyle bir tıraşın arkasından her ikiside olsun eskiuye3315 hocam Tongue bu arada toramanın selamı var size,çok güzelim ben diyorTongue
(12/06/2012, Saat: 00:04)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iki aylik bir aradan sonra slant+feather kombosunu kullandim. yaza sakladigim prorosu kremin kremlikten cikarak sabun kivaminda oldugunu gordum haliyle az bir miktar kalmisti ama birkac tiras daha cikaracaktir. 5 perdeyle mukemmel bir performans sagladilar.

dun yukaridaki satirlari yazmistim. o kadar ustelik bes perde sinekkaydi olmama ragmen sakallar yine normal bir gunluk sakal uzunluguna ulasmis. simdi ustura tirasi ile jilet tirasini daha iyi kiyaslama imkanim oldu. tek bir izah bulabiliyorum mantiken o da herhalde killari dik ya da yatik soyma/kesme/koparma ihtimali. aklima baska bir aciklama gelmiyor.

Edit: az once ustura ile sinekkaydi oldum yine puruzsuz ama nasil tarif edeyim yumusak bir puruzsuzluk. sanki deriyi kazimadan sadece killari kesmis gibi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,844 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,462 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,212 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,400 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,578 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,834 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,298 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,038 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: