Günün Tıraşı (SOTD)
Rocnel SE
Rapira beyaz
Semogue 830
Cella
Zaza şap
Özgün41 solüsyon
Caldion balsam
Rocnel SE ile ilk tıraşımı oldum. İlk izlenimime göre tutuş açısını 30-40 derece civarında tutmak gerekiyor. Çok yakın olmasa da idare eder bir tıraştı.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Fırça: Artesania Romera Silvertip Chubby
Sabun: Saponificio Varesino Settantesimo
Tıraş Aleti: Merkur 37C Slant
Jilet: Astra Superior Stainless
Tıraş Sonrası: Feret Bloc Hyalin, Saponificio Varesino Settantesimo After Shave, Acqua Di Parma Colonia
Acta est fabula, plaudite.
9d064d9cf33513d191c9ea6cb1f8edcb.jpg

Rocnel benim gunluk tiras zevkim icin biraz agresif gibi geldi, ama diger etkenlere bakarsak Polsilver ve Proraso Yesil ikilisi + 2 aydir tiras olmayan bendenizin paslanmis kas hafizasi da pekala hasin davranmis olabilir. Uretim kalitesi, eldeki hissiyati gercekten muazzam, bakalim denemelerimiz nasil devam edecek.
Rocnel SE
Rapira SS
Cella
Fs 24mm
Zaza Şap
İ.H.A kan kalemi
Hametan

Yazsam mı ilk tıraş için biraz erkenmi diye düşündüm ama en iyisi yazayım dedim.
Jileti düzeltmek için geri çıkarıcaktım ( benim acemiliğim Undecided ) arkadan jileti ön kısıma doğru elimle ittirdim. Başparmağım bir , bir buçuk santim derinliğinde kesildi . Oluk oluk kan aktı desem abartı olmaz . Fakat dediğim gibi tamami ile benim hatam . Neyse duş filan ardından tıraşa geçtim . Hissiyatı çok hoştu fakat iki günlük sakal ile sinekkaydı hayalim için pek verim alamadım ve yüzü koyu kırmızı pancara çevirdim .
Not: Hiç bir kötüleme vb. bir amaç yoktur .
İlk defa SE kullanmanın verdiği acemilik diyelim , SE kullanmak tıpkı ustura gibi bambaşka bir dünyaymış Smile
Sesinden söz etmiyorum bile Big Grin
Özetle , ileride zamanla tıpkı geleneksel tıraş gibi daha fazla tecrübe edinerek güzel sonuçlar alacağıma eminim , fakat benim açımdan yani kendimi baz alaraktan günlük tıraş için pekte uygun olduğunu söyleyemem .
Bunun dışında işçilik ,tasarım , denge ve tutuş hissiyatı açısından mükemmel bir alet .

Saygılar ,
Geçmiş olsun @serjames komşu. Tevekkeli liste uzadıkça uzadı kantaşı, hametan, sargı bezi vs diye..
Ben de hiç SE aletle traş olmadım, şimdilik düşünmüyorum. Rocnelin DE aletlerini bekliyorum..
20ixdup.jpg

Siftahi yaptım. İlk tıraş ağırlığa ve acıya alışmaya çalışarak geçti. Bir ufak kanama oldu ama tıraş oldukça iyiydi. İki hafta sureli kullanıp tamamen alışmak gerekecek ağırlık ve tutusa.
@serjames çok geçmiş olsun, dikişlik bir durum olmadığına sevindim.
Acta est fabula, plaudite.
(04/04/2016, Saat: 19:49)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rocnel SE
Rapira SS
Cella
Fs 24mm
Zaza Şap
İ.H.A kan kalemi
Hametan

Yazsam mı ilk tıraş için biraz erkenmi diye düşündüm ama en iyisi yazayım dedim.
Jileti düzeltmek için geri çıkarıcaktım ( benim acemiliğim  Undecided )  arkadan jileti ön kısıma doğru elimle ittirdim. Başparmağım bir , bir buçuk santim derinliğinde kesildi . Oluk oluk kan aktı desem abartı olmaz . Fakat dediğim gibi tamami ile benim hatam . Neyse duş filan ardından tıraşa geçtim . Hissiyatı çok hoştu fakat iki günlük sakal ile sinekkaydı hayalim için pek verim alamadım ve yüzü koyu kırmızı pancara çevirdim .
İlk defa SE kullanmanın verdiği acemilik diyelim , SE kullanmak tıpkı ustura gibi bambaşka bir dünyaymış  Smile
Özetle , ileride zamanla tıpkı geleneksel tıraş gibi daha fazla tecrübe edinerek güzel sonuçlar alacağıma eminim , fakat benim açımdan yani kendimi baz alaraktan günlük tıraş için pekte uygun olduğunu söyleyemem .
Bunun dışında işçilik ,tasarım , denge ve tutuş hissiyatı açısından mükemmel bir alet .

Saygılar ,

Gecmiş olsun @serjames

1 hafta devamlı kullandım, sakar biri olarak cok dikkat etmem gerekti, ben de parmağımı ufak yaraladım.Alet guzel fakat jilet yuklemede DE aletlerden farklı ve ekstra dikkat isteyen bir yapısı var.

Kullanırken de sag ve sol kenarlardan jiletin hafif çıkıntıları kalıyor (kırılan kulaklardan bahsetmiyorum) DE aletlerde ise bu çıkıntı yok.

Rapira SS
Cella
Fs 24mm
Zaza Şap
İ.H.A kan kalemi
Hametan

Jileti düzeltmek için geri çıkarıcaktım ( benim acemiliğim  Undecided )  arkadan jileti ön kısıma doğru elimle ittirdim. Başparmağım bir , bir buçuk santim derinliğinde kesildi . Oluk oluk kan aktı desem abartı olmaz . Fakat dediğim gibi tamami ile benim hatam . Neyse duş filan ardından tıraşa geçtim . Hissiyatı çok hoştu fakat iki günlük sakal ile sinekkaydı hayalim için pek verim alamadım ve yüzü koyu kırmızı pancara çevirdim .
İlk defa SE kullanmanın verdiği acemilik diyelim , SE kullanmak tıpkı ustura gibi bambaşka bir dünyaymış  Smile

Saygılar ,

Rocnel SE mild-agresif bir alet sayılır ama mild özelliği agresifliğe göre biraz daha ağır basıyor gibi.Bu sabah vakit darlığından tek perde WTG tıraş oldum kullandığım jilette featherdı (1).Tıraş yakın olmadı ama normal bir tıraştı.
Bu aletle ilk tıraşımı WTG-ATG olmuştum.Polsilver (1) ve cella kullanmıştım,birinci perdede yine normal bir tıraştı ama ikinci perde ATG den sonra iyi derecede sinekkaydı olmuştu ve tahriş yok denecek kadar azdı.Elimle ATG yönünde kontrol ettiğimde sakal hissetmemiştim.
Demek istediğim bu aletle sinekkaydı veya çok yakın bir tıraş istiyorsanız ATG şart gibi.Fatip gibi agresif bir alet ile ATG kesim cildi çok daha fazla yoruyor.Naçizane görüşüm rocnel SE WTG veya WTG-XTG günlük tıraşada uygun,WTG-ATG sinekkaydıyada uygun.
Bu aleti keskin jiletlerle denemenizi tavsiye ederim,kulandığınız rapira keskin bir jilet sayılmaz.Featherla 3. tıraşımı bitirdikten sonra rapira platinium lux ile deniyeceğim daha mild jiletlerde nasıl bir performansı var görmek gerekli.
Rapira SS
Cella
Fs 24mm
Zaza Şap
İ.H.A kan kalemi
Hametan

Saygılar ,
Çok geçmiş olsun hocam.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,344 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,507 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,277 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,594 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,659 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,925 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,428 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: