Polsilver Jilet Ömür Testi
başlığınız sizin keşfettiğiniz konseptle açılan konuya taşındı Smile

şifa dilerim hocam tez zamanda oğlunuz için
geçmiş olsun
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
@BigHillMe Teşekkür ederim.
2. TIRAŞ

1 günlük sakal.

Dün ekstradan bie perde daha XTG geçtiğim için 1. tıraşın yakınlığı gayet güzeldi,bu yüzden bugünkü sakalım olması gerekenden kısaydı.Aynaya bakınca acaba yarın sabahmı olsam diye arada kaldım ama tıraş aralığını bozmayayım diyerek tıraşımı oldum.2 perdelik tıraşım yüzde köpürtme dahil 15-16 dakikada bitti.

Keskinlik: 1.tıraş ile arasında bir fark göremedim.Keskinliği iyi.
Çekme: Yok.
Yüzde Akma: 1.tıraş ile arasında fark göremedim.Normal bir akışı var.
Takılma: WTG-XTG-ATG hiçbir takılma yok.
Tahriş: Yok
Kanama: Yok
Tıraş Yakınlığı: Başladığımda bariz derecede göze batan bir sakal yoktu zaten.2 perde tıraş ile gayet yakın güzel bir tıraş.(8,5/10)

Kaliteli jilet kullanmanın en büyük artılarından birisini minumum efor maksimum verim ve yakınlık olduğunu söylüyebilirim.Jilete güvendiğim için basıncın b sini kullanmadım.Tıraş keyfide güzeldi.Kolonya sürerek tıraş bitirildi,aftershave kullanmadım.Bu jilet tahminimce bayaa iyi gidecek gibi duruyor.Yarın gece 3. tıraş.
Genelde polsilver ile 2. tıraşımda sanki zaza jilet kullanıyormuşum hissiyatı alıyorum .
3. TIRAŞ

1 günlük sakal.Bu seferki tıraş beni şaşırttı.Benmi birşeyleri yanlış yaptım anlamadım gitti.

Keskinlik: Halen keskin ama 1. ve 2. tıraşa göre bir değişiklik var.Azalma diyemiyeceğim ama değişik bir durum.Sanki ATG kesimde cildi kazıyarak geçti.
Çekme: Yok
Yüzde Akma: İlk perde yanaklarda WTG kesimde jiletin akışını biraz daha yumuşak hissettim.ATG kesimdede tam tersi kazıyarak geçti sanki,tutuş açısındamı bir hata var anlamadım.
Takılma: İşte burada işler değişiyor.Sadece çene altı ATG kesimde iyi bir takılma oldu.Jilet keskinmi halen keskin ama bu takılmanın sebepini anlıyamadım.Benmi birşeyi hatalı yaptım acaba diye düşündüm.WTG ve XTG de sıkıntı yok.
Tahriş: Var. Tıraş biteli 10 dakika oldu kolonya sürüldü,aftershave sürüldü ama çene altı,çene ve boyun bölgesinde tahriş var ve yanma hissi halen devam ediyor.Kızarıklık var.
Kanama: ATG kesimde 3-4 yerde kök kanaması.
Tıraş Yakınlığı: Yakın bir tıraş.(8/10)

Bu seferki tıraş konfor ve tahriş açısından rezil bir tıraştı ama tıraş yakınlığı güzeldi.Suçu hemen jilete atmak istemiyorum gecenin 12sinde tıraş olduğum için köpükte veya tutuş açısındada bir problem olabilir.Fazla bir basınç uyguladığımı düşünmüyorum.Yarın geceki tıraşı merak ediyorum bakalım bugünkünün aynısımı olacak.
(08/06/2016, Saat: 00:27)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Genelde polsilver ile 2. tıraşımda sanki zaza jilet kullanıyormuşum hissiyatı alıyorum .

Normalde ben bu jileti 2 kere kullanır değiştiririm.Jiletin tek tarafı ile yaptığım 3. tıraşta bende dengesizlikler gördüm,şaşırttı beni.
(08/06/2016, Saat: 01:55)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Normalde ben bu jileti 2 kere kullanır değiştiririm.Jiletin tek tarafı ile yaptığım 3. tıraşta bende dengesizlikler gördüm,şaşırttı beni.

Bazen ej gibi alette bu durumu yaşarken fatboy da 2 . tıraşta hala eski konforunu koruyor . Kullandığımız aletinde fark yarattığı oluyor .

Saygılar ,
4.TIRAŞ

Arkadaşlar.Bugün önemli görüşmelerim olduğu için daha temiz bir tıraşa ihtiyaç duydum o yüzden geceden değil bugün sabahında tıraş oldum.

Keskinlik: 1. tıraştaki keskinlik yok malesef ama halen keskin diyebiliriz.
Çekme: Yok
Yüzde Akma: Geçen tıraşta ATG kesimde yüzümü kazıdığını yazmıştım ve şaşırmıştım.Bu tıraştada özellikle ATG kesimde cildimi zorladı.Akışı rahatsız edici.
Takılma: ATG kesimde çene altında zorladı biraz,onun haricinde sıkıntı yok.
Tahriş: Var.Aşırı olmamakla beraber tıraş sonrasında tahriş yaşadım.Aftershave sürüldü,yüzüm 1-1,5 saat sonra rahatladı.
Kanama: ATG kesim yaptığım yerlerde kök kanaması yaşadım özellikle boyun bölgesinde.
Tıraş Yakınlığı: Herşeye rağmen yine yakın bir tıraş. (8/10)

Jilet halen yakın tıraş sağlıyor ama ilk iki tıraşın konforu kalmadı.
5.TIRAŞ

Dün sabah tıraş olduğum için 5.tıraşıda bugün sabah işe gitmeden önce oldum.1 günlük sakal.

Keskinlik: Her tıraş keskinliğin azalması kendini ufak ufak hissettiriyor.İlk başlardaki kadar olmasada halen iş görecek seviyede keskin diyebiliriz.Daha yeni açılmış derby veya shark keskinliğine düşmüş değil.
Çekme: Keskinlik yeterli seviyede olduğu için henüz çekme yok.
Yüzde Akma:Akışı rahatsız edici olmaya başladı iyice,smooth bir akış yok.
Takılma: Çene altı bölgesi sakallarımın en yatık olduğu yerdir,burada ATG kesimde takılmalar halen devam ediyor.Sıkıntının çok olduğu durumda yönü ATG-XTG karışımına döndürerek biraz azaltıyorum.
Tahriş: Var malesef,özellikle boyun bölgesinde.Derby ile yaptığım tıraşlar bununki kadar yakın olmuyordu ama tahriş yaşamıyordum.Aftershave kullanmaya başladım düzenli olarak.
Kanama: ATG kesimde kök kanamaları oluyor.Bu tıraşta 4 adet kök kanaması saydım.
Tıraş Yakınlığı: Evet,zurnanın zırt dediği yere geldik.Tıraş yakınlığı düşmeye başladı halen iş görür seviyede ama ilk tıraşlardaki yakınlık yok.(7/10)

Cumartesi öğlen 1,5 günlük sakalla devam edeceğim.Sağlıcakla.
(10/06/2016, Saat: 14:33)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5.TIRAŞ
Tahriş: Var malesef,özellikle boyun bölgesinde.Derby ile yaptığım tıraşlar bununki kadar yakın olmuyordu ama tahriş yaşamıyordum.Aftershave kullanmaya başladım düzenli olarak.
Kanama: ATG kesimde kök kanamaları oluyor.Bu tıraşta 4 adet kök kanaması saydım.
Tıraş Yakınlığı: Evet,zurnanın zırt dediği yere geldik.Tıraş yakınlığı düşmeye başladı halen iş görür seviyede ama ilk tıraşlardaki yakınlık yok.(7/10)

@Mauser hocam;
Tahriş - kök kanamaları. Dezenfekte - tedavi amaçlı birşey kullanıyormusunuz?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Permasharp Jilet Ömrü İncelemesi Mauser 40 15,498 28/06/2021, Saat: 10:45
Son Yorum: necatiatceken
  Kai Jilet Ömür Testi rock83 21 20,114 11/09/2020, Saat: 16:10
Son Yorum: Mustafa40
  Jilet değişimi timdr 10 7,166 14/08/2020, Saat: 12:33
Son Yorum: Lord Sparhawk
  7 O'clock Yellow Ömür Testi Mauser 36 25,840 20/07/2020, Saat: 23:07
Son Yorum: Efrasyab
  Jilet Yorgunluğu pilotic 20 14,876 20/02/2020, Saat: 21:45
Son Yorum: umok