En Son Ne Aldınız ?
(05/03/2016, Saat: 20:25)blueshadov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @btoprak çok teşekkürler.  Daha iyisi sizin olsun.
Fırça 59.90 dolar kargo 10 dolar  takipsiz. Toplam 70 dolar ama bana sorarsanız çok daha fazla eder.forumda konusu var oradan satış linkine bakabilirsiniz.retro deluxe fırça .

Çok güzel görünüyor, güzel günlerde kullanın üstad.
@btoprak ve [url=http://www.geltir.com/member.php?action=profile&uid=1839] komşum iyi akşamlar , size bir sorum olucaktı ,
Bu aralar Fs 24 mm ( Knot bir anda saptan kopmuştu) faciasının ardından güvenle ve şüphe etmeden kullanıcağım bir porsuk istiyorum iki marka arasında kaldım thater ve retro deluxe 26 mm .
Hangisini tavsiye edersiniz sağlam ve kaliteli bir şey istiyorum .

İyi akşamlar ,
Sorunuz sadece bu iki komsumuza degilse ben Thater alin derim, bilinirligi ve gecmisi daha saglam bir marka. Bu demek degildir ki Retro kotu, sadece daha guvenli bir tercih olur nacizane. Smile
@serjames komşum, Retro Deluxe 30 mm yoğun bir düğüme sahipmiş, kıllar görüntüde gayet güzel ve performanslı görünüyor, fiyat olarak 70 euro bu da yaklaşık 210-220 TL yapar. Bir de görüntüden anladığım Retro Deluxe el yapımı, el yapımı sap üzerine güzel bir düğüm geçirilmiş. Bu yapıda ve performansta olan muadili Thater fırçaların serisi 4125/3 bildiğim kadarıyla ve fiyat ta 450 TL bildiğim kadarıyla İmpa ticaret'te. Zaten şu an için en uygun fiyatla Thater alabileceğiniz yerler arasında İmpa dünyada üst sıralarda belki de en uygunu. Thater 4125/0 serisi fırçalar 350 TL ve düğüm çapı 22 mm. Yüzde köpürtme için boyut olarak ve düğüm çapı olarak birebir, kıl kalitesi de şüphe götürmez. Ama böyle bir Thater'dan alabileceğiniz verimi Retro Deluxe 30 mm Silvertip fırça ile alırsınız. Şayet benim fikrimi sorarsanız bu durumda fiyat/performans açısından kesinlikle "Reto Deluxe" derim. İleride fanteziye girmek ve paranın vereceği konforu yakalamak isterseniz bir 4125/0 veya 4125/1 Thater sizi fazlasıyla memnun edecektir.

Şu an uzun süreli performanslı bir ürün arıyorsanız hem kapta hem yüzde köpürtme için Retro Deluxe fırçayı alın derim. Çünkü şahsen ben Thater fırçayı sadece yüzde köpürtmek için kullanıyorum. Kıl yapısı -yumuşak ipeksi uçlar ve güzel yeterli bir backbone- açısından bu iki fırça biçilmiş kaftan. Ama dediğim gibi tamamen lüks sınıfında bence. Daha önce yazdığım bir düşüncemi paylaşayım sizinle; şayet tek fırçan olacak her işte ve her durumda onu kullanmak zorundasın deseler bu fırça all-round fırçalarımın arasında en performanslısı olan Simpsons Duke 3 olurdu, hadi biraz da konforu tatmana izin var lükse kaçabilirsin bir fırça daha al deseler bu ikinci fırça Thater 4125/0 veya 4125/1 olurdu, 3. bir fırçaya sahip olabilirsin deseler elimde var olan fırçalardan Tipsoft Manchurian 26 mm fırçayı seçerdim.

Sizin durumunuzda bu tek fırça seçimindekine benziyor. Simpsons Duke 3 Best kıllara sahiptir all round fırçadır ama 24 mm düğüme sahiptir bu da hem yüzde çok batıcı olmamasını hem de yeterli backbone özelliğine sahip olmasını sağlar. Aynı nitelikler bence Retro Deluxe'te var gibi görünüyor 30 mm düğüm Silvertip fırçada Duke 3'tekine benzer bir backbone verir, extradan Silvertip kılın verdiği ipeksi dokunuş ve konfor da cabası Smile.
Aleksey üstadın yazısını görmeden yazmışım yukarıdakini. Kendisinin deyindiği güvenirlik tercihinizse şayet fiyat/performanstan öte, ben de Thater derim. O yüzden Aleksey üstadın yorumuna da +1 vermem tezat oluşturmaz sanırım Smile.
@btoprak komşum thater i bir tarafa bıraktım ve süzgeçte retro ile duke 3 kaldı .
Fakat retro nun 30 mm olması beni biraz işkillendirdi yani dediniz ya "tek fırçam olsun "
Şimdi benim kullandığım 24 mm köpük olsun masaj olsun istediğimi yapıyor hemde pratik, retronun 26 mm mi olabilir ama 30 mm daha çok keyif işi için gibi geliyor , Bence 26 mm ikisinin ortası uygun olur ama hiç 30 mm ve dahi 26 mm kullanmamış biri olarak ne desem doğru veya yanlış cahillik ve çok bilmişlik olur . O yüzden yanlış varsa görmezden gelin Blush

Şimdi komşum benim için önemli olan ve aradığım kriterler şunlar ;
1: pratiklik , hızlı köpük
2: güzel bir masaj
3: ve tabi fiyat/performans
4: Son olarak sağlam bir sap ve daha önemlisi iyi monte edilmiş uzun ömürlü bir knot .

Komşum size ve diğer arkadaşlara zahmet bu kriterlere en uygun , ikisinden hangisini tavsiye edersiniz ?

İyi akşamlar ,
@serjames hocam retronun 26mm fırçası yok
24mm sentetik
30mm silvertip fırçası var kazara sentetik olanı almayın .
@serjames komşum, benim 26 mm 2 tane Tipsoft fırçam var, hiç 30 mm fırça kullanmadım ama bu Tipsoft fırçaların düğümü bayağı yoğun, her ikisi de custom, o yüzden lijun üstad düğümleri benim için kısa ayarladı, benim tercihim bu yönde. 26 mm fırça 52 mm loft ile gayet güzel masaj etkisi ve backbone veriyor. 3 tane 24 mm fırçam var, Duke 3 Best, TGN Finest ve Thater Sivertip 4125/1. Duke 3 çok amaçlı bir fırçadır, masaj etkisi yeterlidir ama diğerlerine göre biraz batıcıdır herkese gelmeyebilir. TGN Finest gündelik tıraş için çok iyi ama düğüm çok yoğun değil bu yüzden yüzde küt bir etki bırakmıyor, yine de güzel ve hoş bir etkisi var her zaman rotasyonumdadır. Bu 3 24 mm fırça arasında en konforlusu Thater 4125/1. Hem sıkı bir düğüm hem kısa loft sayesinde güzel bir backbone hem de yumuşak uçlar sayesinde ipeksi dokunuş var. En çok hangisini kullanıyorsun deseniz TGN Finest diyebilirim. Hızla kullan, yeterli yumuşaklıkta olsun, fazla yormasın falan. Ama sakalım uzun olduğunda iyi yumuşatma için biraz -tabiri caizse- sert (harsh) etkisi olan Duke 3 tek tercihim oluyor. Her sakal arasına köpüğü dağıtması ve teker teker hepsiyle ilgilenmesi açısından onu kullanıyorum. Günlük "tıraş ol ve çık" ritüeli için en çok Thater ve TGN Finest tercihim oluyor. 1.5-2 günlük sakalda konforlu ve özenli tıraş istersem tercihim 26 mm'ler yönünde olur.

Bu yukarıda yazılanlar doğrultusunda tercihlerinize bakarsak;

1: pratiklik , hızlı köpük ->Retro Deluxe, Duke 3 (Retro kalın düğüm sayesinde, Duke ise best kılların avantajıyla)
2: güzel bir masaj -> Retro Deluxe (Yoğun ve kalın düğümle beraber Silvertip yumuşaklığı sayesinde). Duke masaj esnasında biraz çizici kalır.
3: ve tabi fiyat/performans -> Retro ve Duke yaklaşık aynı fiyata gelir.
4: Son olarak sağlam bir sap ve daha önemlisi iyi monte edilmiş uzun ömürlü bir knot -> Buradaki tercihim Simpsons Duke 3 veya Thater 4125/1 olurdu.

Değerlendirin siz, ama şunu tekrar ifade edeyim, Duke 3 herkese gelmeyebilir, ipeksi bir dokunuş beklememek lazım bu fırçadan Smile.
(06/03/2016, Saat: 00:15)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @serjames hocam retronun 26mm fırçası yok
24mm sentetik
30mm silvertip fırçası var kazara sentetik olanı almayın .

Dikkat etmemişim , saolun .

İyi akşamlar ,
@serjames Bütün bu konuşulanlar ışığında bence Retro Deluxe'ı alın. İstediklerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.
Thater karşılamaz mı ? Bence o da karşılar. Yüzde köpürtmek için minik 49125/0 aldım. Minik diyorum gerçekten minik yani. Retro yanında Giant gibi duruyor. Ama nefis bir fırça gerçekten. Alan pişman olmaz. İkisi için de geçerli bu.
Gelelim fiyat performansa.@btoprak komşum euro demiş ama o dolar. Yani total de 70 dolar. Gerçi euro ile dolar arasında pek bir fark da kalmadı. Tercih size kalmış. Thater daha ziyade -tabi şu an için 4125/0 için konuşuyorum. Çünkü kalan o İmpa da ve dünya da en uygun fiyat İmpa da emin olabilirsiniz- yüzde köpürtmeye uygun. Ben hala denemedim ama denemeden de söylenebilir belki Retro yüzden ziyade tas veya scuttle için üretilmiş. Bu demek değil ki, yüzde köpürtme yapılmaz ya da Thater'la tas da köpürtme olmaz. İkisiyle de bunlar yapılabilir. Ama biz rasyonel olandan bahsediyoruz.
Gerisi size kalmış Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: