İleri tıraş denemeleri
Zeytinyağı, Cella sabun, Tipsoft Mançuryanlı, Timor, Progress (2.5 ayarında)

Bu akşam 36 saatlik (artık saat sayıyorum) sakalımı kesmeden önce Zeytinyağı uygulaması denemek istedim.
Bol kimyasal içerikli güneş yağını kutusundan boşaltıp, güzelce temizledikten sonra içine zeytinyağı koydum.
Birkaç fıs ile artık hıyar gibi kokuyordum Smile
İlk başta yüzüm tahmin ettiğiniz gibi (yağdan mütevellit) kolayca köpürmedi, biraz inatla köpük tamamlandıktan sonra
genelde olduğu gibi, 1 er, XTG, WTG ve ATG yi tamamladım.
Kesim sırasında jilet cildimde pek kaymadı aksine daha önceki badem yağı kadar olmasa da zorlanarak ilerledi.
Sakalların kesiminde hiç bir problem olmadı...

Peki toplamda ne oldu?
Köpürme : Azaldı
Tıraş Süresi : Arttı
Zorluk : Daha fazla
Tıraş Yakınlığı : Aynı
Tahriş : SIFIR
Asıl kritik nokta tahrişin neredeyse adını bile unutturacak seviyede tahrişsizlik oldu.
Merhaba değerli arkadaşlar
Son zamanlarda tıraş öncesinde Hindistan cevizi yağı kullanıyorum. (Macit efendi marka, soğuk sıkım,küçük şişe 5 tl)
Şişe küçük ama kullandığım miktar da çok küçük olduğundan şişedeki yağ seviyesi toplamda olduğum 6 tıraşta hiç azalmadı diyebilirim dolayısıyla büyük şişe almaya gerek olmadığını düşünüyorum. (Büyük şişenin çok yer kaplaması da cabası)
Öncesinde yaşadığım tahriş sorununu soğuk tıraş ile birlikte azaltmıştım, yağ kullanmaya başladığımdan beri de tamamen tahrişsiz ve yakın tıraşlar oluyorum diyebilirim.
Tasta köpürtme yapıyorum ve Progress uzun sap kullanıyorum (2. seviye)
Gilette 7 O'Clock Sarı paket jileti değiştirmeden 5 gün üst üste tıraş ve sıfır tahrişle bu haftayı bitireceğime inancım tam Smile
Saygılarımla
Komşum teşekkür ederim çok değerli bir tespit,zira benim de sakallarım sert umarım zamanla ters etki yaratmaz.
Özellikle az kullanıyorum,kalıntı-koku yapmıyor ancak ileride böyle bir durum oluşabilir ise belki de cildi şimdiden yağsız ama tahrişsiz tıraşa alıştırmalıyım.
Saygılar sevgiler

(13/10/2016, Saat: 23:55)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Paynomind
komsum, bitkisel yagi cok fazla kullanirsaniz sakallarinizi sertlestirip gürlestirebilir. Bende böyle bir etki yapti, herkeste ayni sonuc olurmu bilemiyorum, tamamen kendi fikrim.
Günaydın.

Dün akşam traş öncesi yüzümde hindistan cevizi yağını 10 dk. bekleterek traş oldum. Ladas ve Timor tto kullanıyorum. Aynı jiletin ikinci tıraşıydı. İlk tıraştan keyif almamıştım. İkinci tıraşta da bu jiletten pek keyif almadım. Ama sakallarım ve cildim inanılmaz yumuşamıştı.

Hindistan cevizinin özelliği cilt tarafından hızlı emilmesi, zeytinyağı gibi ağırlık ve emilmeme gibi bir problemi olmaması, ve cilt için uygun olması.

Dezavantajı biraz pahalı oluşu. Bulması çok kolay değil, yaygın bir ürün değil ve yaygın olmadığı için kötü kaliteleri piyasada çok var. (Coconut yağlarının birçoğunun içine vazelin katıldığını bana bizzat bir yağ üreticisi söyledi.)

(13/10/2016, Saat: 23:55)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Paynomind
komsum, bitkisel yagi cok fazla kullanirsaniz sakallarinizi sertlestirip gürlestirebilir. Bende böyle bir etki yapti, herkeste ayni sonuc olurmu bilemiyorum, tamamen kendi fikrim.

Ben bu görüşe katılmıyorum. Bununla ilgili yapılan araştırma-kaynak bulmak lazım internetten.

Denemek istediğim bir diğer yağ da jojoba yağı. Jojoba yağının özelliği vücudun kendi ürettiği yağa en yakın özellikteki yağ oluşudur. Bunu denedikten sonra paylaşırım tecrübemi.
Haydi hayırlı tıraşlar…

Sakal sertliği: 4/5

https://www.instagram.com/utkumann/
Komşum merhaba kullandığım hindistan cevizi yağı bulunduğu çekmecenin ısısı en az 20 derece olmasına rağmen tamamen dondu,şişesinden kulak çubuğu ile alarak katı halde yüzüme uyguluyorum. Donması vazelin katkısız saf olduğunu gösteriyor diyebiliriz sanıyorum.Selamlar

(22/10/2016, Saat: 09:40)Raskolnikov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günaydın.

Dün akşam traş öncesi yüzümde hindistan cevizi yağını 10 dk. bekleterek traş oldum. Ladas ve Timor tto kullanıyorum. Aynı jiletin ikinci tıraşıydı. İlk tıraştan keyif almamıştım. İkinci tıraşta da bu jiletten pek keyif almadım. Ama sakallarım ve cildim inanılmaz yumuşamıştı.

Hindistan cevizinin özelliği cilt tarafından hızlı emilmesi, zeytinyağı gibi ağırlık ve emilmeme gibi bir problemi olmaması, ve cilt için uygun olması.

Dezavantajı biraz pahalı oluşu. Bulması çok kolay değil, yaygın bir ürün değil ve yaygın olmadığı için kötü kaliteleri piyasada çok var. (Coconut yağlarının birçoğunun içine vazelin katıldığını bana bizzat bir yağ üreticisi söyledi.)

Ben bu görüşe katılmıyorum. Bununla ilgili yapılan araştırma-kaynak bulmak lazım internetten.

Denemek istediğim bir diğer yağ da jojoba yağı. Jojoba yağının özelliği vücudun kendi ürettiği yağa en yakın özellikteki yağ oluşudur. Bunu denedikten sonra paylaşırım tecrübemi.
(22/10/2016, Saat: 10:10)Paynomind Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum merhaba kullandığım hindistan cevizi yağı bulunduğu çekmecenin ısısı en az 20 derece olmasına rağmen tamamen dondu,şişesinden kulak çubuğu ile alarak katı halde yüzüme uyguluyorum. Donması vazelin katkısız saf olduğunu gösteriyor diyebiliriz sanıyorum.Selamlar

selam tekrar. hindistan cevizi yağı bugünlerde katı oluyor. tereyağının dışarıda bırakıldığındaki halinden az daha katı. yüze sürer sürmez eriyor, hatta eldeyken erimeye başlıyor. yazın tamamen sıvı haldeydi.
Haydi hayırlı tıraşlar…

Sakal sertliği: 4/5

https://www.instagram.com/utkumann/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Lightbulb Tıraş. Duştan önce mi, sonra mı? mancho 75 58,215 28/09/2022, Saat: 21:22
Son Yorum: Can Çelik
  Eski Tıraş Jiletleri Nasıl Keskinleştirilir? MerkurFutur 9 8,466 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: MerkurFutur
  DE Tıraş Makinasında İki Eli Aynı Etkinlikle Kullanma MerkurFutur 11 6,682 31/08/2020, Saat: 00:00
Son Yorum: krub
  Yazın kullanmaktan en çok keyif aldığınız tıraş ürünleri nelerdir? btoprak 62 63,225 16/04/2020, Saat: 22:40
Son Yorum: Jonas
  WTG, XTG, ATG ve Sakal Yönüne Göre Tıraş Teknikleri pars 56 94,438 24/06/2019, Saat: 13:59
Son Yorum: Silentsv
  Tıraş Olmak Saçları ve Sakalları Daha Hızlı ve Gür Mü Çıkarır? Delidumrul 9 5,923 26/01/2019, Saat: 19:32
Son Yorum: gr00v3r
  Geleneksel Tıraşa Nasıl Başladım ? - Kendi Tıraş Tekniklerim Xo-oX 14 12,734 14/05/2016, Saat: 11:02
Son Yorum: rating
  Tıraş kremi-sabunu vs tıraş jeli mustafayazar 18 16,844 12/04/2016, Saat: 23:42
Son Yorum: mustafayazar

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: