En Son Ne Aldınız ?
@AKadir

Abim benim, guldurdun sabah sabah. Sagolasın.
@rocnel hayırlı olsun
Şişe arkasında "tüm elektrikli tiras makineleri ile kullanılabilir " yazıyor mu: )
(16/05/2016, Saat: 15:27)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel hayırlı olsun
Şişe arkasında "tüm elektrikli tiras makineleri ile kullanılabilir " yazıyor mu: )

Evet onu görmemiştim Smile aynen öyle yazıyor, yoksa ıslak tıraşa uygun değil mi Smile
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(16/05/2016, Saat: 15:55)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet onu görmemiştim Smile aynen öyle yazıyor, yoksa ıslak tıraşa uygun değil mi Smile

@rocnel
Üstad forumda beğenen ve kullananlar var
İstemeden elektrikcileri deşifre mi ettik : D
(16/05/2016, Saat: 16:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel
Üstad forumda beğenen ve kullananlar var
İstemeden elektrikcileri deşifre mi ettik : D

Smile Kokusu müthiş ama Smile

Elektrikli tıraş makinesi demişken, geçenlerde bir hafta boyunca berber tipi tıraş makinesi(saç ve uzun sakal) nasıl yapılabilir üzerine çalıştım. Kaliteli ve uygun pil, kaliteli sessiz çalışan bir motor ve yatağı, iyi bir soğutma tasarımı, iyi düşünülmüş deforme olmayacak hafif sağlam (titanyum gibi) çark işleme sistemleri, kaliteli devre kartları, kaliteli soketleme ve kablolar, ergonomik plastik ya da işlenmiş alüminyum(7.000 serisi) dış kasa ve en önemlisi köreldiği zaman atılmayacak ya da nerede olduğu bilinmeyen servisine bilenmesi için gitmeyecek bıçaklarının olması, bunun için normal yaprak jilet ile çalışabilecek köreldiği zaman yaprak jileti değiştirilebilecek ve aynı kesim kalitesi ile ucuza devam edecek, hem de sökülüp bulaşık makinesinde yıkanarak temizlik sağlanmış olacak. Kafamda kesim için bir model oluşturdum, müsait bir zamanımda bunun teknik modellemesini yapacağım. En önemlisi yaprak jilet ile nasıl kesim yapabileceğini ortaya çıkarmaktı onu yaptım ve bu kesin patentli olur. Tabi bu ürün ile günlük sakal tıraşı olunmayacak Smile sadece başında da belirttiğim gibi berberler için Smile
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(16/05/2016, Saat: 17:14)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile Kokusu müthiş ama Smile

Elektrikli tıraş makinesi demişken, geçenlerde bir hafta boyunca berber tipi tıraş makinesi(saç ve uzun sakal) nasıl yapılabilir üzerine çalıştım. Kaliteli ve uygun pil, kaliteli sessiz çalışan bir motor ve yatağı, iyi bir soğutma tasarımı, iyi düşünülmüş deforme olmayacak hafif sağlam (titanyum gibi) çark işleme sistemleri, kaliteli devre kartları, kaliteli soketleme ve kablolar, ergonomik plastik ya da işlenmiş alüminyum(7.000 serisi) dış kasa ve en önemlisi köreldiği zaman atılmayacak ya da nerede olduğu bilinmeyen servisine bilenmesi için gitmeyecek bıçaklarının olması, bunun için normal yaprak jilet ile çalışabilecek köreldiği zaman yaprak jileti değiştirilebilecek ve aynı kesim kalitesi ile ucuza devam edecek, hem de sökülüp bulaşık makinesinde yıkanarak temizlik sağlanmış olacak. Kafamda kesim için bir model oluşturdum, müsait bir zamanımda bunun teknik modellemesini yapacağım. En önemlisi yaprak jilet ile nasıl kesim yapabileceğini ortaya çıkarmaktı onu yaptım ve bu kesin patentli olur. Tabi bu ürün ile günlük sakal tıraşı olunmayacak Smile sadece başında da belirttiğim gibi berberler için Smile
Bence iyi fikir..tam bir girişimcilik ruhu ve hayalgücü örneği,bravo...piyasada kesin potansiyeli olabilecek bir ürün olur,bu özelliklere ek olarak B.makinesine konma esnasinda elektronik aksamın ayrilabilir özelliğide olması ciddi bir avantaj olurdu

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
@rocnel
Üstad güzel haberler. Tebrik ederim
yaprak jilet saç kesiminde daha hızlı körelmiyor mu yanlış mi biliyorum
(16/05/2016, Saat: 17:23)neoromancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence iyi fikir..tam bir girişimcilik ruhu ve hayalgücü örneği,bravo...piyasada kesin potansiyeli olabilecek bir ürün olur,bu özelliklere ek olarak B.makinesine konma esnasinda elektronik aksamın ayrilabilir özelliğide olması ciddi bir avantaj olurdu

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler en büyük avantajı hijyen, çünkü en pahalı berbere bile gitsen elektrikli makine kullanıyorsa herkesin saçına sürdüğü makineyi senin saçına da sürüyor. Örneğin başımda bir ara sivilce gibi yaralar çıktı, bana da bir yerden bulaşmıştı, berbere gittiğimde bende kullandığı saç kesim makasını bulaşık makinesinde yıkamasını istemiştim, kaynar su da yıkadı Smile Her tıraştan sonra yaprak jileti değiştirilebilecek diğer kısımları da aynı şekilde çıkartılıp temizlenebilecek ya da en azından en az mikrop kapması zor bir tasarım oluşturmak gerekli, ana tema bu. Ben uzunca araştırdım bu konuyu çözüm sunan uygun bir ürün göremedim.

(16/05/2016, Saat: 17:29)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel
Üstad güzel haberler. Tebrik ederim
yaprak jilet saç kesiminde daha hızlı körelmiyor mu yanlış mi biliyorum

Ustadım tamamen fizikle ilgili bir şey, tam tersine daha keskin bile olabilir. Ama tabi ki kullanılacak yaprak jilette önemli. Berberlerde kullanılan makinelerin başlık kısımlarının büyük kısmı pres ile kesilip, sonradan bilenmiş ve ısıl işlem görmüş çelikler. Ben ise çelik yerine titanyum kullanıp, titanyum malzemesini talaş kaldırarak işlemeyi ve akabinde gerek olursa ısıl işlem ile daha da sertleştirmeyi düşünüyorum. Isıl işlem uzmanlık alanım değil ama uzman arkadaşlarımla konuşup değerlendirebiliriz. Titanyum olunca hafifleyen mekanizmalar sayesinde; daha az motor gücü, daha az ses, daha az enerji ve daha fazla uzun dayanım gösterecek mekanizmaları oluşturabiliriz. Tabi bunlar şimdilik ön görü, bir işe başladığın zaman sonrasından çok değişiklik yapılabiliyor. Her insan alanında daha uzman, örneğin ısıl işlemden anlayan bir uzman ile görüştüğün zaman malzeme konusunda fikir değiştirebiliyorsun.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

4ptet4.jpg
Forum dostumuzdan aldım. Hediyesi için kendisine teşekkür ediyorum.
Merhaba arkadaşlar Ebay dan İantang isimli satıcıdan   Frank Tıraş Ekstra Yoğunluk Finest Badger Saç Tıraş Fırçası  2.4cm  knot (E18 MODELİ)16/05/2016 itibari ile gelmiş bulunmaktadır.2vc8hnl.jpg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: