Günün Tıraşı (SOTD)
(21/11/2016, Saat: 19:06)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun @cihankeskin Çıtayı uzaya çıkarmışsın

Teşekkür ederim hocam. Vallahi ben de mest oldum doğrusu.

(21/11/2016, Saat: 19:37)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun @cihankeskin komşum nerden buluyorsunuz bu kadar şık ekipmanlarıSmile

Teşekkür ederim. Zamanla ve merakla toparlanıyor. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
6bac611fd1b5542f7c7e9b3ce1bbdedb.jpg

Yeri gelmişken yeni aldığım Simpson Case best badger fırça ile ilgili 1-2 kelam edeyim. Bunu mini bir inceleme olarak kabul edersiniz artık Smile

Simpson case minik bir fırça. İşin gerçeği sipariş verirken bu kadar küçük olacağını hiç düşünmemiştim. G&C sitesinde (fırçayı aldığım yer) yazılan ölçüleri: Overall Length 83mm. - Handle Length 43mm. - Loft 40mm. - Knot 19mm.

Fırçayı şimdiye kadar 3 kez kullandım. Tabi öncelikle şampuan, beyaz sirke, köpürtme vs. temizlik işlemlerini yaptım. İlk geldiğinde de kıllarda pek koku yoktu. Bu temizlik işleminden sonra koku hemen hemen hiç kalmadı diyebilirim.

Elim büyük olmamasına rağmen haliyle bu küçük sapı tutmak biraz zor oluyor benim için. Özellikle köpüklüyken ki sapa bulaşmaması mümkün değil gibi, kayganlıktan dolayı sapa hakim olmak zorlaşıyor. Şu an elim ve bileğim biraz yoruluyor ancak bu duruma zamanla alışacağımı düşünüyorum.

Sap ve kıllar oldukça kaliteli. Malzeme, işçilik vs. çok iyi. Sonuçta o bir Simpson. Fırça 19 knot olduğundan dolayı ince görünmesine rağmen düğüm oldukça yoğun. Özellikle ilk kullanımda kıllar bana biraz batıcı geldi. (Loft'un kısa olması da buna etkendir muhakkak) Özellikle Simpson best olması nedeniyle bunu pek beklememiştim. Çünkü bu markanın best kılları diğer markalara göre daha kaliteli ve üst sınıftadır diye biliyorum. İkinci ve 3. kullanımda batıcılık daha azdı. Sanırım bu böyle azalarak devam edecek ama zamanla uçlar tamamen yumuşar mı bilmiyorum.

Kısa loft olması oldukça omurgalı yapmış fırçayı. Yüzde yayarak kullanmak pek mümkün değil zaten doğru da değil. Bildiğiniz üzere fırçayı yuvarlak hareketler yerine doğrusal (badana yapar gibi) hareketlerle kullanmak en doğrusu.

Köpürtme performansına gelince, hem sabunlarla hem de kremlerle kullanıma uygun. Yeni olduğu için şu an fazlasıyla köpük yutuyor. Ancak zamanla bu azalacaktır. Yanlara köpük taşması yapmıyor. Hem tasta hem de yüzde köpürtme yapılabilir. Küçük olduğu için ağzı geniş olmayan taslarla da kullanmak mümkün.

Sadece 3 kullanım sonrası izlenimim bunlar. Keyifli tıraşlar.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(20/11/2016, Saat: 16:52)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: r6Y7AB.jpg

Sıhhatler olsun Kadir Bey. Bir ara çok niyetlenmiştim Mike Amcanın sabunlarından almaya ama hiçbir yerde bulamamıştım. Siz nasıl temin ettiniz acaba?
@SKYBRAVE komşum.

Mike's sabunu @saltuk üstadın girişimi ile ortak alımla elde etmiştik.
Bu konularda bilgili bir üstaddır.
İlgili linki incelerseniz.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid...light=Mike
(22/11/2016, Saat: 12:33)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @SKYBRAVE komşum.

Mike's sabunu @saltuk üstadın girişimi ile ortak alımla elde etmiştik.
Bu konularda bilgili bir üstaddır.
İlgili linki incelerseniz.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid...light=Mike

@AKadir Hocam cevap için teşekkür ederim. Siz cevap yazınca yaptığım yanlışlığı farkettim. (Linkteki organizasyonu görünce) Kafam ne kadar dalgınsa demek Huh Aslında aklımdan geçen Martin Amca sabunlarıydı ama Mike's sabunu sordum. Kusuruma bakmayın.
(22/11/2016, Saat: 09:36)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeri gelmişken yeni aldığım Simpson Case best badger fırça ile ilgili 1-2 kelam edeyim. Bunu mini bir inceleme olarak kabul edersiniz artık  Smile

Simpson case minik bir fırça. İşin gerçeği spariş verirken bu kadar küçük olacağını hiç düşünmemiştim. G&C sitesinde (fırçayı aldığım yer) yazılan ölçüleri: Overall Length 83mm. - Handle Length 43mm. - Loft 40mm. - Knot 19mm.

Fırçayı şimdiye kadar 3 kez kullandım. Tabi öncelikle şampuan, beyaz sirke, köpürtme vs. temizlik işlemlerini yaptım. İlk geldiğinde de kıllarda pek koku yoktu. Bu temizlik işleminden sonra koku hemen hemen hiç kalmadı diyebilirim.

Elim büyük olmamasına rağmen haliyle bu küçük sapı tutmak biraz zor oluyor benim için. Özellikle köpüklüyken ki sapa bulaşmaması mümkün değil gibi, kayganlıktan dolayı sapa hakim olmak zorlaşıyor. Şu an elim ve bileğim biraz yoruluyor ancak bu duruma zamanla alışacağımı düşünüyorum.

Sap ve kıllar oldukça kaliteli. Malzeme, işçilik vs. çok iyi. Sonuçta o bir Simpson. Fırça 19 knot olduğundan dolayı ince görünmesine rağmen düğüm oldukça yoğun. Özellikle ilk kullanımda kıllar bana biraz batıcı geldi. (Loft'un kısa olması da buna etkendir muhakkak) Özellikle Simpson best olması nedeniyle bunu pek beklememiştim. Çünkü bu markanın best kılları diğer markalara göre daha kaliteli ve üst sınıftadır diye biliyorum. İkinci ve 3. kullanımda batıcılık daha azdı. Sanırım bu böyle azalarak devam edecek ama zamanla uçlar tamamen yumuşar mı bilmiyorum.

Kısa loft olması oldukça omurgalı yapmış fırçayı. Yüzde yayarak kullanmak pek mümkün değil zaten doğru da değil. Bildiğiniz üzere fırçayı yuvarlak hareketler yerine doğrusal (badana yapar gibi) hareketlerle kullanmak en doğrusu.

Köpürtme performansına gelince, hem sabunlarla hem de kremlerle kullanıma uygun. Yeni olduğu için şu an fazlasıyla köpük yutuyor. Ancak zamanla bu azalacaktır. Yanlara köpük taşması yapmıyor. Hem tasta hem de yüzde köpürtme yapılabilir. Küçük olduğu için ağzı geniş olmayan taslarla da kullanmak mümkün.

Sadece 3 kullanım sonrası izlenimim bunlar. Keyifli tıraşlar.  

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sıhhatler olsun @msakalli üstad. Sizin için uygunsa bu yukarıda yazdığınız kısmı bir "Simpson Case C1 Best Badger fırça" başlığı altında paylaşsanız daha derli toplu olurdu, referans olması açısından. Ben de bir ara fotoğraf çekip koyabilirim. Belki birkaç şey de ben eklerim sonra. Sanırım elinizde hazır fotoğraf olmadığı için başlık açmadınız ama bence ayrı bir başlıkta paylaşılması yine de güzel olur. Tabi son takdir sizin Smile.
(22/11/2016, Saat: 14:21)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun @msakalli üstad. Sizin için uygunsa bu yukarıda yazdığınız kısmı bir "Simpson Case C1 Best Badger fırça" başlığı altında paylaşsanız daha derli toplu olurdu, referans olması açısından. Ben de bir ara fotoğraf çekip koyabilirim. Belki birkaç şey de ben eklerim sonra. Sanırım elinizde hazır fotoğraf olmadığı için başlık açmadınız ama bence ayrı bir başlıkta paylaşılması yine de güzel olur. Tabi son takdir sizin  Smile.

Teşekkürler üstat. İşin gerçeği sizin gibi fırça üstatları varken bana pek düşmez diye düşünmüştüm. Sizin bir inceleme yapmanızı bekliyordum. O zaman ben birkaç gün daha kullanayım, bir başlık açar, şöyle fotolu motolu, daha açıklayıcı bir incelemeye çeviririm inşallah.
(22/11/2016, Saat: 14:31)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler üstat. İşin gerçeği sizin gibi fırça üstatları varken bana pek düşmez diye düşünmüştüm. Sizin bir inceleme yapmanızı bekliyordum. O zaman ben birkaç gün daha kullanayım, bir başlık açar, şöyle fotolu motolu, daha açıklayıcı bir incelemeye çeviririm inşallah.

İyi olur, böyle arada kalıyor, kaçabiliyor. Ben kaçırdım mesela, btoprak komşumuz alıntı yapmasa hiç görmeyeceğim.
49125/0 ile küçük fırçalara karşı bir ilgi başladı bende de. Şöyle kıyaslamalı bir başlık haline gelirse, çok hoş olur Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(22/11/2016, Saat: 14:38)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi olur, böyle arada kalıyor, kaçabiliyor. Ben kaçırdım mesela, btoprak komşumuz alıntı yapmasa hiç görmeyeceğim.
49125/0 ile küçük fırçalara karşı bir ilgi başladı bende de. Şöyle kıyaslamalı bir başlık haline gelirse, çok hoş olur Smile

Kaçması normal, çünkü yorumu fotoyu koyduktan çok sonra ekledim Smile
İnşallah hafta sonu yazmaya çalışacağım ancak kıyaslama yapmam pek mümkün değil, çünkü elimde bunun gibi başka küçük fırça yok  Smile
(22/11/2016, Saat: 14:59)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaçması normal, çünkü yorumu fotoyu koyduktan çok sonra ekledim  Smile
İnşallah hafta sonu yazmaya çalışacağım ancak kıyaslama yapmam pek mümkün değil, çünkü elimde bunun gibi başka küçük fırça yok  Smile

Onu da artık @btoprak komşumuz yapar Big Grin Envanterinde 49125/0 var diye biliyorum. Bir de simpson wee scot bulduk mu Tongue
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,953 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,581 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,296 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,946 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,747 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,982 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,520 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,064 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: