Rocnel P20 ve SE incelemesi
Cok kapsamli inceleme olmus Lord ustadim, elinize saglik.
Güzel inceleme olmuş , teşekkürler .
üstad elina sağlık. Bir konuda seninle anlaşamıyoruz, R41 gibi temiz ve zevkli tıraş veren aletler neden senden yeterli not alamıyor.
kendi adıma yaşadığım tahrişli tıraşlar hep mild aletler ile oluyor. bunuda temiz alması için bastırmama bağlıyorum. Rocnelin Oc ve Agresif modelini
dört gözle bekliyorum.
https://www.instagram.com/u1071/
Yorumuz için çok teşekkürler Smile

Jiletin yamuk durması çok büyük ihtimalle jilet kaynaklı olabilir. Farklı bir jiletle denerseniz iyi olur, yoksa üretim hatası vardır, bu da komple tıraşıda etkilemiştir. Saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(08/04/2016, Saat: 20:15)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstad elina sağlık. Bir konuda seninle anlaşamıyoruz, R41 gibi temiz ve zevkli tıraş veren aletler neden senden yeterli not alamıyor.
kendi adıma yaşadığım tahrişli tıraşlar hep mild aletler ile oluyor. bunuda temiz alması için bastırmama bağlıyorum. Rocnelin Oc ve Agresif modelini
dört gözle bekliyorum.

Komşum şahsen gür ve sert sakala sahibim, youtubedaki tıraş videolarımda da görebilirsiniz. İdeal tıraşta olay sakalları kademe kademe kısaltıp son perdede kalanları da bitirerek cildi yormadan, kazımadan -olabilecek en konforlu tıraşı yakın şekilde sağlamaktır-. Sizin yapmaya çalıştığınız şey ise -olabilecek en yakın tıraşı konforlu şekilde olmaya çalışmak-. Konuya yaklaşımınız yanlış, zaman geçtikte tıraşta yakınlığın o kadar da önemli olmadığını konforun, temiz ve yorulmamış cildin çok daha önemli olduğunu anlayacaksınız, özellikle de düzenli her gün tıraş oluyorsanız. Yorulmamış ama sakal kökleri görünen bir cildin pürüzsüzlüğü, yorulmuş ama sakal kökleri görünmeyen bir ciltten çok daha iyi olacaktır. Bebek poposu dediğimiz olay.

Ben 5 günlük sakalı çok agresif makine ile de mild makine ile de konforlu tamamlayabiliyorum. Ama sen mild makine ile tahriş olduğunu belirtiyorsun. Demek ki tekniğinde yetersizlikler var. Makineye doğru jilet seçmeyi, kafayı doğru eğimle tutmayı, tıraşa perdelere bölmeyi, yüzünü ve sakllarının çıkış yönüne göre tıraş olmayı tam verimle beceremiyor ve yüzüne nasıl koysan çatır çatır kesen agresif makinelere bel bağlıyorsun.

Ben bugüne kadar mis gibi kesip de sahipleri tarafından iyi kesmiyor diye gönderilen usturalar, köseye yakın sakalı olup da mild makine ile yakın tıraş olamıyorum diyen çok insan gördüm.

Sen tutup de89'a shark, rapira,astra jilet takarsan çok verim alamaman normal, ama tak bakalım kai, feather, perma gibi jiletleri ne oluyor. Hem keskin jiletten dolayı rahatça sakalını alırsın, hem kazımayan kafadan dolayı cildini hiç yormazsın. Sonuçta r41 kadar yakın tıraş alırsın. Aradaki fark biri 1-2 perdede, diğeri 3-4 perdede yapar aynı işi. Ama uzun vadede günlük kullanımda mild ve orta agresif aletler her zaman daha iyidir. Geleneksel tıraşla uğraşmam 11 yılı geçti, bir kere de ya bu makine kesmiyor daha agresif birşey lazım dediğimi hatırlamıyorum.

Var gerçi feather ve weishi ki onlar da zaten aşırı derecede mild olmalarıyla meşhur.

Agresif makineye doyamayanları da jiletli usturalara davet ediyorum.

Bu konuyu uzatmak istemem daha önce de çok tartışmalar oldu. Yeni gelip 5-6 ay geçirip tıraşın kitabını yazdım tavrında çok insan gördüm o yüzden forumda o doğru bu yanlış muhabbetinden de sıkıldım. Her koyun kendi bacağından asılır diyorum. Artık bu kadar zamandan sonra tek önereceğim şey farklıyı denemek olacaktır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(08/04/2016, Saat: 20:41)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yorumuz için çok teşekkürler Smile

Jiletin yamuk durması çok büyük ihtimalle jilet kaynaklı olabilir. Farklı bir jiletle denerseniz iyi olur, yoksa üretim hatası vardır, bu da komple tıraşıda etkilemiştir. Saygılar.

Rica ederim, belirttiğim üzere iki farklı marka jiletle denedim, ikisinde de aynı şey oldu. Jiletleirn arka yüzeylerini de özellikle kontrol ettim tam düzlerdi. Eğim tıraşı etkileyecek kadar değil, ki tıraş esnasında anormallik, dengesizlik hissetmedim.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
@Lord Sparhawk hocam yazdıklarınıza katılmamak elde değil bende EJ Barley 89 ile tüm jiletlerle denememe rağmen konforlu temiz traşlar yaşamadım konforlu olanlarda kıl bıraktıklarım oldu. Benim sakal yapım normal yapıda çene altı ve boyun bölgem yatık ve seyrek . Seyrek diyorum ama gözünüze tek tük bir tutam orada burada gelmesin. Yanak bölgem tamamiyle normal . Boyun ve çene altı bölgemde ne yapsam tahrişi önleyemedim . Sadece iki gündür futurla traş oluyorum inanın çok güzel traş oluyorum ve çok keyifli buluyorum futur ile traş olmayı.

Lord hocam size sualim şudur jildi yormaktan bahsediyoruz hocam lütfen anlatın yorulduğunu Nasıl anlıyorsunuz hatta sağlıklı bir jildi Nasıl anlayabiliyorsunuz ? Nedir kıstası hocam ? Anlatın aydınlatın öğreneyim öğrenelim .

İncelemeniz için de teşekkürler .
Elinize sağlık LS üstat. Ben de sizin gibi 34C'ye benzer bir tıraş verdiği düşüncesindeyim.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
@Lord Sparhawk üstad gerçekten çok kapsamlı ve eğitici bilgiler içeren bir inceleme olmuş. Hem keyifle okudum hem de tecrübe öğrendim. Emeğinize sağlık.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
@Lord Sparhawk , hocam çok iyi bir açıklama olmuş .
Sizin hemen her açıklamanızda hatalarımı ve eksikliklerimi görüyorum ve tecrübeniz karşısında şapka çıkartıyorum .
Keşke biraz daha aktif olsanız , bizim için çok yararlı olur .

Saygılar,
İyi akşamlar,

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 52,758 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,990 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 6,195 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rockwell 6s İncelemesi corpus36 55 67,422 21/11/2020, Saat: 01:25
Son Yorum: nicky
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,865 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
  Blackland Dart İncelemesi dikdik_s 20 8,150 25/08/2020, Saat: 23:51
Son Yorum: İsmetaltan
  Barbaros & Rocnel Adjustable theunnamed 240 136,104 06/06/2020, Saat: 02:44
Son Yorum: arandur
  Rocnel GEM (İlk Mesaj Güncel) rocnel 49 36,328 25/04/2020, Saat: 01:39
Son Yorum: Muhibbi
  Rocnel Fotografları -Sadece Foto - Only Pictures dikdik_s 63 53,253 17/04/2020, Saat: 05:24
Son Yorum: CK89
  Rocnel 'Elite' Tıraş Makinesi SumNauta 111 75,883 03/02/2020, Saat: 16:37
Son Yorum: rocnel

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: