Günün Tıraşı (SOTD)
(19/03/2016, Saat: 18:20)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @utunc , @AKadir , @connoisseur üstadlar teşekkür ederim; fotoğraf işine yeni girdik varsa kusurumuz affola Smile

@koolandgang üstadım evet 1952 Omega Constellation Pie Pan Automatic Chronometer. Dedemin Kore Savaşı dönüşünde getirdiği, ben lise eğitimi için İstanbul'a giderken hediye etmişti.

@Bruce Ne mutlu ki, kıymetini bilen bir toruna nasip olmuş. Böyle aile yadigarlarının nesiller boyu elden ele geçmesi ve yaşatılması beni çok mutlu ediyor. Tabi yadigarın kalitesi ve bakımı da bu sürece olumlu katkı sağlıyor. Pie Pan'a da bu yakışır zaten. Senden de torununa kalır inşaAllah. Ama sen bir güle güle kullan. TSF deyimiyle, güzel zamanlarını göstersin Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(19/03/2016, Saat: 22:29)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Bruce Ne mutlu ki, kıymetini bilen bir toruna nasip olmuş. Böyle aile yadigarlarının nesiller boyu elden ele geçmesi ve yaşatılması beni çok mutlu ediyor. Tabi yadigarın kalitesi ve bakımı da bu sürece olumlu katkı sağlıyor. Pie Pan'a da bu yakışır zaten. Senden de torununa kalır inşaAllah. Ama sen bir güle güle kullan. TSF deyimiyle, güzel zamanlarını göstersin Smile

Üstadım son bakım epey bir etraflıca yapıldı, parçalar 2 aylık bir süreçte yedekleriyle birlikte çıkma olarak İsviçre'den toplandı. Haliyle işçilik dahil 500 TL tuttu. Olsun sorun değil, her koluma taktığımda bir aile yadigarını yaşattığımı düşünüp mutlu oluyorum Blush
Acta est fabula, plaudite.
Cella
Fs 24 mm
Gillette Dünne Klinge
Gillette Fatboy Adjustable (6)
Aqua Velva Classic

Evet inceleme isteyenler oldu bende kimi yerlerde kişisel olmak üzere bir yorum yapayım ;

Ilk başta 9 derece ile başladım fakat çok agresif geldi , 6 ya düştüm bu bile agresifti . Bana kalırsa progress ile eşit ve orantılı bir agresifliğe sahip .

Jilete gelicek olursak net tarihini bilmiyorum fakat bir iki yerde gördüğüm kadarı ile 60 lı yılların başına ait .
Bundan mıdır bilmem ama konfor olarak 10/6-7 veriyorum .

Üç perdede agresif ve yani çok konforlu olmayan fakat iyi bir sinekkaydı traştı .
Bıyık bölgesini tek seferde almasına inanamadım bir iki defa kontrol ettim ve şaşırdım Smile

İlk defa denediğim bir jilet olmasına ve çok eski olmasına rağmen fatboy harikaydı . Ününü boş yere almadığı belli oluyor Smile . Almayı düşünen varsa kesinlikle tavsiye ederim hem traş için hemde koleksiyonluk için .

Sıhhatler olsun ,,,
@Serjames hocam sıhhatler olsun Fatboyla Smile
(19/03/2016, Saat: 23:23)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Serjames hocam sıhhatler olsun Fatboyla Smile

Wink
Fatboy en kötü tıraşın bile keyifli geçmesini sağlayabilir. Sıhhatler olsun.
(20/03/2016, Saat: 10:43)Monarch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatboy en kötü tıraşın bile keyifli geçmesini sağlayabilir. Sıhhatler olsun.

Wink
P_20160320_093555.jpg
Tıraş aleti: Schick SE
Jilet: Perma-sharp (1)
Sabun: Proraso Eucalyptus & Menthol
Fırça: Vie-long At Kılı
AS: Proraso Eucalyptus & Menthol

Schick SE'nin test sürüşü başarısız geçti. 2 perdede sakalları tam alamadı. İlk perdeden sonra sanki sakalları almamış gibiydi, ikinci perde sonunda da özellikle boyun kısmındaki kıllar gözle görülebiliyordu. üçüncü bir perde için üşendim bugünlük idare eder beni bu tıraş. Şimdiye dek kullandığım en mild tıraş aleti bu oldu, kesik veya tahriş kesinlikle yok ama üç perde tıraş bana göre değil o yüzden bu aleti rafa kaldıracağım.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
ac8jmp.jpg

Muhle R41 Twist
Perma-Sharp
Razorock Plissoft
I Coloniali Mango

Tertemiz, puruzsuz, yumusacik tiras.
@recklesstr gönülden kutlarım , at fırçayı bu kadar süre kullandığınız için ,fotoğraf yanıltmıyorsa uçları neredeyse domuz fırça gibi görünüyor.
@mecheng komşunun fırçasını denediniz mi at fırçayla aynı fiyat

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,712 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,571 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,290 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,829 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,730 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,950 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,486 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,063 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: