Arko Tıraş Sabunu
(16/06/2016, Saat: 13:50)emrah06 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko’nun berber sabunu olduğunu kabullenip fazla bir şey beklememek lazım diye düşünüyorum. Üretim hacminin büyüklüğü düşünüldüğünde, hammadde fiyatlarını butik üreticilere nazaran çok daha ucuza getirerek 5 liralık satış fiyatı ile bile çok güzel bir sabun yapabilirler. Ama o zaman da berberler almaz.

Berberler almasa bile en azından ürün çeşitlendirmesi olur ve yeni bir kullanıcı kitlesine erişebilir. Dediğiniz gibi 5 liralık ama daha kaliteli bir sabun üretse bile en azından bizler gibi ev kullanıcıları için bir seçenek ortaya çıkar. Daha da üst kitleye erişim için EJ, Tabac kalitesinde ama daha da pahalı ürünler de üretebilir.
Üretenleri destekleyelim bence..arko klasik sabununla devam etsin

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(17/06/2016, Saat: 00:32)inter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üretenleri destekleyelim bence..arko klasik sabununla devam etsin

Hocam Etsin tabi herkes destekliyorda ona ek olarak farklı birşeylerde üretsin. Hali hazırdaki sabununda üretimine devam edilsin talepler doğrultusunda ekstradan yeni sabunlarda üretilsin bence.
Talep ediliyor fakat arko'dan ses seda yok ben umitli degilim artik o konuda

Arko'dan çok ses beklememek lazım. Asli hedef kitlesi biz değiliz sonuçta. Ev kullanıcıları için yirmiküsür çeşit jel/krem/köpük yapıyorlar. Ev kullanıcılarının ezici çoğunluğu da bu tür ürünleri kullanıyor. Yine sabunların da ezici çoğunluğunu berberlere satıyorlar.
Yurtdışındaki geleneksel traş meraklılarının farklı kokulu/içerikli arko gibi bir derdi yok, seven böyle seviyor, sevmeyen de hiç sevmiyor.

Yani toplamda en fazla birkaç bin kişilik bir pazardan bahsediyoruz. Bir kalıp sabunun da aylarca (hatta rotasyona sokunca yıllarca) gittiğini göz önüne alırsak sürümden kazanma durumu da yok. İleride sayımız artarsa belki bir etkisi olabilir diyeceğim ama traş olayı ülkemizde giderek daha demode oluyor.

Şahsen arkoyu bu şekilde sevenlerdenim, ama değişik çeşitleri (organik, sandalağacı, bademli, vb.) olsa muhtemelen onları da kullanırdım ama durum bu iken evyap'ın böyle birşey yapacağını hiç sanmıyorum
(17/06/2016, Saat: 16:17)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko'dan çok ses beklememek lazım. Asli hedef kitlesi biz değiliz sonuçta. Ev kullanıcıları için yirmiküsür çeşit jel/krem/köpük yapıyorlar. Ev kullanıcılarının ezici çoğunluğu da bu tür ürünleri kullanıyor. Yine sabunların da ezici çoğunluğunu berberlere satıyorlar.
Yurtdışındaki geleneksel traş meraklılarının farklı kokulu/içerikli arko gibi bir derdi yok, seven böyle seviyor, sevmeyen de hiç sevmiyor.

Yani toplamda en fazla birkaç bin kişilik bir pazardan bahsediyoruz. Bir kalıp sabunun da aylarca (hatta rotasyona sokunca yıllarca) gittiğini göz önüne alırsak sürümden kazanma durumu da yok. İleride sayımız artarsa belki bir etkisi olabilir diyeceğim ama traş olayı ülkemizde giderek daha demode oluyor.

Şahsen arkoyu bu şekilde sevenlerdenim, ama değişik çeşitleri (organik, sandalağacı, bademli, vb.) olsa muhtemelen onları da kullanırdım ama durum bu iken evyap'ın böyle birşey yapacağını hiç sanmıyorum

Ben de Arko sever bi sabuncu olarak katılıyorum maalesef. Maalesef bu konuda azınlığız. Hiçbir firmanın da azınlık için ARGE, maliyet vs hesapları yapıp bu işe gireceğini sanmıyorum. Büyük ihtimal berberler de olmasa hiç bulamayacaktık o sabunu artık.
Arkadaşlar benim kanadadan bir arkadaşım aslinda kibristan tanışıyoruz da kendisi kanada da yaşıyor ingiliz vatandaşı birkere arko sabunu kullansin diye vermistim ingilterede tuvalet sabunu olarak kullanılıyormuş arkonun kokusu biraz abes buldu. Babası bir donem kulanmis sevmiş ama oralarda bulunmuyormus. Benim favorim ne yalan soyliym. Envaii cesidini kullandim Arko gibisi yok bence. Ama bol sulu kullanicaniz

Sent from my iPhone using Tapatalk
(06/07/2016, Saat: 20:46)kemalu2002 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar benim kanadadan bir arkadaşım aslinda kibristan tanışıyoruz da kendisi kanada da yaşıyor ingiliz vatandaşı birkere arko sabunu kullansin diye vermistim ingilterede tuvalet sabunu olarak kullanılıyormuş arkonun kokusu biraz abes buldu. Babası bir donem kulanmis sevmiş ama oralarda bulunmuyormus. Benim favorim ne yalan soyliym. Envaii cesidini kullandim Arko gibisi yok bence. Ama bol sulu kullanicaniz

Tuvalet sabunu kokusu olarak da biliniyor orda bizim forumdan da bazi arkadaşlar klozet kokusu dediler ben arko kokusunda klozet kokusu bulamadim marka verirlerse seve seve kullanırım. Bunun dışında bana hep hamamda ve banyoda sabun beziyle kopurttugum hacı şakir banyo sabunu kokusunu dolayısıyla temizlik kokusunu hatırlatır.
Katılma tarihi: 2011
Ben arko sabunun performansını çoğu pahalı sabun kremden daha basarılı buluyorum. Benim şahsi kıstaslarımdan biri de saç tıraşındaki performansı.. Sakal ve saçta verim aldığım nadir bir kaç sabundan biri.. Ben de örnegin İngiltere üretimi olarak Truefitt Hill sandalwood ve Tobs un avocado ile jeremy street ini kullandım ama bunlardan memnun kalmadım tekrar almayı da düşünmüyorum ama arko sabun dolabımda herzaman olacaktır..
(06/07/2016, Saat: 20:46)kemalu2002 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar benim kanadadan bir arkadaşım aslinda kibristan tanışıyoruz da kendisi kanada da yaşıyor ingiliz vatandaşı birkere arko sabunu kullansin diye vermistim ingilterede tuvalet sabunu olarak kullanılıyormuş arkonun kokusu biraz abes buldu. Babası bir donem kulanmis sevmiş ama oralarda bulunmuyormus. Benim favorim ne yalan soyliym. Envaii cesidini kullandim Arko gibisi yok bence. Ama bol sulu kullanicaniz

İngiltere'de tuvalette sabun kullanıyorlar mı acaba!.. Adamlar temizliği bizden öğrendiler, şimdi bizi beğenmiyorlar. Onlar büyük tuvaletlerini yaptıktan sonra popolarını yıkamayı öğrensinler önce.

@kemalu2002 lafım size değil tabii ki.. Eminim siz de münasip bir üslup ile arkadaşınıza gereken cevabı vermişsinizdir.

Lafım sabunumuzu yerlere göklere sığdıramayan ve tuvalet adabını bizim bile yeniden gözden geçirmemize sebep olacak kadar geliştiren yabancı dostlarımıza da değil.

Laf gitmesi gereken yere gitti. Gediğine oturdu.

Sizler de kusura bakmayın arkadaşlar, ben böyle bir durumu milli hakaret kabul ederim ve tepkisiz kalmam mümkün değil. Haddimi bir miktar aşmış olduğumu düşünenleriniz olabilir belki ama tutup da bir grup yabancının en sevilen milli sabunumuza tuvalet sabunu muamelesi yapmasından daha fazla haddimi aştığımı düşünmüyorum.

Gerçi tuvalet adabını yine bizden öğreneceklerse varsın Arko'muz bu yolda hayırlı bir işe vesile olsun.

Bak ya, mübarek bayram günü cinlendirdiler beni.

Herkese tekrar iyi bayramlar.. Tatlıyı fazla kaçırmayın  Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 171 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,122 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,272 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 809 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 970 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 991 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 501,190 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,453 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,468 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,421 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: