Tıraş kremi-sabunu vs tıraş jeli
Komşular bu soruya hemen herkesin sabun-krem yanıtı vereceği malum.Lord'un blogunu da okudum.Fakat krem ve sabunla köpürtürken(asıl sorun fırça)yüzümde fırça tahrişi oluyor.Benzer konuları da okudum.Bastırmadan,circular,paint,tasta,yüzde,sıcak su ile,soğuk su ile,fırçayı sıcak suda bekleterek... gibi her şekilde köpürtmeyi denedim.Tıraş jeli-köpüğüyle tahriş problemim ortadan kalkıyor(fırça kullanmadığım için) fakat sabun veya krem kullanmak istiyorum daha doğal,koruyucu olması gibi sebeplerle.Bu sorunumun bir çözümü var mıdır yardımcı olursanız memnun olurum.(tüm değişkenleri her seferinde sadece birini değiştirerek denedim ve sorunun fırça kaynaklı olduğu kesin komşular).Şimdiden teşekkürler.
Kullandığınız fırça nedir acaba?
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(11/04/2016, Saat: 16:23)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullandığınız fırça nedir acaba?
Hocam kullandığım fırça rodeo diye domuz kılı ucuz bir fırça yalnız uçları çok sert değil.Yalnız 3 tane ucuz fırçam daha var onlarda da aynı sorun oluyor(birinin adı peri poll fırçaların mesela)
Sorun fırçada demişsiniz ama hiç bilgi vermemişsiniz. Mesela elinizdeki diğer fırçalarda mı domuz? Hiç porsuk veya sentetik denediniz mi?
(11/04/2016, Saat: 16:37)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sorun fırçada demişsiniz ama hiç bilgi vermemişsiniz. Mesela elinizdeki diğer fırçalarda mı domuz? Hiç porsuk veya sentetik denediniz mi?

Evet hocam diğerleri de domuz.Porsuk veya sentetik denemedim ama o kadar hassas uyguladım ki fırçayı yüzüme fırça ne kadar yumusak fırça da olsa bu tahrişi yapacak gibi.
Emin olmak için keşke yumuşak tip bir porsuk deneme şansınız olsaydı.
Bir de anladığım kadarıyla yüzde köpürtme yapıyorsunuz. Hiç kapta köpürtme yapıp yüzünüze uygulamayı denediniz mi?
Ayrıca, hep aynı marka sabun/krem mi kullanıyorsunuz? Hiç değiştirdiniz mi? (Ben yine de sabundan şüphelendim)
abi domuz fırcalar fazla acılmamıs (break in olmamıs) icinde cizici kıllar vardır arada, buyuk ihtimal onlarıda ayıklamadınız, cildinizde hassas ise yuzde kopurtme yaparken sıkıntı yasamanız normaldir.

İmpa ticaretten bir best porsuk, yada forum uyelerimizden bir silvertip tipsoft fırca almanızı oneririm.

Domuz fırcaları nın break in islemi icin formu incelemenizi oneririm.

Saygılar
(11/04/2016, Saat: 16:59)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emin olmak için keşke yumuşak tip bir porsuk deneme şansınız olsaydı.
Bir de anladığım kadarıyla yüzde köpürtme yapıyorsunuz. Hiç kapta köpürtme yapıp yüzünüze uygulamayı denediniz mi?
Ayrıca, hep aynı marka sabun/krem mi kullanıyorsunuz? Hiç değiştirdiniz mi? (Ben yine de sabundan şüphelendim)

Hocam kapta köpürtme denedim.Hep arkonun krem-sabununu kulladım ama fırçasız yüzüme sürüp bekledim alerji falan mı oluyor acaba bu markaya diye ama olmadı.Hocam porsuk imkanım maalesef sadece devlet bursuyla geçinen bir öğrenci olarak yok o yüzden başka ne deneyebilirim diye arayış içine girdim
(11/04/2016, Saat: 17:27)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: abi domuz fırcalar fazla acılmamıs (break in olmamıs) icinde cizici kıllar vardır arada, buyuk ihtimal onlarıda ayıklamadınız, cildinizde hassas ise yuzde kopurtme yaparken sıkıntı yasamanız normaldir.

İmpa ticaretten bir best porsuk, yada forum uyelerimizden bir silvertip tipsoft fırca almanızı oneririm.

Domuz fırcaları nın break in islemi icin formu incelemenizi oneririm.

Saygılar
Teşekkürler hocam bakayım yalnız 7 aydır her gün kullanılıyor break-in tamamlanmıştır sanırım
Sabundan şüphe duymamın sebebi buydu. Bir dönem Arko bende alerjiye neden olmuştu. O zamanlar sadece domuz fırça kullanıyordum. (Yanlış anlaşılmasın, tahrişin sebebi bu ikilidir demiyorum, ayrı ayrı da sorun yaratıyor olabilir) Şimdilerde ise hep porsuk (nadiren sentetik) fırça ile Arko dahil bir çok sabun/krem kullanıyorum. Herhangi bir sorun yok.

Bu nedenle ben yine de size farklı bir sabun ve porsuk fırça deneyin derim. dikdik_s komşumun belirttiği üzere en az best badger bir porsuk fırça öneririm ama öğrenciyim demişsiniz. Bu durumda çok uygun fiyatlara (15-20 TL. gibi) Isana Pure badger porsuk fırçalar var. Ancak hemen uyarayım, pure olduğu için uçları biraz batıcıdır. Yüzünüz hassas ise sizde yine tahrişe sebep olabilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Lightbulb Tıraş. Duştan önce mi, sonra mı? mancho 75 58,209 28/09/2022, Saat: 21:22
Son Yorum: Can Çelik
  Eski Tıraş Jiletleri Nasıl Keskinleştirilir? MerkurFutur 9 8,462 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: MerkurFutur
  DE Tıraş Makinasında İki Eli Aynı Etkinlikle Kullanma MerkurFutur 11 6,681 31/08/2020, Saat: 00:00
Son Yorum: krub
  Yazın kullanmaktan en çok keyif aldığınız tıraş ürünleri nelerdir? btoprak 62 63,222 16/04/2020, Saat: 22:40
Son Yorum: Jonas
  WTG, XTG, ATG ve Sakal Yönüne Göre Tıraş Teknikleri pars 56 94,429 24/06/2019, Saat: 13:59
Son Yorum: Silentsv
  Tıraş Olmak Saçları ve Sakalları Daha Hızlı ve Gür Mü Çıkarır? Delidumrul 9 5,923 26/01/2019, Saat: 19:32
Son Yorum: gr00v3r
  İleri tıraş denemeleri Lord Sparhawk 45 63,196 22/10/2016, Saat: 19:07
Son Yorum: Raskolnikov
  Geleneksel Tıraşa Nasıl Başladım ? - Kendi Tıraş Tekniklerim Xo-oX 14 12,733 14/05/2016, Saat: 11:02
Son Yorum: rating

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: