Günün Tıraşı (SOTD)
Eyvallah Smile
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
16gmyo5.jpg
52xbuq.jpg
Dünün tıraşı aslında benimki ancak uzun süredir yazmaya vaktim olmadı, öncelikle herkese merhabalar, sevgiler.

Normalde günaşırı tıraş olmaktan hoşlanırım, zira sakalım tam 24 saatte müsait uzunluğa varmıyor. Ancak tıraş olduğum gün bir telefon aldım, yarın sizi iş görüşmesine bekliyoruz dendi, ben de mecburen üst üste tıraş olmak durumunda kaldım. Bazı kartuşsever büyüklerin çağrısına kulak verip, m3'ü aldım elime. En azından kendimi kesmem imkansız olacaktı. Evet kendimi kesmedim ancak king gillette eğer tıraş bittiğindeki halimi görse mezarında ters dönerdi. Her zamanki gibi fırça ve sabuna başvurdum çünkü jellerden daha iyi koruma sağlayacağını artık öğrenmiştim. Domuz wilkinson fırçam ve arko sabunu uyguladıktan sonra yakın tıraş oldum. Niyetim sinekkaydı olmaktı. Anladım ki kartuşlu aletin de kadar yakın tıraş sağlamasına, benim çok da süper olmayan tekniğime rağmen imkan yok. Şapı sürünce suratım bugüne dek hiç yanmadığı şekilde yandı, ve işi istemiyorum diye bağırır gibi kırmızıydı. Yığınla razor bump sahibi de oldum. Daha önce de aletle üst üste tıraş olduğumda bunun çeyreği kadar mutsuz olmamıştım.

Özetle, bundan sonra üst üste tıraş olmak zorunda kalsam da de aletten şaşmam, en azından usturayla muazzam bir tekniğe sahip olana kadar. Ekonomi değildi klasik tıraşa geçmemdeki sebep, ama altı liralık rimei ve iyi bir jilet çok daha uygun bir fiyata kat kat daha iyi bir tıraş yapıyor.

Umarım sizlerin daha hoş tıraş deneyimleriniz olur, iyi haftasonları geçirmeniz dileğiyle
28tgdpe.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@zanshin komşum yanlış gormuyorsam resimdeki loewe esencia.  Nerdeyse dönemdaşlari olan jazz ve safari kullanmis biri olarak hemen ilgimi çekti. Türkiyede bir tekin acarda görüp koklamak imkanım olmuştu. Tam bir aromatik fujerSmile o dönemin kokularına bayılıyorum. Günümüzün birbirine benzeyen tasarımcı marka parfumlerine göre o dönemlerin anaakım parfümleri daha karakteristik ve kompleks geliyor bana. Siz parfümü nereden temin ettiniz ve nasıl buldunuz? Bu arada güzel günlerde kullanın komşum.
kolum kırıldığı için 6 hafta tıraş olamayacağım
malesef
burdan sizi izleyip kıskanırım Big Grin
(07/08/2016, Saat: 00:24)Xo-oX Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kolum kırıldığı için 6 hafta tıraş olamayacağım
malesef
burdan sizi izleyip kıskanırım Big Grin

Çok geçmiş olsun. Bu sıcaklarda alçı da hiç çekilmez, iyi bilirim Sad
rtkbxl.jpg
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
(06/08/2016, Saat: 15:16)Blade Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @zanshin komşum yanlış gormuyorsam resimdeki loewe esencia.  Nerdeyse dönemdaşlari olan jazz ve safari kullanmis biri olarak hemen ilgimi çekti. Türkiyede bir tekin acarda görüp koklamak imkanım olmuştu. Tam bir aromatik fujerSmile o dönemin kokularına bayılıyorum. Günümüzün birbirine benzeyen tasarımcı marka parfumlerine göre o dönemlerin anaakım parfümleri daha karakteristik ve kompleks geliyor bana. Siz parfümü nereden temin ettiniz ve nasıl buldunuz? Bu arada güzel günlerde kullanın komşum.

Teşekkür ederim. İki yıl kadar önce Tekin Acar'dan indirimde rastlayıp satın almıştım. Yeşil temalı aromatikler içinde en sevdiğim. 88 ler gençlik yıllarımıza denk geliyor, yeri hep ayrı Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,549 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,200 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,273 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,547 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,763 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,203 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,025 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: