En Son Ne Aldınız ?
(23/10/2016, Saat: 12:03)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: The Body Shop'taki indirimleri görmezden gelemedim.

24dhovt.jpg

İyi günlerde kullanın @msakalli komşum. İçeriklerine baktınız mı, paraben, sls, sles ve peg içermiyorsa bugün ben de alacağım.
Teşekkür ederim @Lorenzo komşum. İşin gerçeği pek içeriğe bakmam ve anlamam da. Az önce büyüteçle baktım (gözler pek görmüyorda) Tıraş sonrası kremde peg ve paraben ile ilgili ifadelere rastladım ama bunlar sizin yazdıklarınız mı bilmiyorum. Tıraş kreminde ise yazdıklarınızla ilgili bir şey görmedim. Ben yine de sizin için fotoğraf çektim. Ne de olsa sizi yanıltmak istemem  Smile

4ieolf.jpg

292r0if.jpg
Dostlar, cogu seyin icinde mısır yagı var,
Seker pancarı kotası kondu, seker artık seker pancarından degil,
Tavuklara buyume hormonu veriliyor, kalp krizi gecirmesin diye de turlu ilaclar veriliyor,
Salamların, sosislerin icinde ne oldugunu hic yazmayayım midemiz bulanmasın.
Yerli tohum yerine, hibrit israil tohumu ile yetistirilen cogunluk sebze vs.
Gozumuzle gormedigimiz her tarafımızı saran TV sinyalleri, wireless sinyaller, GSM sinyalleri vs. vs.

Her tarafımız zararlı madde olmus.
Sahsen oncelik bunlara dikkat etmiyor iseniz, cogumuz gibi kalbalık bir sehirin gobeginde dogadan kopmus, kimyasal batagında yasıyor isek

0.2mg. parabenin, cildin uzerinde durdugu toplasak 2 dakikada ki cilt emilimi, hani vız gelir tırıs gider be dostlar. Ben boyle dusunuyorum sahsen.
(23/10/2016, Saat: 13:42)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar, cogu seyin icinde mısır yagı var,
Tavuklara buyume hormonu veriliyor, kalp krizi gecirmesin diye de turlu ilaclar veriliyor,
Gozumuzle gormedigimiz her tarafımızı saran TV sinyalleri, wireless sinyaller, GSM sinyalleri vs. vs.

Sahsen oncelik bunlara dikkat etmiyor iseniz, cogumuz gibi kalbalık bir sehirin gobeginde dogadan kopmus, kimyasal batagında yasıyor isek

0.2mg. parabenin, cildin uzerinde durdugu toplasak 2 dakikada ki cilt emilimi, hani vız gelir tırıs gider be dostlar. Ben boyle dusunuyorum sahsen.

+1

Katılıyorum, hatta içinde zararlı madde bulunan sabun, krem vs. ürünler belki de yukarıda yazdığınız yiyecekler ve içeceklerden daha masum bile olabilir.
Teşekkür ederim @msakalli komşum. Tatil günü zahmete girmişsiniz.

Dediğiniz gibi, tıraş sabunu nispeten zararsız görünüyor. A.S. ise paraben yüklü. Peg de içeriyor. Kimyasallarla son zamanlarda ilgilenmeye başladım. Çoğunu tanımıyorum ama şahsen içeriğinde paraben, sls, sles, peg ve als olan hiçbir ürünü evime sokmamaya gayret ediyorum.

*SLS Sodium Lauril Sülfat
*SLES Sodium Lauret Sülfat
*ALS Amonyum Laurel Sülfat

Sls kimyasalları:

*Sodyum dodesil sülfat
*Sodyum tuzlu sülfürik asit
*Monododesil ester sodyum tuzlu sülfürik asit
*Akiposal SDS
*Aquarex ME
*Aquarex metil
*A13-00356

*Formaldehit, nitrozaminler ve ftalatlar

Elimize aldığınız üründe bunlardan herhangi biri varsa, muhtemelen 1,4-dioksan içeriyordur:

*Sonu “myreth/miret”, “oleth/olet” “laureth/lauret” veya genel olarak “eth/et” ile biten kelimeler
*PEG
*polyethylene/polietilen “polyethylene glycol/polietilen glikol veya polyoxyethylene/poli oksi etilen
*oxynol/oksinol

Bunlar ileri derece zararlı kimyasallar. Bir de kadınlaştıran kimyasal” olarak da bilinen nonilfenol etoksilat (NFE) var.

Konuyu bir başlık altında inceleyeceğim fırsat bulduğumda.

Ayrıca artık içerikleri ben de çok zor okuyorum büyüteçsiz Smile Gözlük vakti geldi sanırım. Ya da cebimde büyüteçle gezeceğim artık Big Grin
Estağfurullah, zahmet ne demek @Lorenzo komşum, keyifle yaptım Smile
(23/10/2016, Saat: 13:42)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar, cogu seyin icinde mısır yagı var,

Katılıyorum @dikdik_s komşum. Bu sebepten dolayı İstanbul'un göbeğinden taşınıp Kartepe'ye yerleştim. Nispeten çok daha doğal yaşıyoruz burada. Yoğurdu kendim yapıyorum. Yumurtam köy yumurtası. Sebzelerim bostandan, meyvelerim ağaçtan. Şahsi bir durum yani; hayatımı bu yönde değiştirdikten sonra kimyasallara daha bir dikkatli bakmaya başladım. Ah ama o sigara denen illeti tamamen bırakmam lazım, en beteri o. Onu da epey azalttım ama, inşallah sıra onda Smile
@Lorenzo
Dostum ne guzel yapmıssın. İste keske hepimiz yapabilsek daha doga icine gecebilmeyi.
Sigara konusunda da, Esigaraya bekleriz hocam Smile Biraz arastır tavsiye ederim.
Aman diyim sağlıklı yaşama diğer herşeyden önce sigaradan başlayın. Sigarayı direkt bırakamıyorsanız onun yerine koyacağınız Esigara, patch, sakız, vs. bile çok çok daha iyi. Sigaranın içeriği duyan gelmiş gibi, karbon monoksit, formaldehit, siyanur, radyoaktif polonyum, vs. ne ararsanız var. Üstüne üstlük evdeki herkes de etkileniyor. Evde içmeseniz bile elbisenize veya cildinize sinen kimyasallar evinize giriyor.

Sigaranın içeriği :
https://en.wikipedia.org/wiki/Tobacco_smoke?wprov=sfla1

Not: Şimdi baktım, polonyum'un yarı ömrü tam 138 gün.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
İndirim çeki gelince değerlendireyim dedim. İlk defa alıyorum. Kokusunu beğendim ama İçerik pek masum değil gibi..
25cc7214ef08330207cc3c22153f1b35.jpg
ee051c2fccb0166c72c5470fd92cad73.jpg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: