Günün Tıraşı (SOTD)
(11/02/2016, Saat: 00:27)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gecenin tıraşı

Biraz serinlik istedim, elim Denim kreme gitti. Devamı da geldi Smile. Maggard V3 kafa ile Crystal bıçak kullandım. İki perdede oldukça tatminkar bir sonuç aldım. Crystal boyunda az biraz tahriş etti gerçi bu kombinasyonda, kafa biraz saldırgan geldi.

sihhatler olsun hocam. Kafa v3A(agresif) degil mi? Diger aletlere kiyasla ne seviyede? ben de bakiyorum v3a kafaya
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
(10/02/2016, Saat: 23:46)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz koyu renklerin buluştuğu bir tıraş oldu ama güzel oldu. Sanırım Fokion tallow sabun işini de becermiş. Smile

ru3ekg.jpg

Abi daha onceki Faenalar da tallow yokmuydu? Ben var biliyordum. Simdiye kadar kullandıklarımız vegan mıydı bizimHuh
(11/02/2016, Saat: 02:19)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sihhatler olsun hocam. Kafa v3A(agresif)  degil mi?  Diger aletlere kiyasla ne seviyede?  ben de bakiyorum v3a kafaya

Teşekkür ederim. Evet V3A agresif olan kafa (önceki mesajımda "A" harfini atlamışım). V2' ye ve DE89 tipi aletlere göre birazcık daha saldırgan, daha etkili bir tıraşı var. Döküm ve kaplama kalitesi güzel. 8$' lık fiyatını hesaba katarsak F/P olarak iyi bir noktada diyebilirim.
Haydi hayırlı tıraşlar...
EJ DE89 Barley tıraş aleti
Shark jilet
Truefitt&Hill Süper Badger fırça
Cella sabun
Zaza şap
Rebul balsam

Normalde ılık su ile tıraş olurum. Tıraştan sonra da yüzümü soğuk su ile yıkarım. Bugün denemek için soğuk su ile tıraş oldum. Fena değildi, değişik bir deneyim oldu ama ılık suyu tercih ederim herhalde, keyfi bir başka oluyor.

Sıhhatler olsun.
SV70
FUTUR
RR HMW
FEATHER 2
uzun zamandır ilk defa gece tıraş oldum. ilk perde futur 6ıncı ayar son iki perde 4uncü ayar.
Her zaman ilk izlenimlerim yanlış olur o yüzden bir iki hafta sonra makine ve sabunu daha iyi tanırım diye düşünüyorum.
https://www.instagram.com/u1071/
Le Pere Lucien Soap
Retro Deluxe Silver
Sharp
Merkur 37C Slant
L'occitane Mer & Mistral

Komşumuz @dikdik_s gazıyla aldığım Lucien Baba ve 37C Slant ayrıca yine ilk defa DE ile kullandığım Şark Esintisi 3 bilinmez kadrosuyla tıraşa giriştik. Aslında bugün Mama Bear's ile fırçayı deneyecektim ama madem yeni ekipman var hadi böyle olsun dedim. Sabun yani Lucien Baba hayal kırıklığı oldu. Biraz aceleye geldi deyip fazla girmiyorum. Ama Merkur Slant 37C için teşekkür ederim. Yaklaşık 20 ya da üstü alet kullandım. İlk kullanışta ilk üçe aldığım ilk alet oldu.
Shark'ı daha evvel ustura da kullandım. Ustura için uygun bir jilet bence ama DE' de biraz daha keskin jilet lazım. Öyle olmasına rağmen 37C ben eksiğini tamamlarım onun deyip mükemmele yakın bir tıraş çıkardı.
Hepinize sıhhatler olsun Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(11/02/2016, Saat: 12:50)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Le Pere Lucien Soap
Retro Deluxe Silver
Sharp
Merkur 37C Slant
L'occitane Mer & Mistral

Komşumuz @dikdik_s gazıyla aldığım Lucien Baba ve 37C Slant ayrıca yine ilk defa DE ile kullandığım Şark Esintisi 3 bilinmez kadrosuyla tıraşa giriştik. Aslında bugün Mama Bear's ile fırçayı deneyecektim ama madem yeni ekipman var hadi böyle olsun dedim. Sabun yani Lucien Baba hayal kırıklığı oldu. Biraz aceleye geldi deyip fazla girmiyorum. Ama Merkur Slant 37C için teşekkür ederim. Yaklaşık 20 ya da üstü alet kullandım. İlk kullanışta ilk üçe aldığım ilk alet oldu.
Shark'ı daha evvel ustura da kullandım. Ustura için uygun bir jilet bence ama DE' de biraz daha keskin jilet lazım. Öyle olmasına rağmen 37C ben eksiğini tamamlarım onun deyip mükemmele yakın bir tıraş çıkardı.
Hepinize sıhhatler olsun Smile

Abi 34 ve 37 candır can. Tek makine bile olsalar omur gecer.
LPL sabunda ne sıkntı yasadınız, cidden uzuldum. Kopuk mu olmadı, kokumu hosunuza gitmedi. Tıras sonrası mı guzel degildi.
Kopugun biraz ince oldugunu ben demistim cunku ama ozellikle tıras sonrası ciltte bıraktıgı yumusaklık cok iyi gelmisti bana. Sizde ne sonuc verdi?
(11/02/2016, Saat: 11:43)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SV70
FUTUR
RR HMW
FEATHER 2
uzun zamandır ilk defa gece tıraş oldum. ilk perde futur 6ıncı ayar son iki perde 4uncü ayar.
Her zaman ilk izlenimlerim yanlış olur o yüzden bir iki hafta sonra makine ve sabunu daha iyi tanırım diye düşünüyorum.

Utunc hadi guzel haberlerini bekliyorum senden sabun icin, umarım sende benim kadar begenirsin.
(11/02/2016, Saat: 13:09)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi 34 ve 37 candır can. Tek makine bile olsalar omur gecer.
LPL sabunda ne sıkntı yasadınız, cidden uzuldum. Kopuk mu olmadı, kokumu hosunuza gitmedi. Tıras sonrası mı guzel degildi.
Kopugun biraz ince oldugunu ben demistim cunku ama ozellikle tıras sonrası ciltte bıraktıgı yumusaklık cok iyi gelmisti bana. Sizde ne sonuc verdi?

Yani dün aynı fırçayla Cella'ya ne yaptıysam bugün de aynısını LPL'ye yaptım ki LPL bana daha yumuşak göründü.
Köpük gerçekten inceydi. Bir daha ki sefere daha sağlam yükleyeceğim biraz da acelem vardı. Ama bunlar bahane değil dün de aynı sürede Cella ile süper bir köpük elde etmiştim. Neyse kokusu, evet kokusu bir değişik Smile Ya hastası olursunuz ya da nefret edersiniz. Ben pek sevdiğimi söyleyemeyeceğim. Cella ile ortak yönleri, Cella badem ama ayakkabılara sürdüğümüz badem yağının kokusunu hatırlatıyordu bana. Dün kokusu mu azaldı ne fena gelmedi. Bu da bildiğin Nuri Lef Lef ayakkabı boyası kokusu Smile Cidden bana öyle geldi. Hoş o kokuyu da severim ama. Dediğin gibi tıraş sonrası fena değil. Bu kadar ince köpükte böyleyse sağlam bir yüklemeyle daha iyi sonuç verebilir.Ezcümle ilk görüşte aşk olmadı maalesef. Oysa dış görünüşü hiç de fena değildi.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
2n68cj4.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,667 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,438 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,203 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,335 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,795 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,245 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,029 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: