Girit taşı
bahsettigi tas kiloluk satilandan degil anladigim kadariyla. piyasada kac cesit yag tasi var acaba. keske geldinde gosterseydimSad
bugun tasi aldigim adama gittim detayli bilgi aldim. adam tasin kendisine babasindan (70 oncesinden) kaldigini ve asil mesleginin kurmali saat tamirciligi oldugunu soyledi. bana sattigi tas, mekanik saatlerin parcalarindaki capaklari puruzleri almak icin kullanilan cok ince (extra fine) olan tasmis normal girit tasiyla kiyaslanamaz bile dedi ve elindeki isvicreden getirttigi beyaz seffaf arkansas tasini gostererek bana sattigi tasin arkansas tasindan cok daha ince bir tas oldugunu soyledi. artik saat tamirciligi yapmadigi icin tasi bana satmis. resimlerde kendi kullandigi 4 kiloluk tas ve bahsettigi arkansas tasi var.
1oxan4.jpg
2ai4h1d.jpg
hayir bendeki tas bundan degil.
aradaki farklari gosteren yakin cekim buyutulmus girit thuringian esher coticule ve bbw fotolari birazdan yeni baslikta ekleyecegim.
bugun tasin limitlerini zorladim ve cok ince yag kullanarak 200 kez daha surttum. koluma degdirmeden killarin uzerinde usturayi gezdirdigimde catir catir kesti. muteakiben kayistan gecirdim. tiras testinde ise sinekkaydi yaptigimda slantla ayni sonucu aldim. bu tas tam olarak kac grit bilmiyorum ama bu kadar keskin bir ustura sanirim iyi degil. yabanci tabirle "harsh" bir his, kotikul yumusakligi daha guzel.
yesil tasi bugun test ettim. sadece o tasla opinel cakimi kil testinden mukemmel derecede gececek kadar bileyledim. coticulden daha iyi bir tas kesinlikle. suyla daha iyi calisan bir tas. coticulden daha sert ve puruzsuz bir yuzeyi var. bicak azginin temasi daha net hissediliyor ve sanki cam gibi puruzsuz bir yuzeyde kayiyor. ayrica daha ince ve dar olmasina ragmen coti/BBW combo tas kadar agir. cinsini hala bilmiyorum ne yazik ki..
yunanistandan ufak capli girit tasi ticareti de yapan biriyle yesil tasim hakkinda gorustum. girit tasinin cesitleri ve cikarilan katmanlara gore kalite farki oldugunu bendeki tasin "extreme fine" oldugunu ve bu tip yuksek kaliteki girit taslarinin isvicreye satildigini soyledi.
fiyat bilgisi de aldınızmı.
http://trasklavuzu.blogspot.com/
(16/05/2012, Saat: 22:12)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı: fiyat bilgisi de aldınızmı.

turkiyede rahatlikla bulunabilecegini dusunerek fiyat istemedim. istanbulda kiloyla satiliyor kilosu 60lira. hatta test yapmislar. kucuk girit tasini asil girit tasina surterek suyla slurry yaparak kullaniyorlar yabanci usturacilar. bu sekilde rahatlikla HHT1 seviyesinde bir keskinlik elde ediyorlar. bu keskinlikte de tiras olunabilmekle beraber sonra daha ince bir tasa gecis yapiyorlar.
girit tasını usturada denedınızmı hocam
kaç grit e takebul ediyor?

girit tası temin edilecek yer buldumda
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(16/05/2012, Saat: 22:49)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: girit tasını usturada denedınızmı hocam
kaç grit e takebul ediyor?

girit tası temin edilecek yer buldumda

bendeki tasin griti cok yuksek 12000in uzerinde. satilan hakiki girit taslarinda 7000e kadar ciktigi soyleniyor ama tahmini. onemli olan idare edebilecek kadar usturayi bilemesi sonra daha ince bir tasa gecilebilir. linki simdi hatirlamiyorum. yarin size ilgili sayfalari gonderirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Artvin biley taşı zanshin 53 69,007 10/03/2022, Saat: 18:55
Son Yorum: okaragoz
Photo yeşim bileme taşı simyager 8 3,182 29/01/2022, Saat: 01:07
Son Yorum: simyager
  bilinmeyen biley taşı sailor06 6 3,170 07/09/2021, Saat: 20:03
Son Yorum: sailor06
  Bileme Taşı Avcılığı habaz 18 11,383 23/03/2020, Saat: 22:53
Son Yorum: EmrahEray
  Pfeil doğal belçika taşı Linq 23 44,101 20/03/2018, Saat: 19:57
Son Yorum: higicir
  Koyangi Ustura ve Girit taşı EzyRyder 5 6,982 12/01/2017, Saat: 14:03
Son Yorum: taskind
  12000 grit çin biley taşı hakkında bilgi arıyorum taskind 3 9,122 06/11/2014, Saat: 14:24
Son Yorum: Chinaski
  Kösere Taşı / Kösüre Taşı / Köstüre Taşı theunnamed 3 14,180 19/12/2013, Saat: 12:48
Son Yorum: Rıza
  Arkansas Taşı ozguroner26 3 10,765 23/02/2013, Saat: 20:31
Son Yorum: linguist
  Su Taşı-Yağ Taşı sifujack 2 11,745 16/09/2012, Saat: 19:40
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: