Haftanın Tıraş Ekipmanı - HTR
Bazı ürünleri 1 kez kullanmak performansı hakkında yanıltabiliyor. Bu nedenle tıraş ürünlerini 1 hafta boyunca kullanıyorum.

Haftaya şöyle başladım:

Tabac çubuk sabun
LS 24 mm Finest
Merkur 34C
Timor Jilet
Şap
Rebul Balm

3 perde, Miiiiis mis Smile

Bu hafta boyunca bu malzemeleri kullanacağım.

Herkese pambık gibi haftalar Smile

20160202_091129.jpg
@starex güzel başlık olmuş, ürünlerin performansı 1 veya 2 gun deneme ile anlaşılmıyor, 1 hafta düzenli kullanımda daha net görülüyor. .

Benim bu hafta kullanacaklarım ;

Fs 26mm Finest
Rimei
Shark
Hasslinger Schafmilch
Pinaud clubman aftershave
Loccitane cade balm

Genellikle 2 perde oluyorum, hasslinger Schafmilch kokusu dışında çok başarılı buldugum bir sabun; nemlendirme, koruyuculuk, kayganlık mükemmel düzeyde, birde koyun gibi kokmasaydi sabun daha iyi olacak Smile
(01/02/2016, Saat: 15:19)ynspektas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @starex güzel başlık olmuş, ürünlerin performansı 1 veya 2 gun deneme ile anlaşılmıyor, 1 hafta düzenli kullanımda daha net görülüyor. .

Benim bu hafta kullanacaklarım ;

Fs 26mm Finest
Rimei
Shark
Hasslinger Schafmilch
Pinaud clubman aftershave
Loccitane cade balm

Genellikle 2 perde oluyorum, hasslinger Schafmilch kokusu dışında çok başarılı buldugum bir sabun; nemlendirme, koruyuculuk, kayganlık mükemmel düzeyde, birde koyun gibi kokmasaydi sabun daha iyi olacak Smile

Sıhhatler olsun üstad. Pinaud clubman sanırım sabun kokusunu bastıracaktır. Ankara'da hava hala soğuk, balsamlar için çok uygun.
Birkaç aydır ben de sabun ve aftershave değiştirmeden haftalik diyebileceğim periyotlarla tıraş oluyorum. DE alet ve jilet kombinasyonları haricinde bu ürünleri değiştirmeden kullanmanın faydali olduğunu düşünüyorum. @starex'in başlığı iyi olmuş.
Son bir haftadır kullandığım ekipmanlar:
Speick sabun
Gillette Slim
Omega 49 ve Tipsoft Porsuk
Gillette pro 3in1 balsam.
Başlık için tebrikler. Ben de haftalık değiştirdiğim için ekipmanları Günün Tıraşı başlığından daha uygun oldu burası benim için Smile

Bu hafta hep denemek istediğim Rimei'yi deniyeceğim 7 gün boyunca.

Rimei
Arko Sabun
Man's Sport AS
Arko Yağlı Krem (Soğuk günlerde yağdan bir kalkan adeta Big Grin)
TABAC, Tabac, tabac

Bu sabun ile değil 1 hafta, bir ömür tıraş olabilir insan Big Grin Çok yoğun kıvamlı köpük, nemlendirme 10 numara, kayganlık 10 numara. Kokusu kimilerine dede kokusu gibi gelebilir Rolleyes Yanaklar yımışacık oldu, öpen dayanamıyor, bi daha öpüyor Big Grin

https://eksisozluk.com/tiras-sonrasi-opu...li--485427
(01/02/2016, Saat: 18:45)eRenleR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlık için tebrikler. Ben de haftalık değiştirdiğim için ekipmanları Günün Tıraşı başlığından daha uygun oldu burası benim için Smile

Bu hafta hep denemek istediğim Rimei'yi deniyeceğim 7 gün boyunca.

Rimei
Arko Sabun
Man's Sport AS
Arko Yağlı Krem (Soğuk günlerde yağdan bir kalkan adeta Big Grin)

Kaptan, Arko Krem sürüldükten sonra yağlı, koyu bir katman bırakabilir yüzünüzde, bu da gözenekleri tıkar ve cildin nefes almasını engeller. Daha iyisi hemen emilen ve cildi boğmayan bir ürün kullanmaktır. F/P canavarı Rebul balsamı denemenizi tavsiye ederim. Idea
(02/02/2016, Saat: 11:32)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaptan, Arko Krem sürüldükten sonra yağlı, koyu bir katman bırakabilir yüzünüzde, bu da gözenekleri tıkar ve cildin nefes almasını engeller. Daha iyisi hemen emilen ve cildi boğmayan bir ürün kullanmaktır. F/P canavarı Rebul balsamı denemenizi tavsiye ederim.  Idea

Teşekkürler, askerde nöbetlerde can kurtarıcımız olduğu için hep sempatiyle yaklaşmışımdı Arko yağlı kreme dediğiniz gibi bir etksi varsa elimdeki diğer balzamlara geçiş yapayım Smile
Benim için haftanın son çalışma günü olduğundan 5. hafta tıraşı ile ilgili bir değerlendirme yapacağım.

Bu haftanın tıraşında soğuk kış günlerinde Tabac sabunun çok iyi bir seçim olduğunu tekrar tecrübe ettim.

Jilet Timor jilet bu sabah 5. kez kullandım  Confused , çekme-çakma-takma yok  Smile Belki bir hafta daha çıkarır fakat bu kadar yeter sanırım. Hafta boyunca tahriş, kızarıklık, noktasal kanama dahi yaşamadım. Fakat Timor jilet stok yapmak çok pahalı.

Fırça FS Finest fırçam çok çok iyi performans veriyor, uçlar yumuşak fakat omurga diri, tam istediğim gibi.

Tıraş aleti 34C günlük tıraşta en rahat ettiğim tıraş aleti. Yabancılar şöyle diyor: "You can't beat that!"

Aftershave Rebul balsam hemen emiliyor, nemlendiriyor, yağlı tabaka bırakmıyor , 250 ml şişe 5 TL, daha ne olsun  ...

Herkese mutlu hafta sonları Smile
starex komşumdan ilhamla bir haftanın tıraşı değerlendirmesi de ben yapayım dedim.

sabun olarak bu hafta la toja stick kullandım. kokusu çok hafif ve tıraş sonrası kalmasa da tıraş sırasında gayet iyi. performans olarak da hem kayganlığı hem tıraş sonrası gayet başarılı.. bitince mutlaka tekrar alırım dediğim bir sabun.

fırça olarak bu hafta ağırlıklı semogue 1305 kullandım.. performansı çok iyi ama sapının boyası pul pul dökülüyor iyice. buna çözüm bulamazsam akrilik saplı kardeşini alacağım sanırım.

tıraş aleti olarak ej89- razorock tto dönüşümlü kullandım bu hafta.. ej klasik günlük tıraşa uygun sorunsuz alet. razorock ise bir tık agresif istediğimde başvurduğum alet oldu.

haftanın as seçimi old spice klasikti. adı gibi klasik kokusunu severseniz gayet eğlenceli bir as.

iyi haftasonları benden de

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,780 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,309 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 887 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,448 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,009 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,425 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: