Günün Tıraşı (SOTD)
Plissoft sentetik
Proraso blue
Haircraft shavette
Rapira ( 1 )
Gül toniği
Nivea aftershave fluid
The Body Shop Maca Root
RazoRock Plissoft
Personna Lab Blue
Gillette Aristocrat US
Rebul İstanbul

Aristocrat'ı alalı çok oldu ama araya o kadar yeni aletler girdi ki kısmet bugüneymiş. Özellikle 3 günlük sakalla bir giriş yapmak istememin de bunda etkisi yok değil. Genelde mild olarak anılan Gillette serilerini zorlamak hoşuma gidiyor. Skalada ki yeri nasıldır bilmiyorum ama Aristocrat iki perde de hoş bir tıraş verdi. Mild demek, pek kolay değil. Birkaç günlük sakal da bu sonucu verebiliyorsa, gündelik olarak da rahatlıkla kullanılabilir. Sevdim sarışın bombayı Smile
Hepinize sıhhatler ve hayırlı bir hafta olsun.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
i1wqy1.jpg
Tıraş öncesi: Yüzü ıslatmanın haricinde herhangi bir hazırlık yapılmadı

Sabun: Haslinger Ringelblumen

Fırça: TVBshaving domuz

Tıraş aleti: EJ89 Barley

Jilet: Perma Sharp (eski üretim)

Tıraş sonrası: Nivea Balzam (Hassas)

Çok sevdiğim bir tıraş oldu. Başta Haslinger'in kokusunu garip bulmuştum ancak kullanınca çok marifetli bir sabun olduğu anlaşılıyor. Kanaatimce Schafmilch'ten daha başarılı bir sabun. Köpürtünce kokusunu da beğendim. Cildimin bu kadar iyi hissettiği başka bir tıraş olmamıştım diyebilirim. Açıkçası balzamı adet yerini bulsun diye kullandım. TVBshaving fırça da olağanüstü backbone, masaj etkisi ve oldukça yumuşak uçları ile dikkat çekiyor. Sanırım bu fırçanın türevlerinden de edineceğim. Saygılar...
Fatip, gillette sharp edge Barbon tiras kremi ve jaguar 236 Eyup Sabri Tuncer tirss kolonyasi ile 3 gunluk sakali basariyla imha ettik.,Fatip'i kirli sakalda basarili buluyorum..digerleri f/p urunu olarak degerlendirilebilir..sharp edge haric tabiki.jilete laf edemiyorum hep memnun birakti

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@inter

Kardesim Fatip te elinde baska sap varsa deneme imkanın varmı. Rocnel sapı veya banka ej/merkur sapı gibi.
Fatip kafa kullanıp sadece sap degisikligi ile satılan "joris" ti sanırsam markası tam aklımda degil ama begenilen ust segment bir marka var. Fatip sanırım sap agırlıgına gore farklı bir tıras verecek bir kafa. Kendimde aklımda denemek ama hic fırsat olmadı unuttum.
Bir oneri yapmak istedim.

Not: Simdi hatırladım bendeki sarı renkli fatip dis kalınlıgı farklı, diger renklerinin ki de farklı olculerdeymis. Diger saplar olurmu bilemedim simdi.
(11/04/2016, Saat: 17:37)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @inter

Kardesim Fatip te elinde baska sap varsa deneme imkanın varmı. Rocnel sapı veya banka ej/merkur sapı gibi.
Fatip kafa kullanıp sadece sap degisikligi ile satılan "joris" ti sanırsam markası tam aklımda degil ama begenilen ust segment bir marka var. Fatip sanırım sap agırlıgına gore farklı bir tıras verecek bir kafa. Kendimde aklımda denemek ama hic fırsat olmadı unuttum.
Bir oneri yapmak istedim.

Not: Simdi hatırladım bendeki sarı renkli fatip dis kalınlıgı farklı, diger renklerinin ki de farklı olculerdeymis. Diger saplar olurmu bilemedim simdi.
Progress'im var elimde sadece onla olursa denerim sn @dikdik_s ama oda kisa sap modeli..pek fark eder mi bilmiyorum..

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Progresin sapi cikmaz kanki olmaz o.
1iof1e.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
aagmte.jpg
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,805 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,460 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,209 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,394 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,574 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,826 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,272 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,037 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,238 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: